خبر
اقتصاد  
در ماه نوامبر رقم خورد؛

کاهش ۲۳ درصدی صادرات چین به آمریکا

می متالز - صادرات چین به آمریکا در ماه نوامبر ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به ۳۵.۶ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش می متالز، اطلاعات گمرک نشان می‌دهد صادرات چین به آمریکا در ماه نوامبر ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به ۳۵.۶ میلیارد دلار رسیده است. تجارت بین دو ابر قدرت اقتصادی جهان علیرغم تلاش برای رسیدن به یک قرارداد کاهش یافته است.

واردات کالاهای آمریکایی به چین ۲.۸ درصد پایین آمده و به ۱۱ میلیارد دلار رسیده است. به این ترتیب، چین ۲۴.۶ میلیارد دلار مازاد تجاری با آمریکا دارد.در این بین، صادرات چین به سایر کشورها از جمله فرانسه افزایش یافته است.

علی رغم ضعیف شدن تقاضای جهانی، صادرات جهانی چین با ۱.۱ درصد کاهش نسبت به سال گذشته، ۲۲۱.۷ میلیارد دلار ثبت شده است. ولی واردات این کشور ۰.۳ درصد رشد داشته و به ۱۸۳ میلیارد دلار رسیده است. به این ترتیب، چین ۳۸.۷ میلیارد دلار مازاد تجاری در جهان دارد.

آمریکا و چین هنوز مرحله اول قرار داد تجاری را که در ماه اکتبر برای آرام کردن جنگ تجاری اعلام شده بود، امضا نکرده اند. این جنگ تجاری به اقتصاد های هردو کشور آسیب زده است. درگیری بین بزرگترین اقتصادهای دنیا بیش از یک سال است ادامه دارد و در نتیجه آن، عوارض تلافی‌جویانه و محدودیت‌هایی بر واردات هر دو کشور اعمال شده است. انتظار می رود واشنگتن پس از امضای یک قرارداد موقت با پکن، عوارض پانزدهم دسامبر را بر ۱۵۶ میلیارد دلار از واردات چینی لغو کند. این واردات شامل گوشی های همراه، کامپیوتر های لپ تاپ و اسباب بازی می شوند.

دونالد ترامپ هفته گذشته گفت بهتر است تا پس از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برای رسیدن به یک قرارداد تجاری با پکن منتظر بمانند.ولی چین امیدوار است این قرارداد تجاری هر چه زودتر بسته شود.

کد خبر: 72106
تاریخ: 1398/09/19 - 16:33
منبع: بورس کالای ایران

صادرات چین  آمریکا  گمرک  دونالد ترامپ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تا پنج سال دیگر هم تغییری در انتظار قیمت نفت نیست

می متالز - جدیدترین نظرسنجی سالانه رویترز از متخصصان نشان داد که انتظارات بلند مدت درباره قیمت‌های نفت در حدود ۶۵ تا ۷۰ دلار در هر بشکه ثابت مانده است.
 

افزایش ۴ برابری صادرات گازوئیل ایران با وجود تحریم های آمریکا

می متالز - صادرات گازوئیل ایران در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ به حدود ۹۵ هزار بشکه در روز رسیده که بیش از ۸۰ درصد نسبت به سه ماهه قبلی و حدود ۴ برابر نسبت به سه ماهه نخست سال افزایش نشان می دهد.
 

تحریم‌های خز شده و تکراری!

می متالز - کانال کامودیتی نوشت: طبق وعده داده شده، ترامپ از ابزار تحریم برای تلافی حمله موشکی ایران به پایگاه نظامیان آمریکا در عراق استفاده کرد. صنایع سنگ آهن، فولاد، آلومینیم و مس هدف جدید تحریم‌ها عنوان شده است.
 

آمریکا برای اجرای تحریم‌های تازه ایران زمان تنفس ۹۰ روزه اعلام کرد

می متالز - خزانه‌داری آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد به شرکت‌های خارجی فرصتی ۹۰ روزه داده تا خود را به تحریم‌هایی که هفته گذشته علیه ایران اعلام شد، منطبق کنند.
 گمرک به صاحبان کالای بلاتکلیف اولتیماتوم داد

اظهارنامه‌های صادراتی زیر ذره‌بین

می متالز - فاز تازه از تعیین‌ تکلیف «اظهارنامه‌های صادراتی در جریان» و «بلاتکلیف اظهار شده»، در دستور کار متولیان گمرکی قرار گرفت. بر این اساس مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران اعلام کرده است که باید به‌صورت هفتگی نسبت به گزارش‌گیری «اظهارنامه‌های صادراتی در جریان» از طریق سامانه جامع امور گمرکی اقدام شود.
 

کاهش ارزش یورو در مقابل دلار در سال ۲۰۱۹

می متالز - ارزش یورو در مقابل دلار در سال ۲۰۱۹ با افت ۰٫۰۲ واحد همراه شد. هر یورو در ابتدای امسال ۲۰۱۹ معادل ۱٫۱۴ واحد دلار آمریکا بوده که این میزان در پایان سال ۲۰۱۹ به ۱٫۱۲ واحد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما