خبر
آهن و فولاد  

پروژه های زیربنایی، محرک اصلی تقاضای فولاد خاورمیانه

می متالز - بررسی ها نشان داده در میان مدت محرک اصلی تقاضای فولاد در خاورمیانه پروژه های ساختمانی خواهد بود.

به گزارش می متالز، پروژه های زیرساختی قطر برای جام جهانی 2022 و نمایشگاه دوبی اکسپو در سال 2020 در امارات رو به اتمامند از این رو محرک اصلی تقاضای فولاد منطقه وابسته به طرح های عربستان است. پروژه ساخت شهر جدید در جنوب غرب عربستان خود به تنهایی نیازمند حدود 4 میلیون تن فولاد در خلال 7 تا 10 سال آینده است. البته پروژه های سرمایه گذاری عربستان که دومین تولید کننده و مصرف کننده فولاد منطقه است موجب رشد 1 تا 2 درصد در سال مصرف فولاد آن در خلال 2 تا 3 سال آینده می گردد.

سال 2019 تقاضای فولاد خاور میانه از 50.3 میلیون تن 2018 به 47.9 میلیون تن کاهش می یابد. برای سال 2020 نیز پیش بینی ها از ثبات تقاضا در حدود 48 میلیون تن خبر داده است.

همچنین کارشناسان قیمت بالای نفت را نیز محرکی برای سرمایه گذاری در پروژه های زیر بنایی حوزه خلیج فارس معرفی نموده اند. 

برآورد شده بخش اعظم نیاز فولاد منطقه را فولادسازان داخلی تامین کنند و سهم بازار واردات کمتر شود. البته این رفع وابستگی به واردات برای کشورهای مختلف منطقه متفاوت است.

کد خبر: 72114
تاریخ: 1398/09/19 - 16:45
منبع: ایفنا

پروژه های زیربنایی  فولاد خاورمیانه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ایران در صدر تولید و صادرات فولاد خاورمیانه

می متالز - صنعت فولاد کشور با سابقه بیش از نیم قرن، امروز در بین رقبا در خاورمیانه از نظر تولید و صادرات حرف اول را می‌زند و انتظار می‌رود تا ۱۴۰۴ از سطح دهم جهانی هم با ارتقای جایگاه به رده هفتم برسد.
 

حمایت از پروژه های زیربنایی در چین و تاثیر آن بر بازار فولاد

می متالز - چین راهکارهایی برای سرعت بخشیدن به ساخت و سازهای زیربنایی برای حمایت از اقتصاد خود در دوران شیوع کرونا در نظر گرفته در ژانویه و فوریه سال جاری پروژه های زیربنایی جدید به ارزش 3.59 هزار میلیارد دلار در 6 استان این کشور تایید شد. این سرمایه گذاری بالا به رشد قیمت ها در بازارهای آتی سنگ آهن نیز کمک نموده است.
 روز‌شمار دهمین همایش فولاد

تقاضای فولاد در منطقه خاورمیانه

می متالز - پیش‌بینی اکثر کارشناسان صنعت فولاد حاکی از افزایش تقاضای فولاد منطقه خاورمیانه در سال ۲۰۲۰ میلادی است. محرک اصلی فشار تقاضای فولاد خاورمیانه در پنج سال آتی از سوی کشورهای امارات، قطر، عراق و سوریه خواهد بود.
 

پیش بینی افزایش تقاضا برای فولاد در شمال آفریقا

می متالز - کارشناسان از احتمال افزایش تقاضا برای فولاد در شمال آفریقا در سال ۲۰۲۰ خبر داده اند.
 برای سال ۲۰۱۹ بررسی شد

تحرکات فولادی ترکیه و اعراب

می متالز - نتایج نظرسنجی Fastmarket از فعالان صنعت فولاد در بیست‌ و‌ دومین کنفرانس آهن و فولاد خاورمیانه در دبی نشان می‌دهد به‌دلیل پروژه‌های بزرگ در خاورمیانه، تقاضای فولاد ظرف پنج سال آینده در این منطقه افزایش خواهد یافت.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت در بافت اعلام کرد:

سهم ۶۲ درصدی ایران از تولید فولاد در خاورمیانه/ ارتقای ایران به رتبه ۱۰ تولید فولاد در دنیا/ تحقق توازن در زنجیره تولید فولاد کشور

می متالز - رضا رحمانی گفت: در سالیان گذشته زنجیره متوازن تولید فولاد در کشور وجود نداشت که خوشبختانه طی چند سال اخیر به ویژه در یک سال گذشته، با پیگیری های انجام شده در چارچوب برنامه اقتصاد مقاومتی، زنجیره متوازن تولید فولاد کشور تکمیل شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما