خبر
نرم افزار و فن آوری اطلاعات  

ضوابط و مقررات ساماندهی سکوهای الکترونیکی تدوین شد

می متالز - در راستای اهداف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در حوزه ساماندهی کسب و کارهای الکترونیکی و با هدف کمک به ارتقاء کیفیت فضای تجارت الکترونیکی کشور و هدایت رفتار سکوهای الکترونیکی، ضوابط و مقررات ساماندهی سکوهای الکترونیکی در فاز نخست تدوین شد.

به گزارش می متالز، سکوهای الکترونیکی (Online Platforms) از جمله مدل‌ های نوین کسب و کار هستند که امروزه کاربرد آن ها رو به گسترش است.

گرچه کاربرد سکو‌های الکترونیکی مزایایی برای فعالان حوزه کسب و کارهای مجازی به همراه دارد، لیکن زمینه ظهور چالش هایی را نیز فراهم می سازد که فرآیند ساماندهی، کنترل و نظارت بر آنها را با پیچیدگی ‌هایی مواجه می‌ کند.

از این رو در مرحله اول، چالش‌ های موجود در این حوزه با برگزاری جلساتی با حضور سکوهای الکترونیکی پیشرو و نیز انجام برخی مطالعات تطبیقی، شناسایی شد.

همچنین در مرحله دوم از این طرح، با بررسی راهکارهای مورد استفاده در سایر نقاط جهان اعم از مقررات تنظیم شده در اتحادیه اروپا، قوانین تنظیم شده در کشور چین و ضوابط و مقررات وضع شده در کشور هندوستان و کشور هلند و همچنین با برگزاری جلساتی با نهادهای دولتی مرتبط با این حوزه و سکوهای الکترونیکی پیشرو، راهکارهایی در این راستا ارائه گردید.

گفتنی است که نتایج بدست آمده از این تحقیقات در قالب «سند چالش ها و راهکارها» گردآوری شده که بدینوسیله منتشر می شود.

لذا از صاحبنظران و خبرگان این حوزه دعوت به عمل می‌ آید تا پیشنهادات، انتقادات و نظرات سازنده خود در خصوص سند مذکور را به پست الکترونیکی shabani.m@ecommerce.gov.ir ارسال و با این مشارکت ارزشمند خود، مرکز را در تدوین هر چه بهتر این طرح یاری فرمایند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هزینه هر روز قطع اینترنت چقدر است؟

می متالز - موسسه NetBlocks که آزادی بهره‌مندی از شبکه اینترنت در سراسر جهان را رصد می‌کند، برآورد کرده است که هزینه قطع روزانه اینترنت در ایران معادل ۶۴ میلیون دلار بوده است. پس از گرانی بنزین در ۲۴ آبان ماه (نوامبر ۲۰۱۹) در ایران دسترسی به اینترنت به مدت یک هفته و در برخی شهرها دو هفته طول کشید.
 وزارت صنعت:

۱۸۷ هزار تخلف واحد های صنفی کشف شد

می متالز - وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام کرد براساس بازرسی و کنترل واحدهای صنفی در مدت هفت ماهه امسال، ۱۸۷ هزار فقره تخلف واحدهای صنفی کشف شد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته که ۱۶۰ هزار فقره بود، افزایش ۱۶.۹ درصدی را نشان می دهد.
 نگاهی به فعالیت شرکت های پرداخت در بازار سرمایه،

تجارت الکترونیک و بهبود زیرساخت های آن در کشور

می متالز - انتشار گزارش تجارت الکترونیک سال ۱۳۹۷ توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران (در شهریور ماه) نشان می‌دهد که توسعه زیرساخت‌های تجارت الکترونیک نظیر اینترنت و تلفن‌های هوشمند با سرعت مناسبی در حال رشد است.
 به منظور رصد و شناسایی تخلفات در کسب و کارهای اینترنتی؛

سه فاز دیگر سامانه پایشگر هوشمند تا پایان سال اجرایی می شود

می متالز - به منظور رصد و شناسایی تخلفات در کسب و کارهای اینترنتی سه سناریوی تخلف دیگر جهت سامانه پایشگر هوشمند تا پایان سال طراحی و اجرایی می شود که مهمترین آنها پایش فیشینگ و دزدی مشخصات حساب های کاربری خریداران ایتنترنتی است که پایشگر بصورت مستمر درگاه‌های پرداخت فعال را بر روی سایت های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی رصد می‌کند تا مورد فیشینگ قرار نگرفته باشند.
 

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و سازمان پدافند غیرعامل کشور

می متالز - تفاهم نامه همکاری بین مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و سازمان پدافند غیر عامل کشور با هدف ارتقای سطح امنیت و آمادگی در برابر تهدیدات و همچنین کاهش آسیب پذیری زیرساخت های سازمانی امضا شد.
 

طرح رتبه بندی کسب وکارهای الکترونیکی به زودی اجرا می شود

می متالز - مدیر اجرایی نماد الکترونیکی (ای نماد) مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از اجرای طرح رتبه بندی کسب‌ وکارهای الکترونیکی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما