خبر
اقتصاد   مالیات  

لایحه بودجه 99/ ریشه جهش برآورد دولت از درآمدهای مالیاتی

می متالز - در لایحه بودجه 99 برآورد دولت از درآمدهای مالیاتی نشان از جهش دارد.

به گزارش می متالز، دولت در بخش درآمدهای خود رشد محسوسی را نسبت به قانون بودجه سال گذشته تجربه کرده است. مجموع درآمدهای دولت در قانون بودجه 98 حدود 239 هزار میلیارد تومان بود که این عدد در اصلاحیه قانون بودجه به 196 هزار میلیارد تومان رسید. در شرایط کنونی این عدد در لایحه بودجه 99 به 261 هزار میلیارد تومان رسیده است.

 بیشترین سهم به افزایش 23 هزار میلیارد تومانی درآمدهای مالیاتی بازمی‌گردد که بر اساس آن درآمد مالیاتی از عدد حدود 173 هزار میلیارد تومانی در قانون بودجه 98 به 195 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه 99 رسیده است. البته در بخش قبل به افزایش برآورد مالیاتی از مشاغل اشاره شده بود.

 بررسی بیشتر نشان می‌دهد که عمده این افزایش مالیات از محل افزایش مالیات بر ارزش افزوده بوده است. درآمد دولت از 58 هزار میلیارد تومان از این بخش به حدود 79 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه 99 رسیده است، ردیف 110512 جداول کلان بودجه. این موضوع می‌تواند ناشی از تلاش برای نصب صندوق‌های فروشگاهی و اخذ مالیات بر ارزش افزوده صنوف یا تغییر احتمالی ضرایب این مالیات باشد. با این حال نمی‌توان در این خصوص اظهارنظر دقیقی داشت.

 به صورت کلی نیز این بخش از درآمد در سال گذشته نیز خوشبینانه در نظر گرفته شده بود و باید دید که در سال 99 سرنوشت این اعداد به کجا خواهد رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ذوالقدر مطرح کرد؛

افزایش وام ازدواج به ۵۰ میلیون تومان گام موثر مجلس برای تسهیل ازدواج جوانان

می متالز - سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: انتظار می‌رود وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی در صحن علنی مجلس مورد موافقت نمایندگان قرار گیرد تا مجلس بتواند گام موثری برای تسهیل ازدواج جوانان بردارد.
 کوچکی‌نژاد مطرح کرد:

استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای خرید لوازم خانگی موردنیاز زوج‌های جوان

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ می‌گوید دولت باید از ارز ۴۲۰۰ تومانی به منظور تامین لوازم خانگی موردنیاز زوج های جوانان استفاده کند.
 کاظم زاده:

وام ازدواج زوجین در سال آینده ۱۰۰ میلیون تومان شد

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: بر اساس مصوبه امروز این کمیسیون، به هر یک از زوجین برای ازدواج، تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی ارائه خواهد شد.
 حسینی:

تحقق درآمدهای مالیاتی در سال ۹۹ غیرممکن است/ پایه های مالیاتی جدید وضع شود

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس می‌گوید از آنجایی که شیب مالیاتِ در نظر گرفته شده برای سال آینده بسیار تند است، تحقق آن غیرممکن به نظر می‌رسد.
 

توضیحات نوبخت درباره افزایش حقوق کارکنان بصورت پلکانی معکوس

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: علاوه بر افزایش ۱۵ درصدی با استفاده از روش پلکانی نزولی حقوق کارکنان به کف حقوق در نظر گرفته شده افزایش پیدا می‌کند.
 یوسف‌نژاد:

شرایط پرداخت پاداش سالانه مدیران شرکت‌های دولتی مشخص شد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور از تعیین شرایط پرداخت پاداش سالانه اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت‌های دولتی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما