خبر
پالایشگاه   مالیات  

طلب 40 هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت/ جزو خوش حسابان مالیاتی هستیم

می متالز - فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) درباره شفافیت مالی ارگان متبوعش گفت: فعالیت ما کاملا و دائمی از طرف دیوان محاسبات و شرکت های حسابرسی رسمی رصد می شود، حتی مالیاتمان را مرتب می پردازیم و جزء خوش حسابان هستیم.

به گزارش می متالز، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر سیما با بیان اینکه این قرارگاه متعلق به مردم و برای کمک رسانی به دولت است، اظهار داشت: قرارگاه به دنبال کسب سود نیست و با وجود تحریم‌ها و رکود اقتصادی این حجم اقدامات را انجام می‌دهد.

وی درباره سهم قرارگاه از بودجه دولت گفت: در بودجه ۹۸ به این قرارگاه دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافت که تنها ۳۰ درصد ان محقق شد و در بودجه ۹۹ نیز همین رقم در نظر گرفته شده و در واقع رقمی که به قرارگاه اختصاص می‌یابد معمولا اسمی است.

محمد گفت: در سه دهه فعالیت، قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) با به کارگیری جوانان متخصص و انقلابی با همکاری شرکت‌های بخش خصوصی و در تعامل نزدیک با دولت‌ها اقدامات موثری در توسعه زیرساخت‌های کشور و قطع وابستگی به کشور‌های خارجی داشته و امروز، در تمامی عرصه‌های فنی مهندسی به خودکفایی رسیده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: خودکفایی کشور در بنزین و گازوئیل با احداث ستاره خلیج فارس در بندرعباس، فاز‌های مختلف پارس جنوبی، نصب سکو‌های پارس جنوبی، طرح توسعه منابع آب و خاک غرب کشور محقق شد.

وی ادامه داد: در کنار این اقدامات، قرارگاه خدماتی برای محرومیت زدایی در مناطق محروم داشته است که بر این اساس، تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان در قالب ۱۵ هزار طرح عمرانی، اجتماعی و فرهنگی داشته ایم و در کمک رسانی در بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله پیشتاز بوده ایم.

محمد درباره نظارت دستگاه‌های مربوطه بر عملکرد مالی و پرداخت مالیات قرارگاه گفت: چیز‌هایی که می‌گویم را تابحال نشنیده اید.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) درباره شفافیت مالی ارگان متبوعش گفت: فعالیت ما کاملا و دائمی از طرف دیوان محاسبات و شرکت های حسابرسی رسمی رصد می شود، حتی مالیاتمان را مرتب می پردازیم و جزء خوش حسابان هستیم.

وی عنوان کرد: با وجود ۴۰ هزار میلیارد تومان طلب از دولت، اما اجرای پروژه‌ها با قوت در مسیر توسعه زیرساخت‌ها و عمران و آبادانی کشور ادامه دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در باره محرومیت زدایی قرارگاه از کشور تاکید کرد: جهاد سازندگی را خیلی زود حذف کردند و این خیانت بزرگی به کشور بود.

محمد با بیان اینکه تعامل با دولت یکی از دستورالعمل‌های مجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) است، به افق آینده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اشاره و تصریح کرد: اجرایی کردن توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به سپاه برای توجه و رسیدگی به مردم، قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه قرارگاه، توجه جدی به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مرتبط با عرصه‌های فعالیت سازندگی قرارگاه از جمله این اقدامات است.

وی افزود: فعالیت خود را در حوزه‌های خاصی محدود نمی‌کنیم بلکه در هر حوزه‌ای که به پیشرفت کشور کمک می‌کند وارد خواهیم شد.

محمد تصریح کرد: بیشتر مجموعه‌های زیر نظر قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) از سال ۲۰۰۷ مشمول تحریم‌های شده‌اند، اما با وجود محدودیت‌ها، توانسته‌ایم با اقدامات گسترده، تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم.

کد خبر: 72784
تاریخ: 1398/09/23 - 12:32
منبع: خبرگزاری فارس

تحریم  سعید محمد  قرارگاه خاتم‌الانبیا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ورود قرارگاه سازندگی خاتم‌‌ به اکتشافات معدنی/ شتاب در استخراج معا‌دن "سرب، روی، آهن، مس، منگنز و کرومیت"

می متالز - فرمانده قرارگاه ‌سازندگی خاتم‌‌ الانبیاء از ورود به اکتشافات معدنی خبر داد و گفت: ‌استخراج معا‌دن "سرب، روی، آهن، مس، منگنز و کرومیت" شتاب گرفت.
 

با تولید پایدار و صادرات محصولات با کیفیت، تحریم‌ها را بی‌اثر می‌کنیم

می متالز - علی محمدی، مدیرعامل فولاد خوزستان اظهار داشت: در سال‌های اخیر محصولات فولاد خوزستان به واسطه‌ کیفیت و مشتری‌ مداری در بازار بین‌الملل با اقبال بسیاری مواجه است. با تولید پایدار و صادرات محصولات با کیفیت، تحریم‌ها را بی‌اثر خواهیم کرد. آن‌چه که باعث مقاوم شدن اقتصاد ایران است، بکارگیری راهبرد "بی‌‌اثر کردن تحریم‌‌هاست". رونق تولیدات داخلی و گسترش صادرات غیرنفتی همچون فولاد، بر پایه الگوی اقتصاد مقاومتی موجب توسعه و کمک به رفاه عمومی می‌شود...
 مدیرعامل فولاد خوزستان:

با تولید پایدار و صادرات محصول با کیفیت، تحریم‌ها را بی اثر می‌کنیم

می متالز - مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: تحریم‌های ظالمانه از زمانی شروع شد که جمهوری اسلامی شکل گرفت و ایران با اعلام استقلال و حمایت از مستضعفان در برابر مستکبرانی همچون رژیم صهیونیستی و آمریکا موضع خود آشکار ساخت.
 

تولید غیر سواری‌ها روی خط صعود

می متالز - تولید خودروهای غیر سواری در کشور طی چهار ماه ابتدایی امسال نزدیک به ۳۲ درصد رشد کرد، رشدی که البته بیش از هر محصولی مدیون وانت است.
 با توجه به دو سالگی تحریم خودرو

موج دوم تحریم‌ها با صنعت خودرو چه کرد؟

می متالز - سه روز دیگر، دو سالانه تحریم صنعت خودرو تمام می‌شود و این صنعت سومین سال از اعمال محدودیت‌های بین‌المللی را تجربه می‌کند. دوسال پیش همراه با نقض برجام توسط رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا، تحریم‌ها علیه اقتصاد ایران آغاز شد. این در شرایطی است که صنعت خودرو در خط مقدم محدودیت‌های بین‌المللی دونالد ترامپ قرار گرفت.
 

۳۴ قرارداد فعال طی سال جهش تولید در شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران از ۳۴ قرارداد فعال و انعقاد ۱۵ قرارداد جدیدطی سال ۹۸ در این شرکت خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما