خبر
دانشگاه ها   نفت  

شرکت ملی حفاری و دانشگاه چمران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

می متالز - شرکت ملی حفاری ایران و دانشگاه شهید چمران اهواز در حاشیه دومین روز یازدهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات صنعت نفت و هفدهمین نمایشگاه تجیهزات حفاری خوزستان، تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی امضا کردند.

به گزارش می متالز، تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی بین شرکت ملی حفاری و دانشگاه شهید چمران اهواز توسط غلامحسین خواجه، رئیس دانشگاه شهید چمران و سید عبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران امضا شد.

این تفاهم‌نامه همسو با گسترش زمینه‌های همکاری علمی و پژوهشی برای برطرف کردن نیازهای صنایع به‌ویژه صنعت حفاری بین شرکت ملی حفاری و دانشگاه شهید چمران اهواز امضا شد.

در آیین امضای این تفاهم‌نامه، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به تعاملات سازنده و اثربخش میان این شرکت و مراکز آموزش‌عالی، پژوهشی و تحقیقاتی کشور از جمله دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: در نتیجه این همکاری و هم‌افزایی تاکنون درباره ساخت قطعات و تجهیزات و اجرای طرح‌های پژوهشی توفیق‌های قابل توجهی حاصل شده است.

رئیس دانشگاه شهید چمران نیز به همکاری‌ها و خدمات مستمر و متقابل بین این دانشگاه و شرکت ملی حفاری اشاره و تصریح کرد: این همکاری‌ها، موفقیت‌های ارزشمندی برای صنعت نفت و حفاری از جمله طراحی و ساخت شبیه‌ساز کنترل فوران چاه‌های نفت و گاز پرتابل به ارمغان آورده است.

در حاشیه این آیین، مهدی عرشیان، مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری، درباره محورهای این تفاهم‌نامه گفت: بومی‌سازی و انتقال فناوری‌های نو، بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌های دانشگاه از جمله قطب علمی حفاری و مرکز تحقیقات حفاری دانشگاه در تعریف و اجرای پروژه‌های پژوهشی از جمله محورهای این سند همکاری است.

وی افزود: حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی تکمیلی در ارتباط با مدیریت فناوری در صنعت حفاری با محوریت شرکت ملی حفاری، محور قرار دادن مرکز تحقیقات حفاری در روابط فیمابین، بهره‌گیری متقابل از اعضای هیئت علمی و کارکنان شرکت در برگزاری دوره‌ها و همایش‌های علمی و پژوهشی، تسهیل در برگزاری بازدیدهای متقابل علمی آموزشی از دیگر موارد این تفاهم‌نامه است.

وی، کاربست موثر ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه از جمله دکترای پژوهش‌محور یا رشته‌های بین‌المللی تحصیلات تکمیلی در صورت نیاز، همکاری در برگزاری دوره‌های کارورزی و کار آموزی، بهره‌گیری متقابل از خدمات فنی و آزمایشگاهی قابل ارائه از جمله در زمینه دانش فنی قطعات لاستیکی و افزایه‌های سیال حفاری را از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه برشمرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری قرارگاه خاتم و سازمان اقتصادی کوثر

می متالز - تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک سازمان اقتصادی کوثر و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با هدف اجرای پروژه‌های زیرساختی، سرمایه‌گذاری و تبادل دانش و تجربیات در پنج حوزه کسب‌وکار عمرانی، خدمات فنی و مهندسی، سرمایه‌گذاری، کشاورزی و معادن امضا شد.
 بین «ایمیدرو» و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد

امضای تفاهم‌نامه همکاری برای ارتقای ایمنی کار

می متالز - تفاهم‌نامه همکاری بین ایمیدر و وزارت کار با عنوان «ارتقای ایمنی کار در معادن و صنایع معدنی کشور» به امضا رسید.
 مدیرعامل ملی حفاری ضمن قدردانی از وزیر نفت:

روحیه و کارآیی عملکرد کارکنان حفاری در دریا افزایش می‌یابد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پیامی، از حسن نیت وزیر نفت در ابلاغ بهبود فوق‌العاده‌های تخصصی کارکنان شاغل در دریا قدردانی کرد و این اقدام را گامی در مسیر ارتقای روحیه و کارآیی کاری کارکنان مشمول ابلاغیه خواند.
 

طرح‌ توسعه ۲۸ میدان با روزآمدترین شیوه‌های قراردادی اجرا می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی حفاری گفت: طرح‌های موسوم به توسعه ۲۸ میدان با کاربست روزآمدترین شیوه‌های قراردادی و استفاده از دیدگاه‌های کارشناسان فنی، مهندسی و حقوقی وزارت نفت تدوین شده است.
 

حفر و تکمیل ۸۸ حلقه چاه در کارنامه ۹ ماه شرکت ملی حفاری

می متالز - معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در عملیات حفاری گفت: با تلاش متخصصان و کاربست ناوگان حفاری این شرکت، عملیات حفر و تکمیل ۸۸ حلقه چاه‌ نفت و گاز در ۹ ماهه امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور پایان یافت.
 

شرکت ملی حفاری آماده امدادرسانی به مناطق دچار آبگرفتگی در خوزستان است

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: شرکت ملی حفاری به‌طور برخط با استاندار و ستاد بحران استان خوزستان در ارتباط و آماده امدادرسانی به مناطق دچار آبگرفتگی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما