خبر
اقتصاد   بانک ها   ریلی و راه آهن  
نوبخت مطرح کرد:

جزئیات بودجه سال ۹۹ / حقوق و دستمزد ۱۵ درصد افزایش می‌یابد

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مهم‌ ترین سیاست پیش بینی شده در بودجه ۹۹ افزایش قدرت خرید مردم است، گفت: برای بودجه سال ۹۹ افزایش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد کارمندان و ۶ هزار میلیارد تومانی همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان پیش‌ بینی شده است.

به گزارش می متالز، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه ستاد بودجه اظهار کرد: پیش بینی‌ها برای بودجه سال ۹۹ افزایش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزد کارمندان و ۶ هزار میلیارد تومانی همسان سازی حقوق بازنشستگان است.

وی گفت: دو هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی کردن پرداخت‌های فرهنگیان و همچنین ادامه دادن پرداخت حمایت معیشتی به ۶۰ میلیون نفر در کشور است.

بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ فردا تحویل مجلس می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: فردا رئیس جمهور لایحه بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ را با ۱۹ جلد پیوست تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌کند.

نوبخت در حاشیه جلسه ستاد بودجه افزود: بودجه سال ۹۹ براساس برنامه اصلاح ساختاری بودجه که از سال گذشته در چهار محور و ۹ بسته برنامه و طرح آماده و تهیه شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از ویژگی‌ها و تفاوت بودجه سال ۹۹ خبر داد و گفت: این بودجه با توجه به سه سال تحریم ظالمانه دشمن بر علیه ملت ایران که در حال حاضر هم در حال انجام است تهیه و تنظیم شده و از نظر منابع بودجه ای، مصارف، سیاست‌ها و اهداف آن دقیقاً با توجه به متقضیات کشور است که در برابر تحریم‌های غیر منقطی و اقتصادی در حال مقاومت است‏.

وی در ادامه گفت: در منابع بودجه ۹۹ تلاش کردیم کمترین وابستگی را در طول تاریخ اقتصادی ایران به نفت داشته باشیم و تلاش کردیم از منابع داخلی خودمان استفاده کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: به نحوی بودجه را بسته ایم که کل درآمد نفت در هیچ جای از محاسبات بودجه ظاهر نشود.

نوبخت در ادامه گفت: امروز همکاران ما در وزارت نفت با همکاری دیگر دستگاه‌ها به نفع شایسته‌ای می‌توانند حق ملت را بگیرند و در بودجه آن مقداری که از صادرات منابع نفت به دست می‌آید در طرح‌های عمرانی استفاده خواهیم کرد حتی یک ریال هم از صادرات نفت در امور غیر عمرانی مصرف نمی‌شود.

وی افزود: سال آینده ۷۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی استفاده خواهیم کرد و مثل امسال که در استان‌های همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، گیلان و شهر‌های میانه و بستان آباد راه آهن افتتاح کردیم در سال ۹۹ هم سعی بر آن داریم تا استان‌های کردستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی را به شبکه سراسری راه آهن وصل کنیم.

نوبخت در خصوص طرح‌های آبرسانی هم گفت: حداقل ۳۰ طرح آبرسانی از سد‌های بزرگ به روستا‌ها را افتتاح خواهیم کرد. نوبخت در پایان گفت: بودجه ۹۹ رشدی بیش از ۵ درصد نسبت به بودجه سال قبل از خود دارد.

کد خبر: 71401
تاریخ: 1398/09/16 - 16:30
منبع: تجارت نیوز

محمد باقر نوبخت  حقوق  بودجه  وزارت نفت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مفتح:

حذف یارانه بنزینی به بهانه مجموع درآمد خانوار غیرقابل قبول است

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: حذف یارانه معیشتی خانوارها به دلیل میزان درآمد کل خانوار، سازوکار مناسب و عادلانه ای نیست، زیرا شاید یک خانواده فرزندانی داشته باشد که شغل و درآمد دارند اما این فرزندان درآمد خود را برای تشکیل زندگی جدید و ازدواج پس انداز می کنند.
 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

حذف یارانه به دلیل میزان درآمد کل خانوار مناسب نیست

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: حذف یارانه معیشتی خانوار‌ها به دلیل میزان درآمد کل خانوار، سازوکار مناسبی است.
 مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی:

پرداخت ۲۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره ۱۸

می متالز - مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی گفت: اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه به ۳۸۶ واحد فعال و طرح و پروژه بالای ۶۰ درصد در سراسر کشور پرداخت شده است.
 شریعتمداری:

نیمی از خانوار ایرانی خودرو ندارند / بخش اعظمی هم مالک خانه و زمین نیستند

می متالز - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اکنون ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار خانوار ایرانی فاقد خودرو هستند و بخش اعظمی از جمعیت کشورمان مالک هیچ خانه و زمینی نیستند
 شریعتمداری خبر داد؛

زمان پرداخت عیدی بازنشسته‌ها مشخص شد

می متالز - وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه زمان مشخص برای واریز عیدی بازنشسته‌ها هرسال متفاوت است و تلاش می‌کنیم که بهمن ماه عیدی بازنشسته‌ها واریز شود، گفت: حدود ۲ میلیون ۵۰۰ هزار نفر از افراد مجدد درخواست یارانه معیشتی دادند که به مرور درخواست آنها را رسیدگی می‌کنیم.
 

اتصال بندر کاسپین به راه‌آهن سراسری تا پایان سال ۹۹

می متالز - رییس سازمان برنامه و بودجه از اتصال بندر کاسپین به شبکه سراسری راه‌آهن کشور تا پایان سال آینده خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما