خبر
مواد معدنی   اقتصاد  

لایحه بودجه 99/ افزایش 90 درصدی بهره مالکانه معادن

می متالز - میزان بهره مالکانه در سال 99 نسبت به سال 98 چه تغییری می کند؟

به گزارش می متالز، در بررسی لایحه بودجه 99 افزایش حدود 90 درصد درآمد دولت از بهره مالکانه نسبت به قانون بودجه سال گذشته جالب توجه است. در این خصوص نمی‌توان اظهارنظر دقیقی داشت و در سال‌های گذشته همیشه پیرامون بهره مالکانه مباحث زیادی مطرح بوده است.

با این حال دولت در قانون بودجه 98 حدود 1500 میلیارد تومان درآمد از بهره مالکانه و حق انتفاع دولتی در معادن برآورد درآمدی داشت که این عدد در لایحه بودجه 99 به 2800 میلیارد تومان رسیده است. بار دیگر باید تاکید داشت که این موضوع لزوما به معنی افزایش بهره مالکانه نیست و ممکن است که میزان بهره مالکانه محاسبه‌شده در سال 98 از برآوردها بیشتر بوده باشد و این موضوع باعث شده که برآوردها در سال 99 نسبت به قانون بودجه 98 افزایش یابد.

کد خبر: 71546
تاریخ: 1398/09/17 - 15:50
منبع: دنیای بورس

لایحه بودجه 99  قانون بودجه  بهره مالکانه معادن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی:

پرداخت ۲۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره ۱۸

می متالز - مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی گفت: اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه به ۳۸۶ واحد فعال و طرح و پروژه بالای ۶۰ درصد در سراسر کشور پرداخت شده است.
 ذوالقدر مطرح کرد؛

افزایش وام ازدواج به ۵۰ میلیون تومان گام موثر مجلس برای تسهیل ازدواج جوانان

می متالز - سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: انتظار می‌رود وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی در صحن علنی مجلس مورد موافقت نمایندگان قرار گیرد تا مجلس بتواند گام موثری برای تسهیل ازدواج جوانان بردارد.
 کوچکی‌نژاد مطرح کرد:

استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای خرید لوازم خانگی موردنیاز زوج‌های جوان

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ می‌گوید دولت باید از ارز ۴۲۰۰ تومانی به منظور تامین لوازم خانگی موردنیاز زوج های جوانان استفاده کند.
 کاظم زاده:

وام ازدواج زوجین در سال آینده ۱۰۰ میلیون تومان شد

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: بر اساس مصوبه امروز این کمیسیون، به هر یک از زوجین برای ازدواج، تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی ارائه خواهد شد.
 

توضیحات نوبخت درباره افزایش حقوق کارکنان بصورت پلکانی معکوس

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: علاوه بر افزایش ۱۵ درصدی با استفاده از روش پلکانی نزولی حقوق کارکنان به کف حقوق در نظر گرفته شده افزایش پیدا می‌کند.
 یوسف‌نژاد:

شرایط پرداخت پاداش سالانه مدیران شرکت‌های دولتی مشخص شد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور از تعیین شرایط پرداخت پاداش سالانه اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت‌های دولتی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما