خبر
اقتصاد   پالایشگاه  

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) همکاری نزدیکی با دولت و وزارتخانه‌ها دارد

می متالز - فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: بومی‌سازی طراحی و تامین تجهیزات پالایشگاهی و قطع نیاز به خارج از کشور با همکاری وزارت نفت در دستور کار این قرارگاه قرار دارد.

به گزارش می متالز، سعید محمد امروز (شنبه، ۲۳ آذرماه) در یک نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) ضمن اعلام حمایت این مجموعه از سازندگان بخش خصوصی تجهیزات صنعت نفت گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در بخش‌هایی از اجرای طرح‌های توسعه ۶ فاز میدان گازی مشترک پارس‌جنوبی مشارکت داشته و گام‌هایی در زمینه کاستن از خام‌فروشی برداشته است، این مجموعه همچنین همکاری نزدیکی نیز با دولت و وزیران دولت دارد.

وی با اشاره به موضوع توسعه پتروپالایشگاه‌ها تصریح کرد: محصولات تولیدی در مجتمع‌های پتروپالایشی راهبردی هستند و شرایط خوبی برای فروش آنها وجود دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) ادامه داد: در بخش توسعه پتروپالایشگاه‌ها روش‌هایی را برای تامین مالی به وزارت نفت پیشنهاد داده‌ایم که امیدواریم اجرایی شود.

محمد افزود: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در اجرای پروژه‌های بخش ساخت پالایشگاه‌های خشکی پارس جنوبی فعال بوده و مدیریت بعضی از این پروژه‌ها در پارس جنوبی را به‌عهده داشته است.

وی به طرح احداث خط لوله اتیلن مرکز اشاره و تصریح کرد: مشکلات بسیاری برای احداث این پروژه در منطقه وجود دارد، اما بسته جدیدی برای این طرح تهیه کرده‌ایم که امیدواریم اجرای پروژه آغاز شود، همچنین کلنگ‌زنی پالایشگاه جدید آناهیتا در کرمانشاه را نیز در دستور کار داریم که امیدواریم با همکاری مسئولان استان به بهره‌برداری برسد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) عنوان کرد: بومی‌سازی، طراحی و تامین تجهیزات پالایشگاهی با همکاری وزارت نفت نیز در دستور کار قرار دارد.

قرارگاه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در کنار دیگر پیمانکاران صنعت نفت در پروژه‌های مختلف صنعت نفت از جمله ساخت پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، طرح‌های توسعه فازهای پارس‌جنوبی و بعضی از طرح‌های پتروشیمی مشارکت دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ثبت‌نام ۹۵ هزار متقاضی در طرح تبدیل رایگان خودرو به دوگانه سوز

می متالز - با گذشت نزدیک به ۳ ماه از تاریخ رونمایی رسمی از سامانه gcr.niopdc.ir توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، تاکنون حدود ۹۵ هزار دستگاه خودرو در این سامانه ثبت نام کرده اند.
 وزیر نفت اعلام کرد:

جلوگیری صنعت پتروشیمی از خروج بیش از ۵ میلیارد دلار ارز از کشور

می متالز - وزیر نفت گفت: صنعت پتروشیمی سالانه از خروج بیش از ۵ میلیارد دلار ارز از کشور جلوگیری می‌کند و این صنعت نخستین تامین‌کننده ارز کشور در سامانه نیما است.
 

استفاده وزارت نفت از ابزارهای متنوع مالی در بازار بررسی شد

می متالز - پیشنهاد وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و نفت برای استفاده از ابزارهای متنوع مالی در بازار سرمایه در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بررسی شد.
 

ورود قرارگاه سازندگی خاتم‌‌ به اکتشافات معدنی/ شتاب در استخراج معا‌دن "سرب، روی، آهن، مس، منگنز و کرومیت"

می متالز - فرمانده قرارگاه ‌سازندگی خاتم‌‌ الانبیاء از ورود به اکتشافات معدنی خبر داد و گفت: ‌استخراج معا‌دن "سرب، روی، آهن، مس، منگنز و کرومیت" شتاب گرفت.
 قاضی‌زاده هاشمی در نشست پروژه گازرسانی به روستاهای خراسان؛

لزوم تداوم پروژه های کلان گازرسانی توسط وزارت نفت/گازرسانی به مناطق زمینه ساز سرمایه گذاری

می متالز - نایب رئیس اول مجلس در نشست پروژه گازرسانی به روستاهای استان خراسان رضوی گفت: مناطق صنعتی اطراف مشهد به دلیل محدودیت در تامین انرژی دچار برخی مشکلات هستند که امیدواریم وزارت نفت این مشکل را نیز حل کند.
 مرادی خبر داد:

تلاش برای حل مشکلات ۳۴ هزار نفر از نیروهای قرارداد کار موقت وزارت نفت

می متالز - نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: در تلاش هستیم تا به زودی مشکلات ۱۰۶ هزار نفر از نیروهای پیمانکاری، ۳۴ هزار نفر نیروهای قرارداد کار موقت و ۴هزار نفر نیروهای رسمی و پیمانی وزارت نفت مرتفع شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما