خبر
فلزات گرانبها  
تحلیلگر ارشد یک موسسه سرمایه گذاری:

نگرانی های سیاسی قیمت طلا را افزایش می دهد

می متالز - تحلیلگر ارشد یک موسسه سرمایه گذاری پیش بینی می کند که قیمت جهانی طلا طی سال ۲۰۲۰ میلادی تحت تاثیر نگرانی های سیاسی با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد.

به گزارش می متالز، Chantelle Schieven رئیس تحقیقات بازار موسسه سرمایه گذاری Murenbeeld & Co در مصاحبه ای تاکید کرد: نااطمینانی سیاسی یکی از مهمترین ریسک هایی است که بازارهای مالی را تهدید می کند و می تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۲۰ باشد.

وی افزود: پیش بینی من این است که قیمت جهانی طلا می تواند تا پایان سال آینده ۱۰۰ دلار دیگر افزایش یابد و به مرز ۱۵۵۰ دلار در هر اونس برسد. نگرانی های سیاسی موجب نوسانات شدید بازارهای مالی جهان طی ماه های آینده خواهد شد و طلا یکی از بهترین سرمایه گذاری ها خواهد بود. نگرانی و نااطمینانی سیاسی همچنان ادامه خواهد یافت و این بهترین عامل برای افزایش تقاضا و قیمت طلا به شمار می رود.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی اظهار داشت: به دلیل آنکه نااطمینانی سیاسی رشد اقتصادی جهان را تهدید می کند، بانک های مرکزی بزرگ جهان مجبور خواهند بود تا نرخ بهره را همچنان پایین نگه دارند و نقدینگی بیشتری را به بازارهای مالی تزریق کنند.

تازه ترین نظرسنجی CME FedWatch نشان می دهد که سرمایه گذاران بین المللی پیش بینی می کنند فدرال رزرو آمریکا سال آینده تنها یک بار نرخ بهره را کاهش خواهد داد. ولی از سوی دیگر فدرال رزرو آمریکا خرید اوراق قرضه و تزریق پول به بازارهای مالی را به سرعت افزایش داده و تراز پرداخت های فدرال رزرو اکنون به بالاترین سطح خود از بحران مالی ۲۰۰۸ رسیده است.

به اعتقاد این تحلیلگر ارشد اقتصادی، سیاست های انبساطی پولی بانک های مرکزی مهم جهان طی ماه های آینده نیز ادامه خواهد یافت. کاهش نرخ بهره و افزایش هزینه های دولت، موجب ایجاد فضای مثبتی برای بازار طلا خواهد شد.

وی تصریح کرد: نه تنها افزایش هزینه های دولتی موجب رشد نرخ تورم می شود، بلکه پایین بودن نرخ بازدهی اوراق قرضه نیز به معنای پایین بودن نرخ بهره واقعی است و این مساله می تواند هزینه فرصت طلا را کاهش دهد.

به اعتقاد این کارشناس اقتصادی، تنها عاملی که می تواند دردسر و مانع بزرگی برای رشد قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ میلادی باشد، تقویت ارزش دلار و بهبود بازار سهام آمریکا است. به نظر می رسد وضعیت اقتصادی آمریکا اکنون بهتر از سایر قدرت های بزرگ اقتصادی است. تنها مساله ای که می تواند تاثیر منفی بر رشد اقتصادی آمریکا طی سال آینده داشته باشد، جنگ تجاری با چین است.

پیش بینی می شود ترامپ برای پیروزی در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰، هر اقدامی را برای تقویت وضعیت اقتصادی آمریکا انجام دهد.

از سوی دیگر با توجه به پایین بودن نرخ بازدهی اوراق قرضه، زمینه لازم برای سرمایه گذاری در بازار طلا فراهم خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تثبیت قیمت طلا در محدوده ۱۹۵۰ دلار

می متالز - نگرانی از بحران کرونا و احتمال تورم ناشی از بسته‌های مالی حمایتی قیمت طلا را تقویت کرده است.
 

پیش بینی تحلیلگر اقتصادی از قیمت طلا ظرف دو سال آینده

می متالز - تحلیلگر اقتصادی با بیان اینکه قیمت طلا با سرعت بالایی از رکورد تاریخی 1923 دلار عبور کرد، گفت: پیش بینی می شود قیمت این فلز ظرف 2 سال به 3500 دلار برسد.
 

سیگنال ها به طلا | حال اقتصاد جهان بد است!

می متالز - در حالی که داده ها نشان از حال بد اقتصاد جهان دارد که نگرانی نسبت به بازیابی نامطمئن اقتصاد آمریکا نیز با خود امیدواری ها را کم رنگ کرده است.
 امروز ثبت شد؛

صعود طلا به بالاترین رقم ۹ سال گذشته

می متالز - قیمت طلا در معاملات نخستین روز کاری هفته در بازارهای جهانی، با افزایش چشمگیر همراه شد و به بیشترین میزان، نسبت به سپتامبر ۲۰۱۱ معامله شد.
 جهان اقتصاد و کسب‌وکار به روایت آمار

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته پایانی تیرماه 1399

می متالز - رکوردشکنی دوباره قیمت طلا در بازارهای جهانی، پیش‌بینی نرخ رشد اقتصادی چین در سال جاری میلادی، بدهی دولت‌های منطقه یورو در پایان سه‌ماهه نخست سال 2020 و رکوردشکنی کسری بودجه دولت استرالیا جزو مهم‌ترین اعداد و ارقام اقتصادی منتشر شده طی این هفته بوده‌اند
 

بهای هر اونس طلا ۱۸۰۸ دلار

می متالز - قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۸۰۸ دلار رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما