خبر
اقتصاد  
در ماه نوامبر رقم خورد؛

کاهش ۲۳ درصدی صادرات چین به آمریکا

می متالز - صادرات چین به آمریکا در ماه نوامبر ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به ۳۵.۶ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش می متالز، اطلاعات گمرک نشان می‌دهد صادرات چین به آمریکا در ماه نوامبر ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به ۳۵.۶ میلیارد دلار رسیده است. تجارت بین دو ابر قدرت اقتصادی جهان علیرغم تلاش برای رسیدن به یک قرارداد کاهش یافته است.

واردات کالاهای آمریکایی به چین ۲.۸ درصد پایین آمده و به ۱۱ میلیارد دلار رسیده است. به این ترتیب، چین ۲۴.۶ میلیارد دلار مازاد تجاری با آمریکا دارد.در این بین، صادرات چین به سایر کشورها از جمله فرانسه افزایش یافته است.

علی رغم ضعیف شدن تقاضای جهانی، صادرات جهانی چین با ۱.۱ درصد کاهش نسبت به سال گذشته، ۲۲۱.۷ میلیارد دلار ثبت شده است. ولی واردات این کشور ۰.۳ درصد رشد داشته و به ۱۸۳ میلیارد دلار رسیده است. به این ترتیب، چین ۳۸.۷ میلیارد دلار مازاد تجاری در جهان دارد.

آمریکا و چین هنوز مرحله اول قرار داد تجاری را که در ماه اکتبر برای آرام کردن جنگ تجاری اعلام شده بود، امضا نکرده اند. این جنگ تجاری به اقتصاد های هردو کشور آسیب زده است. درگیری بین بزرگترین اقتصادهای دنیا بیش از یک سال است ادامه دارد و در نتیجه آن، عوارض تلافی‌جویانه و محدودیت‌هایی بر واردات هر دو کشور اعمال شده است. انتظار می رود واشنگتن پس از امضای یک قرارداد موقت با پکن، عوارض پانزدهم دسامبر را بر ۱۵۶ میلیارد دلار از واردات چینی لغو کند. این واردات شامل گوشی های همراه، کامپیوتر های لپ تاپ و اسباب بازی می شوند.

دونالد ترامپ هفته گذشته گفت بهتر است تا پس از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برای رسیدن به یک قرارداد تجاری با پکن منتظر بمانند.ولی چین امیدوار است این قرارداد تجاری هر چه زودتر بسته شود.

کد خبر: 72106
تاریخ: 1398/09/19 - 16:33
منبع: بورس کالای ایران

صادرات چین  آمریکا  گمرک  دونالد ترامپ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

استراتژی تقسیم منافع

می متالز - اقتصاد ایران در سه سال اخیر با بدترین شرایط در تاریخ معاصر رو به رو شده است و به ویژه در ۱۰ سال منتهی به ۱۴۰۰ از نظر رشد اقتصادی به عنوان معیار سنجش رشد ثروت ،در موقعیت بدی قرار دارد. از سوی دیگر مناسبات سیاسی بین‌المللی ایران در ادامه ناسازگاری‌ها و اختلافات و دشمنی‌های آمریکا در بدترین دوران ۴ دهه اخیر واقع شده است.
 ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه خبر داد:

افزایش ۳۳ درصدی صادرات از مرز پرویزخان

می متالز - خلیل حیدری گفت: در چهار ماه سپری شده از سال جاری، گمرک پرویزخان قصرشیرین با ۵۶۲ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۷۱۸ دلار کالا بیشترین حجم کالای صادراتی خروجی از مرزهای استان را به خود اختصاص داد که در مقایسه بامدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۳۳ درصد و از حیث وزن ۷۸ درصد افزایش داشته است
 

نرخ رسمی ۴۷ ارز ثابت ماند

می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ تمام ارزها ثابت ماند.
 

قرار بلندمدت با چین؛ فرصت‌ها و تهدیدات پیش‌رو

می متالز - به جرات بتوان این استفاده گسترده چین از نفت و گاز را مهم‌ترین منفعت این برنامه جامع همکاری‌های مشترک دانست، به ویژه آنکه آمریکا مسیر سایر بازارها را برای نفت ایران بسته و عملا از سلطه خود برای منع نظام پولی ـ بانکی جهان از مبادلات اقتصادی با ایران بهره برده است و حالا این برنامه می‌تواند بازاری بزرگ برای نفت و گاز ایران فراهم آورد
 

استراتژی تقسیم منافع میان ایران و چین

می متالز - تراز تجاری با چین در اغلب بخش‌های کالایی غیر از نفت و گاز و شاید پتروشیمی در درازمدت به سود چین خواهد شد و تنها احتمال بعید این است که تصور کنیم چین از طریق این توافق راهبردی ۲۵ ساله به دلایل سیاسی بخواهد اقتصاد ایران را نیرومند و قوی نماید
 

گام بزرگ چین برای کنار گذاشتن سوئیفت و فرصت آن برای ایران

می متالز - اعتیاد آمریکا به تحریم‌ها علیه کشورها و ملت‌ها، آنها را به سمت اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با تحریم‌ها سوق داده است به گونه‌ای که چینی‌ها اخیرا راهکارهایی برای کاهش آسیب‌پذیری خود در برابر تحریم‌های آمریکا در نظر گرفته‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما