خبر
آلومینیوم   انرژی   بورس و سهام  

هزینه سوخت در «فایرا»

می متالز - هزینه سوخت در آلومینیوم ایران چقدر است؟ و سناریوی مطرح در این باره چیست؟

به گزارش می متالز، آلومینیوم ایران در 6 ماهه نخست امسال 106 میلیارد تومان هزینه سوخت و انرژی پرداخت کرده است (20.3 تومان به ازای هر سهم) و در مقابل 372 میلیارد تومان سود خالص ساخته است. (71.5 تومان ریال به ازای هر سهم). با فرض اینکه همین روند مصرف سوخت و انرژی برای 6 ماهه دوم هم تکرار شود، کل این عدد برای «فایرا» 40 تومان به ازای هر سهم می شود.

به نظر می رسد اثر هزینه سوخت در آلومینیوم ایران بالاست، ولی با تغییر 20 درصدی نرخ های فروش (نسبت به میانگین فروش 6 ماهه نخست)، حتی افزایش 100 درصدی نرخ سوخت برای این شرکت جبران می شود.

کد خبر: 71530
تاریخ: 1398/09/17 - 15:05
منبع: دنیای بورس

آلومینیوم ایران  هزینه سوخت  فایرا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحریم‌ فلزات، فرصت‌سازی کرد/ مشکلی از بابت تامین ورقه خودرو نداریم

می متالز - مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: اعمال محدودیت برای صنایع فلزی معدنی نه تنها ایجاد مشکل‌ و محدودیت نکرد، بلکه فرصت‌هایی نیز ایجاد کرد تا توان تولید داخل افزایش یافته و به سمت بومی‌سازی حرکت کنیم.
 

تقلای بیهوده برای ضربه زدن به صنعت ایران

می متالز - شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی ابزار کافی و نوین برای مقابله با محدودیت ها دارند و عملکرد بیش از 2 سال گذشته این گروه نشان از موفقیت و افزایش سودآوری و تولید این گروه دارد.
 بررسی گزارش ۹ ماهه؛

عملکرد قابل قبول «فایرا»

می متالز - آلومینیوم ایران در نه ماهه ابتدایی سال مالی 98، 97 تومان سود به ازای هر سهم ساخته و این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل 60 تومان سود به ازای هر سهم گزارش کرده است.
 فردا در بورس کالا رخ خواهد داد؛

عرضه 2880 تن محصولات آلومینیومی

می متالز - فردا سه‌شنبه دهم دی ماه، یک هزار و 800 تن شمش خالص آلومینیومی شرکت المهدی و یک هزار و 60 تن شمش آلیاژی و 20 تن بیلت 8 آلیاژ 6061 شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در بورس کالا عرضه می‌شود.
 

افزایش بی‌سابقه‌ درآمد شرکت ایرالکو در آذر ماه

می متالز - میزان درآمد شرکت آلومینیوم ایران در آذر ماه نسبت به آبان ماه و مدت زمان مشابه در سال گذشته، رشد قابل ملاحظه‌ای داشت؛ البته عامل اصلی افزایش درآمد شرکت، رشد میزان تقاضا و فروش شمش خالص بوده است.
 کسب ۴.۶۸۰ میلیارد ریال فروش در آذرماه بدست آمد؛

جهش صادراتی ۱۵ درصدی "فایرا"

می متالز - مقادیر فروش تجمیعی ۹ ماهه شرکت به حدود ۱۲۷ هزار تن رسیده که این میزان فروش نسبت به ۹ ماهه پارسال ۱۰ هزار تن افزایش را نشان می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما