خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  

تشکیل ستاد زنجیره فولاد برای انسجام دو صنعت بزرگ بورسی/ برنامه های "فولاد"

می متالز - رئیس ایمیدرو از تشکیل ستاد زنجیره فولاد با هدف انسجام بین شرکت‌های سنگ‌آهنی و فولادی خبر داد و مدیرعامل فولاد مبارکه نیز برنامه های کوتاه و بلند مدت را اعلام کرد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب‌پور در جریان بازدید از فولاد هرمزگان در مورد تولید ١٠ میلیون تولید فولاد در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع معدنی خلیج فارس گفت: کنسرسیوم تولید ١٠ میلیون تن فولاد تشکیل شده و با حضور شرکت‌هایی، هیات اجرایی تشکیل و درحال تبدیل به شرکت است تا باتوجه به زیرساخت‌های منطقه ویژه و آمادگی شرکت‌های بزرگ این حرکت به سرانجام برسد.

وی افزود: با تشکیل ستاد زنجیره فولاد، زنجیره تولید متوازن خواهد شد و بین شرکت‌های سنگ‌آهنی و شرکت‌های فولادی انسجام ایجاد می‌شود. در  این میان تشکیل کمیته سنگ، مقدمه این امر بوده و تشکیل ستاد زنجیره فولاد هم این موضوع را تکمیل می‌کند.

حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه نیز، برنامه کوتاه مدت توسعه فولاد هرمزگان را افزایش تولید تختال از 1.5 به دو میلیون تن و احداث خط نورد برای تولید پلیت میل اعلام کرد.

وی ادامه داد: برنامه بلند مدت هم تولید ١٠ میلیون تن فولاد توسط فولادمبارکه و باتوجه به ظرفیت های فولاد هرمزگان، فعالیت‌های تکنولوژیک، ایجاد بخش متالورژی و ریخته‌گری برای تولید محصولات جدید یا با کیفیت، احداث خط نورد دو فولاد مبارکه تا قبل از پایان سال است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه اصفهان:

گام بلند فولاد مبارکه در داخلی‌سازی یک محصول

می متالز - معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه اصفهان گفت: به منظور تولید فولاد API لازم است تا ماشین‌های ریخته‌گری از نوع عمودی - قوسی باشد. فولاد مبارکه از سال ۹۵ این نوع از ماشین‌های ریخته‌گری را وارد مدار کرد. با انجام این اقدام به وزارت نفت این اطمینان داده شد که فولاد مبارکه تمامی محصولات API مصرفی در صنعت نفت و گاز را تولید خواهد کرد.
 

سرمایه گذاری فولادی ها برای کاهش مصرف برق/ فولاد هرمزگان و ضرورت اجرای پروژه های زیرساختی در زمینه تامین برق

می متالز - فولاد هرمزگان می تواند با سرمایه گذاری در واحد تحقیق و توسعه، راهکارهای کاهش مصرف انرژی را همگام با فولادسازان جهانی دنبال و به مرحله اجرا برساند.
 

عدم تامین مواد اولیه مانع استفاده از تمام ظرفیت معادن کشور شده است

می متالز - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: عدم تامین مواد اولیه مانع استفاده از تمام ظرفیت معدنی شده است.
 

واگذاری ۲ معدن طلا به بخش خصوصی/ معادن روی با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت ‌فعالیت می‌کنند‌

می متالز - معاون وزیر صمت از اجرای طرح توسعه‌ای در حوزه معادن آلومینیوم در کشور خبر داد و گفت: دو معدن طلا به بخش خصوصی واگذار شده که تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
 مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه:

آمادگی احداث دهکده المپیک را داریم

می متالز - مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان و مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه نشستی را پیرامون احداث دهکده المپیک برگزار کردند که طی آن مدیرعامل فولاد مبارکه از آمادگی این شرکت برای احداث دهکده المپیک خبر داد.
 معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه اعلام کرد

راهبرد فولاد مبارکه در توسعه زنجیره پایین‌دستی

می متالز - در راستای چالش‌های تنظیم بازار محصولات فولادی، رویکرد فولاد مبارکه توسعه زنجیره پایین‌دستی برای حمایت از بازار داخل تامین کالای موردنیاز و خوراک خطوط تولیدی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما