خبر
فلزات گرانبها  
تحلیلگر ارشد یک موسسه سرمایه گذاری:

نگرانی های سیاسی قیمت طلا را افزایش می دهد

می متالز - تحلیلگر ارشد یک موسسه سرمایه گذاری پیش بینی می کند که قیمت جهانی طلا طی سال ۲۰۲۰ میلادی تحت تاثیر نگرانی های سیاسی با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد.

به گزارش می متالز، Chantelle Schieven رئیس تحقیقات بازار موسسه سرمایه گذاری Murenbeeld & Co در مصاحبه ای تاکید کرد: نااطمینانی سیاسی یکی از مهمترین ریسک هایی است که بازارهای مالی را تهدید می کند و می تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۲۰ باشد.

وی افزود: پیش بینی من این است که قیمت جهانی طلا می تواند تا پایان سال آینده ۱۰۰ دلار دیگر افزایش یابد و به مرز ۱۵۵۰ دلار در هر اونس برسد. نگرانی های سیاسی موجب نوسانات شدید بازارهای مالی جهان طی ماه های آینده خواهد شد و طلا یکی از بهترین سرمایه گذاری ها خواهد بود. نگرانی و نااطمینانی سیاسی همچنان ادامه خواهد یافت و این بهترین عامل برای افزایش تقاضا و قیمت طلا به شمار می رود.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی اظهار داشت: به دلیل آنکه نااطمینانی سیاسی رشد اقتصادی جهان را تهدید می کند، بانک های مرکزی بزرگ جهان مجبور خواهند بود تا نرخ بهره را همچنان پایین نگه دارند و نقدینگی بیشتری را به بازارهای مالی تزریق کنند.

تازه ترین نظرسنجی CME FedWatch نشان می دهد که سرمایه گذاران بین المللی پیش بینی می کنند فدرال رزرو آمریکا سال آینده تنها یک بار نرخ بهره را کاهش خواهد داد. ولی از سوی دیگر فدرال رزرو آمریکا خرید اوراق قرضه و تزریق پول به بازارهای مالی را به سرعت افزایش داده و تراز پرداخت های فدرال رزرو اکنون به بالاترین سطح خود از بحران مالی ۲۰۰۸ رسیده است.

به اعتقاد این تحلیلگر ارشد اقتصادی، سیاست های انبساطی پولی بانک های مرکزی مهم جهان طی ماه های آینده نیز ادامه خواهد یافت. کاهش نرخ بهره و افزایش هزینه های دولت، موجب ایجاد فضای مثبتی برای بازار طلا خواهد شد.

وی تصریح کرد: نه تنها افزایش هزینه های دولتی موجب رشد نرخ تورم می شود، بلکه پایین بودن نرخ بازدهی اوراق قرضه نیز به معنای پایین بودن نرخ بهره واقعی است و این مساله می تواند هزینه فرصت طلا را کاهش دهد.

به اعتقاد این کارشناس اقتصادی، تنها عاملی که می تواند دردسر و مانع بزرگی برای رشد قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ میلادی باشد، تقویت ارزش دلار و بهبود بازار سهام آمریکا است. به نظر می رسد وضعیت اقتصادی آمریکا اکنون بهتر از سایر قدرت های بزرگ اقتصادی است. تنها مساله ای که می تواند تاثیر منفی بر رشد اقتصادی آمریکا طی سال آینده داشته باشد، جنگ تجاری با چین است.

پیش بینی می شود ترامپ برای پیروزی در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰، هر اقدامی را برای تقویت وضعیت اقتصادی آمریکا انجام دهد.

از سوی دیگر با توجه به پایین بودن نرخ بازدهی اوراق قرضه، زمینه لازم برای سرمایه گذاری در بازار طلا فراهم خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس اتحادیه طلای تهران می گوید:

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته پایانی دی ماه / امیدواریم قیمت طلا نوسان کمی داشته باشد

می متالز - رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: چنانچه قیمت دلار در روزهای پایانی دی روند باثباتی داشته باشد قیمت طلا گران نخواهد شد، کاهش قیمت طلا مستلزم این است که تصمیم‌گیرندگان این حوزه بازار ارز را مدیریت و کنترل کنند.
 

قیمت سکه گرمی به ۹۲۸ هزار تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۱۰/۲۸

می متالز - قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی در روز جمعه، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه یک گرمی به ۹۲۸ هزار تومان رسید.
 آخرین وضعیت بازارها در امروز 98/10/28

بازارها طبق پیش‌بینی عمل کردند / دلار و طلا ارزان شدند / بورس شتاب بیشتری گرفت

می متالز - بازارها در اولین روز هفته طبق پیش‌ بینی عمل کردند. با توجه به اظهارات پیش از این مسوولان دلار در روزهای کنترل، روندی نزولی به خود گرفته و متاثر از آن قیمت طلا هم نزولی شد. اما بازار سهام همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است.
 دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گوید:

چه زمانی مسکن بخریم؟

می متالز - دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گوید: در حال حاضر بازار مسکن در رکود به سر می‌برد و قیمت خانه به دلیل فضای سیاسی اخیر تا حدودی عقب‌نشینی کرده است. به نظر می‌رسد با توجه به فضای امروز کشور، مقطع فعلی شرایط مناسبی برای خرید خانه باشد.
 

کاهش ارزش یورو در مقابل دلار در سال ۲۰۱۹

می متالز - ارزش یورو در مقابل دلار در سال ۲۰۱۹ با افت ۰٫۰۲ واحد همراه شد. هر یورو در ابتدای امسال ۲۰۱۹ معادل ۱٫۱۴ واحد دلار آمریکا بوده که این میزان در پایان سال ۲۰۱۹ به ۱٫۱۲ واحد رسید.
 

قیمت نیم‌سکه ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان شد / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۱۰/۲۵

می متالز - قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی، در نوسان بود که بر این اساس قیمت نیم‌سکه به ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما