خبر
اقتصاد   حمل و نقل   ریلی و راه آهن  

گره تکمیل راه‌آهن ایران - افغانستان چیست؟

می متالز - درحالی که معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اعلام کرده که تعهدات ایران درباره خط ریلی خواف - هرات تا پایان امسال به پایان می‌رسد، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که ناامنی، یکی از بزرگترین موانع سر راه تکمیل این پروژه بوده است.

به گزارش می متالز، راه‌آهن خواف - هرات یکی از  پروژه‌های ریلی بین‌المللی است که ریل‌گذاری آن از شهریور ماه ۱۳۹۵ آغاز شد و در چهار بلوک یا فاز تعریف شده برای آن، ایران متعهد به احداث و راه‌اندازی سه فاز و افغانستان یک فاز آن که درون مرزهای خودش بود را بر عهده گرفت.

عباس خطیبی، معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در این باره گفت: پروژه برون مرزی خواف - هرات یکی از بزرگترین پروژه‌هایی است که به دنبال آن هستیم تا پایان امسال آن را به بهره‌برداری برسانیم. این پروژه به دو بخش درون مرزی به طول حدود ۷۷ کیلومتر و بخش برون مرزی حدود ۶۲ کیلومتر تقسیم می‌شود و کار اجرایی آن تقریبا به استثناء ایستگاه شمع‌تیغ به پایان رسیده که با حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست احداث است.

وی با بیان اینکه شرکت مجری خواف – هرات اعتبار مورد نیاز این پروژه را از محل بودجه کمک به افغانستان در سال های ۱۳۸۲ و ۱۳۸۳ تامین‌کرده است، ادامه داد: به صورت مرسوم عملیات احداث تا بهره برداری باید به صورت همزمان از سوی دو کشور اجرا می‌شد اما افغانستان مشکلاتی در تامین سرمایه‌اش داشت که به همین سبب کار اجرایی‌اش را هنوز آغاز نکرده است. البته امسال حرکت های خوبی کرده‌اند و با چند سرمایه‌گذار خارجی مذاکره کرده‌اند و تا جایی که اطلاع داریم و به ما وعده داده اند، می‌خواهند در صورت عملیاتی شدن کار تا حدود یک سال و نیم دیگر این پروژه را به اتمام برسانند.

البته این مقام مسوول به برخی نامنی‌ها به عنوان یکی از عوامل کندی در پیشرفت فاز سوم این خط ریلی اشاره کرد و گفت: قطعه سوم این خط ریلی در بخش برون مرزی قرار دارد که حدود ۶۲ کیلومتر است و عملیات ریل‌گذاری، پالاس ریزی و احداث ایستگاه‌اش انجام شده و عملیات تکمیل خط و جوش کاری باقیمانده که در دست اقدام است. البته این بخش را زودتر از این تاریخ هم می توانستیم به پایان برسانیم اما برخی مشکلات امنیتی در خاک افغانستان کار ما را با مشکل و تاخیر مواجه کرد و با توجه به این مسائل، درصددیم همه ۱۳۹ کیلومتر مورد تعهد ایران را به بهره‌برداری برسانیم.

برخی از رسانه‌های خارجی مانند اسپوتنیک روسیه نیز اخیرا اعلام کرده بودند که افغانستانی‌ها برای احداث بخش چهارم این خط راه آهن نیز از همکاری و سرمایه‌گذاری ایتالیا استفاده کرده‌اند و به نظر می رسد که این همسایه شرقی امسال مصمم‌تر به اجرای تعهداتش در این قرارداد دو طرفه است.

اما به تازگی محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در دیدار با معاون وزیر حمل و نقل جاده ای وزارت حمل و نقل افغانستان و هیات همراه به صراحت مشکل امنیتی را یکی از بزرگترین موانع سر راه احداث و تکمیل راه‌آهن خواف-هرات دانست و گفت: در گذشته برای تکمیل خط ریلی خواف - هرات فعالیت هایی انجام شد که  امیدواریم با برقراری امنیت این خط ریلی هرچه سریعتر تکمیل شود.

وی افزود: مدت‌هاست به دلیل ناامنی شرکت‌های ایرانی فعال در زمینه تکمیل خطوط ریلی دچار زیان و خسارت شده اند. انتظار ما این است که دولت افغانستان به ویژه وزارت حمل و نقل آن کشور این موضوع را حل و فصل کند.

وزیر راه و شهرسازی تکمیل سکو و بارانداز را در مسیر خط ریل خواف - هرات، منوط به برقراری امنیت عنوان کرد و خواستار راه‌اندازی هرچه سریعتر این پروژه و تکمیل آن شد.

با توجه به این وضعیت باید دید که احداث و راه‌اندازی این خط ریلی بین المللی چه مشکلی دارد و آیا ایتالیایی‌ها برای سرمایه‌گذاری به این پروژه ورود پیدا کرده‌اند یا خیر؟ باید مشخص شود که آیا مساله ناامنی افغانستان حل شده و اجازه تکمیل و بهره‌برداری از آن را می‌دهد یا آنکه این گره همچنان در تکمیل این پروژه باقی می‌ماند؟

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

راه آهن خواف به هرات فرصتی برای تقویت روابط تجاری میان ایران و افغانستان

می متالز - راه آهن خواف به هرات یکی از پروژه‌های مهم زیرساختی است که به گفته وزیر راه و شهرسازی این پروژه تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد.
 وزیر راه و شهرسازی:

۷۰۰۰ میلیارد تومان؛ مجموع سرمایه‌گذاری راه‌آهن زاهدان-چابهار/ این خط، تمام ایرانی است

می متالز - وزیر راه و شهرسازی خط ‌آهن زاهدان-چابهار را نخستین پروژه ریلی کشور خواند که تمام مراحل طراحی، اجرا و تامین اقلام مورد نیاز آن با تکیه بر توان و تولید داخل انجام می‌شود.
 

آغاز عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار - زاهدان با ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار

می متالز - عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، استاندار و نمایندگان استان سیستان و بلوچستان دقایقی قبل آغاز شد.
 

ظرفیت ‌بندر ‌چابهار ۴ برابر شده است

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: روند توسعه و بهره‌برداری از بندر «شهید بهشتی» چابهار از سال ۱۳۹۶ تاکنون افزایش ۴ برابری داشته که این امر یک رکورد محسوب می‌شود.
 

ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار - زاهدان آغاز شد

می متالز - ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان با فرمان وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
 

عبور راه‌ آهن چابهار - زاهدان از مسیر ریل ذوب آهن اصفهان

می متالز - عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار – زاهدان با استفاده از ریل تولید شده در ذوب آهن اصفهان طی مراسمی سه شنبه ۱۷ تیر ماه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی آغاز به کار کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما