خبر
پالایشگاه   مالیات  

طلب 40 هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت/ جزو خوش حسابان مالیاتی هستیم

می متالز - فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) درباره شفافیت مالی ارگان متبوعش گفت: فعالیت ما کاملا و دائمی از طرف دیوان محاسبات و شرکت های حسابرسی رسمی رصد می شود، حتی مالیاتمان را مرتب می پردازیم و جزء خوش حسابان هستیم.

به گزارش می متالز، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر سیما با بیان اینکه این قرارگاه متعلق به مردم و برای کمک رسانی به دولت است، اظهار داشت: قرارگاه به دنبال کسب سود نیست و با وجود تحریم‌ها و رکود اقتصادی این حجم اقدامات را انجام می‌دهد.

وی درباره سهم قرارگاه از بودجه دولت گفت: در بودجه ۹۸ به این قرارگاه دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافت که تنها ۳۰ درصد ان محقق شد و در بودجه ۹۹ نیز همین رقم در نظر گرفته شده و در واقع رقمی که به قرارگاه اختصاص می‌یابد معمولا اسمی است.

محمد گفت: در سه دهه فعالیت، قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) با به کارگیری جوانان متخصص و انقلابی با همکاری شرکت‌های بخش خصوصی و در تعامل نزدیک با دولت‌ها اقدامات موثری در توسعه زیرساخت‌های کشور و قطع وابستگی به کشور‌های خارجی داشته و امروز، در تمامی عرصه‌های فنی مهندسی به خودکفایی رسیده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: خودکفایی کشور در بنزین و گازوئیل با احداث ستاره خلیج فارس در بندرعباس، فاز‌های مختلف پارس جنوبی، نصب سکو‌های پارس جنوبی، طرح توسعه منابع آب و خاک غرب کشور محقق شد.

وی ادامه داد: در کنار این اقدامات، قرارگاه خدماتی برای محرومیت زدایی در مناطق محروم داشته است که بر این اساس، تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان در قالب ۱۵ هزار طرح عمرانی، اجتماعی و فرهنگی داشته ایم و در کمک رسانی در بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله پیشتاز بوده ایم.

محمد درباره نظارت دستگاه‌های مربوطه بر عملکرد مالی و پرداخت مالیات قرارگاه گفت: چیز‌هایی که می‌گویم را تابحال نشنیده اید.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) درباره شفافیت مالی ارگان متبوعش گفت: فعالیت ما کاملا و دائمی از طرف دیوان محاسبات و شرکت های حسابرسی رسمی رصد می شود، حتی مالیاتمان را مرتب می پردازیم و جزء خوش حسابان هستیم.

وی عنوان کرد: با وجود ۴۰ هزار میلیارد تومان طلب از دولت، اما اجرای پروژه‌ها با قوت در مسیر توسعه زیرساخت‌ها و عمران و آبادانی کشور ادامه دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در باره محرومیت زدایی قرارگاه از کشور تاکید کرد: جهاد سازندگی را خیلی زود حذف کردند و این خیانت بزرگی به کشور بود.

محمد با بیان اینکه تعامل با دولت یکی از دستورالعمل‌های مجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) است، به افق آینده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اشاره و تصریح کرد: اجرایی کردن توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به سپاه برای توجه و رسیدگی به مردم، قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه قرارگاه، توجه جدی به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مرتبط با عرصه‌های فعالیت سازندگی قرارگاه از جمله این اقدامات است.

وی افزود: فعالیت خود را در حوزه‌های خاصی محدود نمی‌کنیم بلکه در هر حوزه‌ای که به پیشرفت کشور کمک می‌کند وارد خواهیم شد.

محمد تصریح کرد: بیشتر مجموعه‌های زیر نظر قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) از سال ۲۰۰۷ مشمول تحریم‌های شده‌اند، اما با وجود محدودیت‌ها، توانسته‌ایم با اقدامات گسترده، تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم.

کد خبر: 72784
تاریخ: 1398/09/23 - 12:32
منبع: خبرگزاری فارس

تحریم  سعید محمد  قرارگاه خاتم‌الانبیا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحریم‌ها را به‌راحتی دور می‌زنیم؛ اگر مشکلات داخلی اجازه دهند!

می متالز - دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران، با تاکید بر اینکه به راحتی می‌توان تحریم‌های خارجی برای صنایع فلزی را دور زد گفت: تحریم‌های اخیر، موضوع جدیدی نیست.
 توسط سازمان بورس:

زمانبندی اجرای دستورالعمل حاکمیت شرکتی اصلاح شد/ استثناها

می متالز - مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس اصلاح زمانبندی اجرای برخی از مواد دستورالعمل حاکمیت شرکتی ناشرین بورسی و فرابورسی به استثنای بانک ها، شرکت‌های بیمه و لیزینگ را ابلاغ کرد.
 

شروط هند برای افزایش ۲ برابری خرید نفت آمریکا

می متالز - هند که تحت فشار آمریکا واردات نفت ایران را متوقف کرده است به شرط پیشنهاد قیمت مناسب از سوی آمریکا و جبران هزینه بالای حمل، قصد دارد خرید نفت خود از آمریکا را دو برابر کند.
 رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران:

دولت باید از صنعت فولاد حمایت کند/ دخالت در قیمت گذاری تاثیر منفی بر صنعت فولاد دارد

می متالز - رئیس کمیسیون معادن اتاق ایران گفت: متأسفانه دخالت دولت در قیمت‌گذاری محصولات مختلف به خصوص مواد معدنی مانند فولاد سبب شده که تأثیر منفی این اقدام بر کل زنجیره تسری پیدا کرده و در نتیجه بسیاری از بخش‌های این زنجیره به صادرات علاقه بیشتری پیدا کنند.
 مدیر فروش و بازاریابی فولاد هرمزگان اعلام کرد:

دولت با مشوق های صادراتی شرکت ها را در صادرات یاری کند

می متالز - مدیر فروش و بازاریابی فولاد هرمزگان گفت: با مطالعات صورت گرفته در راستای حفظ و توسعه بازارها، در قالب سناریوهایی سعی کرده ایم تا آثار تحریم ها را به حداقل برسانیم.
 پروسه تجدید ارزیابی ایران‌خودرو و سایپا در حال انجام است

آغاز عملیات خروج از ورشکستگی خودروسازان

می متالز - از آنجا که پرداخت تسهیلات جدید به خودروسازان منوط به خروج آنها از ماده ۱۴۱ قانون تجارت شده، ایران‌خودرو و سایپا پروسه تجدید ارزیابی اموال و دارایی‌های خود را به‌عنوان تنها راه نجات از ورشکستگی، آغاز کرده‌اند.چند هفته پیش با تصویب شورای پول و اعتبار، سقف اعتباری ایران‌خودرو و سایپا افزایش یافت و این دو شرکت حالا می‌توانند در مجموع تا سقف پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما