خبر
اقتصاد   گمرک  

صادرات غیرنفتی ایران به ۲۷ میلیارد دلار رسید

می متالز - براساس داده‌های آماری گمرک ایران، میزان صادرات غیرنفتی کشور در پایان ۸ ماهه سال جاری از لحاظ وزنی به بیش از ۸۸ هزار تن رسید که نسبت به ۷۵ هزار تن ۸ ماهه سال ۹۷ رشد ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش می متالز، از لحاظ ارزش نیز میزان صادرات غیرنفتی کشور در ۸ ماهه امسال به ۲۷ میلیارد دلار رسیده است. در حوزه واردات نیز، در ۸ ماهه امسال ۲۲ هزار تن کالا به ارزش ۳.۲۸ میلیارد دلار وارد کشور شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۷.۲۱ هزار تن و ۸.۲۹ میلیارد دلار بوده است.

به عبارت دیگر میزان واردات کشور در ۸ماهه امسال از لحاظ وزنی رشد ۵.۱ درصدی و از لحاظ ارزش نیز کاهش ۸.۴ درصدی داشته است. قابل ذکر است کشورهای چین، عراق، امارات، ترکیه و افغانستان پنج مقصد اول کالاهای صادراتی ایران و چین، امارات، ترکیه، هند و آلمان پنج مبادی اول واردات به ایران بوده‌اند.

کد خبر: 72097
تاریخ: 1398/09/19 - 16:13
منبع: بورس کالای ایران

صادرات غیرنفتی ایران  گمرک ایران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گمرک به صاحبان کالای بلاتکلیف اولتیماتوم داد

اظهارنامه‌های صادراتی زیر ذره‌بین

می متالز - فاز تازه از تعیین‌ تکلیف «اظهارنامه‌های صادراتی در جریان» و «بلاتکلیف اظهار شده»، در دستور کار متولیان گمرکی قرار گرفت. بر این اساس مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران اعلام کرده است که باید به‌صورت هفتگی نسبت به گزارش‌گیری «اظهارنامه‌های صادراتی در جریان» از طریق سامانه جامع امور گمرکی اقدام شود.
 

آمادگی گمرک ایران برای ارائه خدمات و تسهیلات گمرکی به مپنا

می متالز - رئیس کل گمرک ایران و هیأت همراه با حضور در کارخانجات گروه مپنا از نزدیک با عملکرد و فعالیت‌های این مجموعه صنعتی آشنا شد.
 

پرونده‌های بیش‌بود ارزش کالاهای اساسی چگونه تعیین تکلیف شد؟

می متالز - معاون فنی گمرک ایران جزییات بخشنامه جدید ارزش گمرک که به واسطه آن بسیاری از پرونده‌های بیش بود ارزش کالاهای اساسی تعیین تکلیف می‌شود را تشریح کرد.
 در برنامه گفتگوی ویژه خبری صورت گرفت؛

تشریح اقدامات گمرک برای مبارزه با قاچاق کالا

می متالز - سخنگوی گمرک در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به تشریح اقداماتی که از سوی گمرک برای مبارزه با قاچاق صورت گرفته است، پرداخت.
 با افزایش وسعت مناطق آزاد؛

کنترل بر مناطق آزاد سخت شده است

می متالز - بطور کلی کنترل ورود و خروج کالا با افزایش وسعت مناطق آزاد بر اساس تقسیمات جدید، بسیار سخت و دشوار شده است.
 

رشد ۱۱درصدی صادرات ایران به چین

می متالز - با وجود آنکه در ماه‌های گذشته ارزش صادرات غیرنفتی ایران به دلیل تغییر در قیمت پایه صادراتی گمرک کاهش پیدا کرده، چین به عنوان اصلی‌ترین شریک تجاری ایران توانسته جایگاه خود را حفظ کرده و حتی آمار عملکردش را افزایش دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما