خبر
نفت  
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:

شمار قطعات کاربردی بومی صنعت حفاری به ۲۲ هزار و ۵۰۰ رسید

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: شمار قطعات کاربردی صنعت حفاری تولید داخل با احتساب تکثیر منابع تاکنون به ۲۲ هزار و ۵۰۰ قطعه رسیده است.

به گزارش می متالز، سید عبدالله موسوی روز جمعه، (۲۲ آذرماه) در بازدید از یازدهمین و نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و و هفدهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات حفاری با اشاره به توانمندی‌های سازندگان و صنعتگران ایرانی گفت: هر ساله بر اساس گزارش‌ها و در بازدید از فضاهای نمایشگاهی به‌ویژه مربوط به صنعت نفت شاهد رشد کیفی، تنوع، نوآوری و خلاقیت سازندگان داخلی و متخصصان صنعت نفت و حفاری هستیم.

وی افزود: در بیش از یک دهه اخیر در نتیجه هم‌افزایی میان شرکت‌های نفتی، مراکز علمی و پژوهشی، مجموعه‌های صنعتی بزرگ و کوچک و شرکت‌های دانش‌بنیان تحولی خارق‌العاده در موضوع کسب دانش فنی، طراحی و  ساخت قطعات و تجهیزات در صنایع مختلف از جمله صنعت نفت حاصل شد که نویدبخش خودکفایی و خوداتکایی در این صنعت عظیم شد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تاکید کرد: هم اینک در ابتکار عمل و همکاری میان شرکت‌های دولتی فعال در عرصه صنعت نفت و سازندگان و صنعتگران داخلی گام‌های بلندی در تامین نیازهای صنعت نفت و حفاری برداشته شده و تولید تجهیزات که خود آمیخته‌ای از صدها قطعه با فناوری پیچیده است، در فهرست شرکت‌ها و مجموعه‌های صنعتی که در زمینه ساخت فعالیت دارند، قرار گرفته است.

موسوی در همین زمینه تعداد کل قطعات ساخت داخل منحصربه‌فرد را بیش از ۶ هزار و ۹۰۰ قلم عنوان کرد و افزود: به موازات این توفیق تا به حال ۴۰ تجهیز پیچیده با فناوری روز به‌طور کامل بومی‌سازی شده که از آن جمله لوله مغزی سیار، گرداننده فوقانی (تاپ درایو)، انواع پمپ‌های فشار قوی (پمپ تراک)، اسکیدهای نمودارگیری دریایی، یونیت‌های نمودارگیری سطحی و درون‌چاهی، SCR  و بخش‌های مهمی از تجهیزات و ابزار مربوط به خدمات فنی و مهندسی یکپارچه حفاری است.

وی گفت: هم‌اکنون نیز ۳۹۴ قطعه پرمصرف کاربردی در صنعت حفاری در مراحل ساخت قرار دارد و در یک سال اخیر ۶۴۴ نفشه ساخت، اصلاح و روزآمد شده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تعداد سازندگان طرف قرارداد در زمینه ساخت قطعات جدید را ۱۰۶ شرکت عنوان و اظهار کرد: بیشتر این شرکت‌ها در استان خوزستان هستند و در دو سال گذشته افزون بر ۷۵ درصد از حجم ریالی خرید قطعات ساخت داخل به این استان اختصاص داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به شعار امسال به عنوان سال رونق تولید گفت: این شرکت هم‌افزایی بیشتر و استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی هسمو با تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود دارد و نهایت همکاری و همیاری را با سازندگان و صنعتگران خواهد داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اعلام ورشکستگی یکی از غول های نفت شیل آمریکا

می متالز - شرکت چساپیک انرژی، غول صنعت حفاری نفت شیل آمریکا، به علت انباشت بدهی ناشی از سقوط قیمت‌های نفت اعلام ورشکستگی کرد.
 

به‌کارگیری ۳۷ دکل ملی حفاری در مناطق نفت‌خیز جنوب

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: ۳۷ دکل ناوگان حفاری این شرکت به‌منظور حفظ و نگهداشت تولید نفت و گاز در گستره مناطق نفت‌خیز جنوب به کارگیری می‌شود.
 

قرارداد توسعه دو میدان نفتی به ارزش ۶۰ میلیون دلار امضا شد

می متالز - شرکت ملی حفاری ایران و شرکت خدمات مهندسی پژواک‌انرژی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه گسترش انرژی پاسارگاد به‌منظور همکاری در اجرای طرح توسعه میدان‌های نفتی سپهر و جفیر، قراردادی به ارزش ۶۰ میلیون دلار امضا کردند.
 با امضای قراردادی به ارزش ۶۰ میلیون دلار

شرکت ملی حفاری با طرح توسعه سپهر و جفیر همکاری می‌کند

می متالز - شرکت ملی حفاری ایران و شرکت خدمات مهندسی پژواک‌انرژی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه گسترش انرژی پاسارگاد به‌منظور همکاری در اجرای طرح توسعه میدان‌های نفتی سپهر و جفیر، قراردادی به ارزش ۶۰ میلیون دلار امضا کردند.
 واکنش مدیرعامل شرکت ملی حفاری به شایعات اخیر

ناوگان حفاری خشکی و دریایی کشور فعال است

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی حفاری در واکنش به انتشار مطالبی در برخی رسانه‌ها درباره ترخیص تعدادی از دکل‌های این شرکت گفت: اکنون ناوگان حفاری خشکی و دریایی این شرکت در ۶ استان نفت‌خیز کشور فعال و آماده حفر چاه‌های نفت و گاز و ارائه خدمات فنی و مهندسی براساس برنامه‌های صنعت نفت است.
 

تازه‌های نفت

می متالز - اعلام برنامه تامین حداکثری کالاهای پروژه احداث مخازن ذخیره‌سازی نفت خام طرح گوره-جاسک از داخل کشور، ارائه گزارش عملکرد مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، تبیین برنامه‌های ارتقامحور شرکت ملی حفاری ایران در سال جاری، موفقیت شرکت نفت و گاز پارس در اخذ گواهینامه استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ در زمینه مدیریت انرژی و ایفای نقش سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نجات یک تیم کوهنوری گرفتار در روستای کلات، تازه‌های خبری شرکت ملی نفت ایران در هشتم اردیبهشت‌ماه امسال است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما