خبر
اقتصاد   پالایشگاه  

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) همکاری نزدیکی با دولت و وزارتخانه‌ها دارد

می متالز - فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: بومی‌سازی طراحی و تامین تجهیزات پالایشگاهی و قطع نیاز به خارج از کشور با همکاری وزارت نفت در دستور کار این قرارگاه قرار دارد.

به گزارش می متالز، سعید محمد امروز (شنبه، ۲۳ آذرماه) در یک نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) ضمن اعلام حمایت این مجموعه از سازندگان بخش خصوصی تجهیزات صنعت نفت گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در بخش‌هایی از اجرای طرح‌های توسعه ۶ فاز میدان گازی مشترک پارس‌جنوبی مشارکت داشته و گام‌هایی در زمینه کاستن از خام‌فروشی برداشته است، این مجموعه همچنین همکاری نزدیکی نیز با دولت و وزیران دولت دارد.

وی با اشاره به موضوع توسعه پتروپالایشگاه‌ها تصریح کرد: محصولات تولیدی در مجتمع‌های پتروپالایشی راهبردی هستند و شرایط خوبی برای فروش آنها وجود دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) ادامه داد: در بخش توسعه پتروپالایشگاه‌ها روش‌هایی را برای تامین مالی به وزارت نفت پیشنهاد داده‌ایم که امیدواریم اجرایی شود.

محمد افزود: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در اجرای پروژه‌های بخش ساخت پالایشگاه‌های خشکی پارس جنوبی فعال بوده و مدیریت بعضی از این پروژه‌ها در پارس جنوبی را به‌عهده داشته است.

وی به طرح احداث خط لوله اتیلن مرکز اشاره و تصریح کرد: مشکلات بسیاری برای احداث این پروژه در منطقه وجود دارد، اما بسته جدیدی برای این طرح تهیه کرده‌ایم که امیدواریم اجرای پروژه آغاز شود، همچنین کلنگ‌زنی پالایشگاه جدید آناهیتا در کرمانشاه را نیز در دستور کار داریم که امیدواریم با همکاری مسئولان استان به بهره‌برداری برسد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) عنوان کرد: بومی‌سازی، طراحی و تامین تجهیزات پالایشگاهی با همکاری وزارت نفت نیز در دستور کار قرار دارد.

قرارگاه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در کنار دیگر پیمانکاران صنعت نفت در پروژه‌های مختلف صنعت نفت از جمله ساخت پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، طرح‌های توسعه فازهای پارس‌جنوبی و بعضی از طرح‌های پتروشیمی مشارکت دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نقش شرکت‌های نفت و گاز در کاهش تبعات تغییر اقلیم

می متالز - انتشار گازهای گلخانه‌ای با همکاری متخصصان محیط زیست و صنعت نفت و گاز سریع‌تر کاهش می‌یابد.
 

معیارهای فنی فهرست حداقل رتبه برچسب انرژی به دولت رسید

می متالز - پیشنهاد وزارت نفت درباره معیارها و ویژگی‌های فنی فهرست حداقل رتبه برچسب انرژی تجهیزات هیدروکربوری بخش ساختمان در دستور کار کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت قرار گرفته است.
 توسط سازمان بورس:

زمانبندی اجرای دستورالعمل حاکمیت شرکتی اصلاح شد/ استثناها

می متالز - مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس اصلاح زمانبندی اجرای برخی از مواد دستورالعمل حاکمیت شرکتی ناشرین بورسی و فرابورسی به استثنای بانک ها، شرکت‌های بیمه و لیزینگ را ابلاغ کرد.
 

ضد و نقیض تولید سوخت کم سولفور در داخل کشور

می متالز - اگر سوخت کم سولفور کشتی‌رانی‌ها تأمین نشود، به دلیل سهل‌انگاری وزارت نفت، قیمت تمام‌شده کالاهای اساسی ۱.۵ برابر می‌شود.
 

نمایندگان از پاسخ‌های وزیر نفت قانع شدند

می متالز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر نفت به سوال نماینده اراک درباره سوخت شناورها قانع شدند.
 یک مقام مسوول اعلام کرد:

طرح تولید۱میلیون بشکه نفت دردستورکارشرکت‌های اکتشاف‌ و تولید

می متالز - یک مقام مسوول در وزارت نفت گفت: طرح تولید یک میلیون بشکه نفت از طریق شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی، از سوی گروه اقتصادی ... .
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما