خبر
آهن و فولاد   بورس کالا  

پذیرش میلگرد فولادی یک شرکت در بورس کالای ایران

می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران اعلام کرد که میلگرد فولادی یک شرکت در بازار اصلی این بورس پذیرش شد.

به گزارش می متالز، بر اساس این اطلاعیه، پذیرش کالای میلگرد فولادی، تولید شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان پس از بررسی مدارک و مستندات در دویست و چهل و چهارمین جلسه کمیته عرضه در تاریخ ۱۷ آذر ماه در بازار اصلی بورس کالای ایران مورد تصویب قرار گرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 طی روز یکشنبه رقم خورد؛

شمش بلوم در صدر معاملات بورس کالای ایران

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز یکشنبه ۲۹ دی ماه، میزبان دادوستد ۵۱ هزار تن شمش بلوم بود. همچنین ۳ هزار مس کاتد، یک هزار و ۵۰۰ تن مس کم عیار، یک هزار و ۴۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم و ۱۶۰ تن سولفورمولیبدن در این تالار معامله شد.
 

شروط راه‌اندازی بازار طلای آب شده در بورس

می متالز - مدیرعامل بورس کالا با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی بازار طلای آب شده در بورس کالا، اظهار کرد: درحال حاضر استاندارد مشخصی برای ارزیابی طلا در بورس وجود ندارد. امیدواریم با رایزنی با فعالان بازار طلا این نهادها شکل بگیرند تا بتوان بازار طلا را هم راه‌اندازی کرد.
 در گفت و گو با مدیرعامل بورس کالای ایران بررسی شد؛

ابزار مشتقه پناهگاه امن فعالان صنایع در برابر تلاطم بازارها

می متالز - مدیرعامل بورس کالای ایران معتقد است تا زمانی که ابزارهای مشتقه (از جمله معاملات آتی و اختیارات خرید و فروش) در بازار زنجیره فولاد و سنگ آهن شکل نگیرد، تلاطم های بازار جهانی، نوسان نرخ ارز و تغییرات قوانین و مقررات واردات و صادرات مستقیما روی بازار تاثیر می گذارد و باعث کمبود یا مازاد محصولات و مواد اولیه می شود.
 امروز در تالار صادراتی بورس کالای ایران؛

۳۵ هزار تن قیر، گوگرد و عایق رطوبتی راهی میز فروش می شود

می متالز - تالار صادراتی بورس کالای ایران روز یکشنبه ۲۹ دی ماه میزبان عرضه ۳۵ هزار و ۶۲۰ تن قیر، گوگرد و عایق رطوبتی است.
 مدیرعامل بورس کالای ایران مطرح کرد؛

شکل گیری بازار مالی طلای آب شده در گرو استانداردسازی

می متالز - مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه یکی از اهداف مهم در بورس کالا، تبدیل کردن کالا به اوراق بهادار با هدف تسهیل مبادلات کالاست، گفت: کالاها برای تبدیل شدن به اوراق بهادار حتما باید استاندارد شوند و استاندارد شدن طلا نیازمند موسساتی است که عیارسنجی کرده و اعلام کنند طلا با چه عیاری می‌تواند در انبار بانک ذخیره شده و گواهی آن صادر شود. در این زمینه هنوز مرجعی مانند سازمان استاندارد یا مراجع دیگر استانداردی برای شمش طلا تعریف نکرده اند.
 طی هفته گذشته رقم خورد؛

معامله ۲۹ هزار میلیارد ریال انواع محصول در بورس کالای ایران

می متالز - در هفته منتهی به ۲۶ دی ماه، ۶۳۷ هزار و ۱۵۸ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۹ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما