خبر
مسکن و اقتصاد  

قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان در تهرانپارس

می متالز - یکی از محله‌های مصرفی پرتقاضا در بازار مسکن، محله تهرانپارس است که با توجه به نزدیکی قیمت مسکن در این منطقه به قدرت خرید متقاضیان مصرفی، حتی در شرایط اوج رکود نیز مراجعه و جست‌وجوی متقاضیان خرید به شکل مستمر، هر چند در حجمی کمتر از بازار عادی ادامه دارد.

به گزارش می متالز، بررسی فایل‌های موجود در موتورهای جست‌وجوی ملکی در این محله نشان می‌دهد در حال حاضر عمده آپارتمان‌های عرضه شده برای فروش در تهرانپارس سن بنایی بیش از ۱۰ سال دارند. در عین حال تنوع عرضه در این محله نسبت به سایر محله‌های تهران قدری بیشتر است؛ به این معنا که در این محله نه تنها املاک با سن بنای یک رقمی هم نزد بنگاه‌ها فایل شده، بلکه حتی آپارتمان‌های نوساز نیز برای خرید قابل جست‌وجوست.  البته شکل عرضه آپارتمان‌های نوساز همان‌طور که «دنیای اقتصاد» پیش‌تر نیز در گزارشی به آن پرداخته بود، به‌صورت «تک فروشی» است.  این یعنی صرفا سازنده‌های پول‌لازم برای شروع پروژه‌های جدید یک یا حداکثر دو واحد از آپارتمان تکمیل شده خود را برای فروش عرضه می‌کنند تا به این ترتیب هم از ریسک افزایش قیمت احتمالی مسکن که تصور می‌کنند همچنان وقوع آن به دلیل ناآرامی بازارهای موازی محتمل است، در امان بمانند و هم در عین حال نقدینگی مورد نیاز خود را برای اجرای پروژه‌های جدید تامین کنند.

کد خبر: 72834
تاریخ: 1398/09/23 - 21:47
منبع: دنیای اقتصاد

فروش آپارتمان  بازار مسکن  محله تهرانپارس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جزییات دومین گام برای ساماندهی بازار مسکن

می متالز - مالیات بر عایدی سرمایه با هدف جلوگیری از معاملات سوداگرانه در بازار مسکن در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفت؛ این دومین گام برای ساماندهی بازار مسکن پس از اقدامات مقدماتی برای دریافت مالیات از خانه‌های خالی است.
 یک کارشناس مسائل اقتصادی تاکید کرد:

اثربخشی بورس مسکن در گرو یک شرط

می متالز - تشکیل بورس املاک و مستغلات، به معنای برطرف شدن مشکلات بازار مسکن نیست.
 

گزارش تحولات بازار مسکن در تیرماه 1399 منتشر شد

می متالز - تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در تیرماه سال 1399، به 14 هزار واحد مسکونی بالغ شد که نسبت به ماه مشابه سال قبل 193.3 درصد افزايش نشان می‌دهد.
 در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس مطرح شد:

مالیات از عایدی سرمایه لازمه مدیریت بازار مسکن/ دست دلالان باید از معاملات مسکن کوتاه شود

می متالز - در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس بر ضرورت اخذ مالیات از عایدی سرمایه مسکن و مالیات بر نقل و انتقالات به عنوان یکی از ابزارهای موثر مدیریت بازار مسکن تأکید شد.
 

قیمت مسکن تهران در تیرماه ۱۰.۴ افزایش یافت

می متالز - بانک مرکزی اعلام کرد: میانگین قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در تیرماه ۹۹ توسط بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۰۹ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه پارسال به ترتیب ۱۰.۴ و ۵۶.۶ درصد افزایش داشته است
 خانی مطرح کرد:

احتمال کاهش قیمت مسکن در ماه‌های آتی؛ ورود بازار مسکن به وضعیت رکودی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر، این احتمال وجود دارد که بازار مسکن در حوزه خرید و فروش وارد یک وضعیت رکودی بسیار سنگین شود، در این شرایط پیش بینی می شود که قیمت ها ثابت مانده و یا روند نزولی به خود گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما