خبر
اقتصاد   مالیات  

لایحه بودجه 99/ ریشه جهش برآورد دولت از درآمدهای مالیاتی

می متالز - در لایحه بودجه 99 برآورد دولت از درآمدهای مالیاتی نشان از جهش دارد.

به گزارش می متالز، دولت در بخش درآمدهای خود رشد محسوسی را نسبت به قانون بودجه سال گذشته تجربه کرده است. مجموع درآمدهای دولت در قانون بودجه 98 حدود 239 هزار میلیارد تومان بود که این عدد در اصلاحیه قانون بودجه به 196 هزار میلیارد تومان رسید. در شرایط کنونی این عدد در لایحه بودجه 99 به 261 هزار میلیارد تومان رسیده است.

 بیشترین سهم به افزایش 23 هزار میلیارد تومانی درآمدهای مالیاتی بازمی‌گردد که بر اساس آن درآمد مالیاتی از عدد حدود 173 هزار میلیارد تومانی در قانون بودجه 98 به 195 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه 99 رسیده است. البته در بخش قبل به افزایش برآورد مالیاتی از مشاغل اشاره شده بود.

 بررسی بیشتر نشان می‌دهد که عمده این افزایش مالیات از محل افزایش مالیات بر ارزش افزوده بوده است. درآمد دولت از 58 هزار میلیارد تومان از این بخش به حدود 79 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه 99 رسیده است، ردیف 110512 جداول کلان بودجه. این موضوع می‌تواند ناشی از تلاش برای نصب صندوق‌های فروشگاهی و اخذ مالیات بر ارزش افزوده صنوف یا تغییر احتمالی ضرایب این مالیات باشد. با این حال نمی‌توان در این خصوص اظهارنظر دقیقی داشت.

 به صورت کلی نیز این بخش از درآمد در سال گذشته نیز خوشبینانه در نظر گرفته شده بود و باید دید که در سال 99 سرنوشت این اعداد به کجا خواهد رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد:

یزد پارسال ۱۱ درصد مازاد عملکرد درآمد داشت

می متالز - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد از ۱۱ درصد مازاد عملکردی درآمدهای استان در سال گذشته خبر داد و گفت: درامد استان از محل تحقق وصول یک درصد فروش معادن برای جبران خسارت ناشی از آنها به استان با وجود تمام تلاش‌ها تنها ۲۱ درصد محقق شده است.
 

ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی

می متالز - معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از اجرای پروژه ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی خبر داد.
 معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد:

ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی

می متالز - معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از اجرای پروژه ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی خبر داد.
 معاون سازمان مالیاتی:

خدمات مالیاتی به صورت الکترونیکی به مؤدیان ارائه می‌شود

می متالز - معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از اجرای پروژه ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی خبر داد.
 وزیر امور اقتصاد و دارایی تصریح کرد:

سهم ۵۰ درصدی تامین مالی بزرگ اقتصاد از بازار سرمایه

می متالز - فرهاد دژپسند: «قصد داریم که امسال هزار هزار میلیارد تومان تامین مالی برای اقتصاد داشته باشیم که ۵۰ درصد آن از بازار سرمایه باید تامین شود.»
 رییس کل سازمان مالیاتی مطرح کرد:

تحقق ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته

می متالز - رییس کل سازمان امورمالیاتی کشور با تاکید بر اینکه امسال فرار مالیاتی ساماندهی می‌شود، گفت: سال گذشته با وجود تمامی تحریم‌ها و مشکلات، تحقق درآمدهای مالیاتی کشور بیش از ۱۰۰ درصد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما