خبر
دانشگاه ها   نفت  

شرکت ملی حفاری و دانشگاه چمران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

می متالز - شرکت ملی حفاری ایران و دانشگاه شهید چمران اهواز در حاشیه دومین روز یازدهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات صنعت نفت و هفدهمین نمایشگاه تجیهزات حفاری خوزستان، تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی امضا کردند.

به گزارش می متالز، تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی بین شرکت ملی حفاری و دانشگاه شهید چمران اهواز توسط غلامحسین خواجه، رئیس دانشگاه شهید چمران و سید عبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران امضا شد.

این تفاهم‌نامه همسو با گسترش زمینه‌های همکاری علمی و پژوهشی برای برطرف کردن نیازهای صنایع به‌ویژه صنعت حفاری بین شرکت ملی حفاری و دانشگاه شهید چمران اهواز امضا شد.

در آیین امضای این تفاهم‌نامه، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به تعاملات سازنده و اثربخش میان این شرکت و مراکز آموزش‌عالی، پژوهشی و تحقیقاتی کشور از جمله دانشگاه شهید چمران اهواز، گفت: در نتیجه این همکاری و هم‌افزایی تاکنون درباره ساخت قطعات و تجهیزات و اجرای طرح‌های پژوهشی توفیق‌های قابل توجهی حاصل شده است.

رئیس دانشگاه شهید چمران نیز به همکاری‌ها و خدمات مستمر و متقابل بین این دانشگاه و شرکت ملی حفاری اشاره و تصریح کرد: این همکاری‌ها، موفقیت‌های ارزشمندی برای صنعت نفت و حفاری از جمله طراحی و ساخت شبیه‌ساز کنترل فوران چاه‌های نفت و گاز پرتابل به ارمغان آورده است.

در حاشیه این آیین، مهدی عرشیان، مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری، درباره محورهای این تفاهم‌نامه گفت: بومی‌سازی و انتقال فناوری‌های نو، بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌های دانشگاه از جمله قطب علمی حفاری و مرکز تحقیقات حفاری دانشگاه در تعریف و اجرای پروژه‌های پژوهشی از جمله محورهای این سند همکاری است.

وی افزود: حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی تکمیلی در ارتباط با مدیریت فناوری در صنعت حفاری با محوریت شرکت ملی حفاری، محور قرار دادن مرکز تحقیقات حفاری در روابط فیمابین، بهره‌گیری متقابل از اعضای هیئت علمی و کارکنان شرکت در برگزاری دوره‌ها و همایش‌های علمی و پژوهشی، تسهیل در برگزاری بازدیدهای متقابل علمی آموزشی از دیگر موارد این تفاهم‌نامه است.

وی، کاربست موثر ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه از جمله دکترای پژوهش‌محور یا رشته‌های بین‌المللی تحصیلات تکمیلی در صورت نیاز، همکاری در برگزاری دوره‌های کارورزی و کار آموزی، بهره‌گیری متقابل از خدمات فنی و آزمایشگاهی قابل ارائه از جمله در زمینه دانش فنی قطعات لاستیکی و افزایه‌های سیال حفاری را از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه برشمرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 امضای تفاهم‌نامه همکاری اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان و مرکز داوری

رسیدگی به اختلاف‌‌ تاجران بدون مراجعه به دادگاه و با میانجی‌گری مرکز داوری

می متالز - تفاهم‌نامه همکاری میان اتاق مشترک ایران و عمان و مرکز داوری اتاق ایران امضا شد؛ هدف از امضای این تفاهم‌نامه تسریع و رسیدگی تخصصی به پرونده‌های فعالان تجاری ایران و عمان است. براساس این تفاهم‌نامه تسهیلات ویژه‌ای برای اعضا درنظر گرفته شده است
 

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان «سندیکای آلومینیوم ایران» و «منطقه ویژه اقتصادی لامرد»

می متالز - در راستای هدایت سرمایه‌ها به راه اندازی واحدهای تولیدی در بخش پایین دست آلومینیوم (لامرد)، همکاری سندیکای آلومینیوم ایران با منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز شد.
 

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان اتاق بازرگانی ایران و قطر و منطقه اقتصادی لامرد

می متالز - تفاهم‌نامه همکاری بین منطقه ویژه اقتصادی لامرد و اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر در راستای توسعه سرمایه‌گذاری در لامرد منعقد شد.
 

امضای تفاهم‌نامه همکاری سازمان زمین‌شناسی کشور و شرکت ذوب‌ آهن اصفهان با تمرکز بر اکتشاف ذخایر سنگ‌ آهن

می متالز - در راستای همکاری متقابل در پیشبرد موثر اکتشافات ذخایر معدنی، به‌خصوص ذخایر سنگ آهن و ایجاد زمینه مشارکت در ارتقای فعالیت‌های اکتشافی و استفاده از دانش، نتایج مطالعات، تجارب و خدمات تخصصی در حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه علیرضا شهیدی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل شرکت ذوب‌ آهن اصفهان امضا شد.
 

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان زمین شناسی و استانداری کرمان برای توسعه مناسبات اکتشافی و زمین‌شناسی

می متالز - علیرضا شهیدی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با محمدجواد فدایی استاندار کرمان تفاهم‌نامه‌ای به منظور استفاده مطلوب از کلیه امکانات و ظرفیت‌های دو طرف جهت شتاب بخشیدن به اجرای پروژه‌های بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی علوم‌زمین و کشف ذخایر معدنی در استان کرمان به امضای رساندند.
 

۳۵۰۰ متر حفاری افقی و جهت‌دار توسط شرکت ملی حفاری

می متالز - مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از انجام ۳ هزار و ۵۹۳ متر عملیات حفاری افقی و جهت‌دار چاه‌های نفت و گاز در مناطق نفتخیز خشکی و ‌دریایی کشور از سوی این شرکت در دو ماه نخست سال‌جاری خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما