خبر
فلزات گرانبها  
رئیس یک موسسه سرمایه گذاری اعلام کرد؛

روزهای درخشان طلا هنوز تمام نشده است

می متالز - رئیس موسسه سرمایه گذاری Agnico Eagle بر این باور است که روند فعلی صعودی قیمت طلا هنوز پایان نیافته است و قیمت این فلز گرانبها در آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

به گزارش می متالز، شان بوید رئیس موسسه سرمایه گذاری Agnico Eagle تاکید کرد: روند صعودی قیمت طلا ادامه خواهد یافت و قیمت طی ماه های آینده به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید.

وی در ادامه افزود: روند صعودی بازار طلا از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و این روند همچنان ادامه خواهد یافت. پیش بینی ما این است که قیمت طلا طی ماه های آینده به رکورد ۲۰۰۰ دلاری خواهد رسید.

این تحلیلگر بین المللی اظهار داشت: سرمایه گذاران بین المللی نباید نسبت به روند صعودی قیمت طلا نگرانی داشته باشند. به نظر من مهمترین عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت، ارزش دلار آمریکا و شاخص سهام خواهد بود.

به نظر می رسد تنش های سیاسی و تجاری در عرصه بین المللی به خصوص جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت جهانی طلا خواهد بود.

موسسه سرمایه گذاری تی دی اس نیز بر این باور است که طلا با شکستن سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۰ می تواند وارد یک فاز صعودی مجدد شود.

تحلیلگران موسسه تی دی اس تاکید می کنند که کاهش نرخ بهره واقعی در اقتصادهای بزرگ و توسعه یافته جهان موجب سرازیر شدن سرمایه ها به بازار دارایی های امن مثل طلا در سال ۲۰۲۰ خواهد شد.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، طلا با شکستن پرقدرت سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۰ می تواند یک روند صعودی جدید را آغاز کند.

بانک استاندارد چارترد نیز اعلام کرده است که بازار تقاضای فیزیکی می تواند در کوتاه مدت موجب فشار بر قیمت طلا شود ولی وضعیت کلان اقتصادی در جهان می تواند موجب تقویت قیمت این فلز گرانبها در سال ۲۰۲۰ شود.

بانک استاندارد چارترد افزود: مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین، انتخابات انگلیس و نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا طی هفته های آینده خواهد بود.

نگرانی درباره وضعیت مذاکرات تجاری آمریکا و چین می تواند موجب افزایش تقاضای فیزیکی طلا شود. برآوردها نشان می دهد واردات طلای هند در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود در ۵ ماه اخیر رسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دومین هفته نزولی نفت / طلای سیاه ۰٫۱۵ درصد افت کرد

می متالز - بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، اقتصاد چین در سال گذشته تنها ۶٫۱ درصد رشد کرد. آهسته شدن رشد اقتصادی این کشور بدبینی تحلیلگران به آینده بازار نفت را به‌دنبال داشته است. در هفته سوم ژانویه، نفت برنت با افت ۰٫۱۵ درصدی مواجه شد و دومین هفته نزولی خود را به‌ثبت رساند.
 کیتکونیوز بررسی کرد؛

پیش بینی قیمت طلا و نقره در جهان

می متالز - کمینه قیمت طلا و نقره بالاتر آمده است و به نظر می رسد که در این سطح به تثبیت رسیده باشد، و در حال حاضر در حال تصمیم گیری برای برداشتن قدم بعدی است. ولی با وجود همه این ها این سوال مطرح می شود که آیا کمینه قیمت برای این دو فلز ارزشمند واقعا تثبیت شده است؟
 

سرمایه گذاران بازار طلا بخوانند

می متالز - اگرچه طلا از بالاترین رکورد هفت سال گذشته که در نخستین هفته سال ۲۰۱۹ به آن صعود کرده بود، عقب‌نشینی کرده اما بر اساس پیش‌بینی یک شرکت پالایش فلزات ارزشمند، سرمایه‌گذاران می‌توانند همچنان منتظر بالا رفتن قیمت‌ها باشند.
 

شروط راه‌اندازی بازار طلای آب شده در بورس

می متالز - مدیرعامل بورس کالا با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی بازار طلای آب شده در بورس کالا، اظهار کرد: درحال حاضر استاندارد مشخصی برای ارزیابی طلا در بورس وجود ندارد. امیدواریم با رایزنی با فعالان بازار طلا این نهادها شکل بگیرند تا بتوان بازار طلا را هم راه‌اندازی کرد.
 بازدهی اونس طلا پس از شش هفته منفی شد

چشم طلا به دست سه بانک

می متالز - بعد از فروکش عوامل ژئوپلیتیک به نظر می‌رسد مجددا عوامل اقتصادی در مرکز توجه بازارها قرار گرفته است. نرخ بهره که به دلیل نگرانی مقامات پولی کشورهای مختلف، از اواسط سال گذشته تاکنون در مسیر کاهشی قرار گرفته است، از پشتیبانان اصلی صعود قیمت طلا بوده و در سال جاری نیز یکی از بازیگران اصلی این بازار است.
 

آیا افزایش قیمت طلا ادامه می یابد؟

می متالز - موسسه سرمایه گذاری TD Securities پیش بینی کرده است که قیمت طلا در شش ماه دوم ۲۰۲۰ میلادی به بیش از ۱۶۵۰ دلار خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما