خبر
فلزات گرانبها  
رئیس یک موسسه سرمایه گذاری اعلام کرد؛

روزهای درخشان طلا هنوز تمام نشده است

می متالز - رئیس موسسه سرمایه گذاری Agnico Eagle بر این باور است که روند فعلی صعودی قیمت طلا هنوز پایان نیافته است و قیمت این فلز گرانبها در آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

به گزارش می متالز، شان بوید رئیس موسسه سرمایه گذاری Agnico Eagle تاکید کرد: روند صعودی قیمت طلا ادامه خواهد یافت و قیمت طی ماه های آینده به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید.

وی در ادامه افزود: روند صعودی بازار طلا از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و این روند همچنان ادامه خواهد یافت. پیش بینی ما این است که قیمت طلا طی ماه های آینده به رکورد ۲۰۰۰ دلاری خواهد رسید.

این تحلیلگر بین المللی اظهار داشت: سرمایه گذاران بین المللی نباید نسبت به روند صعودی قیمت طلا نگرانی داشته باشند. به نظر من مهمترین عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت، ارزش دلار آمریکا و شاخص سهام خواهد بود.

به نظر می رسد تنش های سیاسی و تجاری در عرصه بین المللی به خصوص جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت جهانی طلا خواهد بود.

موسسه سرمایه گذاری تی دی اس نیز بر این باور است که طلا با شکستن سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۰ می تواند وارد یک فاز صعودی مجدد شود.

تحلیلگران موسسه تی دی اس تاکید می کنند که کاهش نرخ بهره واقعی در اقتصادهای بزرگ و توسعه یافته جهان موجب سرازیر شدن سرمایه ها به بازار دارایی های امن مثل طلا در سال ۲۰۲۰ خواهد شد.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، طلا با شکستن پرقدرت سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۰ می تواند یک روند صعودی جدید را آغاز کند.

بانک استاندارد چارترد نیز اعلام کرده است که بازار تقاضای فیزیکی می تواند در کوتاه مدت موجب فشار بر قیمت طلا شود ولی وضعیت کلان اقتصادی در جهان می تواند موجب تقویت قیمت این فلز گرانبها در سال ۲۰۲۰ شود.

بانک استاندارد چارترد افزود: مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین، انتخابات انگلیس و نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا طی هفته های آینده خواهد بود.

نگرانی درباره وضعیت مذاکرات تجاری آمریکا و چین می تواند موجب افزایش تقاضای فیزیکی طلا شود. برآوردها نشان می دهد واردات طلای هند در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود در ۵ ماه اخیر رسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هزینه کرد سه میلیون دلاری شرکت گرجستانی در معدن مس سوناجیل هریس

می متالز - فرماندار هریس با اعلام اینکه شرکت سرمایه گذار گرجستانی در محدوده معدن مس سوناجیل ۱۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد، گفت: بیش از ۳ میلیون دلار تا به امروز برای مطالعه و اکتشاف این طرح هزینه شده است.
 

واگذاری ۲ معدن طلا به بخش خصوصی/ معادن روی با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت ‌فعالیت می‌کنند‌

می متالز - معاون وزیر صمت از اجرای طرح توسعه‌ای در حوزه معادن آلومینیوم در کشور خبر داد و گفت: دو معدن طلا به بخش خصوصی واگذار شده که تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
 

تراز ۴ماهه بانک اقتصاد نوین مثبت شد

می متالز - تراز عملیاتی ۴ ماهه امسال بانک اقتصادنوین مانند تراز عملیاتی ۳ ماه آغازین سال، مثبت شد.
 

فرصت جدید برای خرید طلا

می متالز - با ادامه روند صعودی و نزدیک شدن قیمت هر اونس طلا به ۲هزار دلار، تحلیلگران می‌گویند ممکن است با تحکیم قیمت این فلز ارزشمند، فرصت‌هایی برای خرید در هفته جاری وجود داشته باشد. تحلیلگران اظهار می‌کنند عوامل زیادی در معاملات هفته جاری مورد توجه خواهند بود اما در مقطع فعلی هیچ عاملی مانع روند صعودی طلا نخواهد بود.
 

فرصت جدید برای خرید طلا؟

می متالز - با ادامه روند صعودی و نزدیک شدن قیمت هر اونس طلا به ۲هزار دلار، تحلیلگران می‌گویند ممکن است با تحکیم قیمت این فلز ارزشمند، فرصت‌هایی برای خرید در هفته جاری وجود داشته باشد.
 بازارهای مالی در هفته ای که گذشت:

دلیل صعود طلای جهانی/ نگاهی به عملکرد ۳ ماهه شرکت های بورسی

می متالز - در گزارش های ۳ ماهه، تعداد ۳۵ شرکت با رشد بیش از ۱۰۰۰ درصدی، تعداد ۴۲ شرکت با بازدهی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ درصدی، تعداد ۱۲۵ شرکت با بازدهی بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ درصدی و در مجموع تعدا ۲۲۲ شرکت یعنی نزدیک به ۴۰ درصد از شرکت‌هایی که گزارش دوره‌ای منتشر کرده اند، با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل مواجه بوده اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما