خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   تاسیسات ساحلی و دریایی  
فرمانده قرارگاه خاتم‌ خبر داد:

آخرین وضعیت شرکت معروف بورس و تبعیدی/ رد پیشنهاد خرید هپکو

می متالز - فرمانده قرارگاه خاتم‌الأنبیاء ضمن اشاره به آخرین وضعیت مالی و عملیاتی شرکت صدرا پس از واگذاری و روند پیشرفت ساخت ۵ سکوی نفتی‌ از رد پیشنهاد خرید سهام شرکت هپکو خبر داد.

به گزارش می متالز، سعید محمد درباره آخرین وضعیت کشتی‌ سازی و سکو سازی صدرا که چند سالی است با واگذاری به قرارگاه خاتم فعال شده گفت: شرکت صدرا قدمت چند‌ ده ساله دارد ‌و در حوزه تأسیسات و سازه‌های دریایی فعالیت می‌کند و نامی معتبر در این عرصه کسب کرده است.

وی افزود: صدرا موقعیتی مناسب‌ در منطقه دارد و می‌تواند به عنوان هاب تأسیسات دریایی و حتی منطقه مطرح باشد. امروز وضعیت این شرکت نسبت به گذشته خیلی تغییر کرده و با اجرای سکوهای نفتی جهت توسعه پارس‌ جنوبی، قدرت را نشان داده است. آخرین قرارداد صدرا ساخت 5 سکوی نفتی بود که 3 سکو نصب شد و 2 سکو بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به زودی روی چاه‌های حفر شده نصب می‌شود.

این مقام مسوول ادامه داد: خودکفا شدن صدرا و انجام کارهای حرفه‌ای نظیر نصب و تعمیر تجهیزات سکوهای نفتی و رکوردشکنی در ساخت آنها قابل توجه است. در حوزه نصب سکوهای نفتی صدرا از مدت زمان 6 ماه به 15 روز رسیده‌ایم.

محمد گفت: شناور آفراماکس تولید شده توسط صدرا امروز در آب‌های بین‌المللی فعال است ضمن آنکه تعهدِ ساخت دو فروند کشتی دیگر نیز برای کشور ونزوئلا داریم که طبق برنامه پیش می‌رود. همچنین ساخت کشتی‌های کوچک صیادی نیز در این شرکت امکان پذیر است. با ایجاد تغییرات در نظام مدیریت صدرا، تراز مالی آن مثبت است و فرصت سرمایه‌گذاری در بخش سهامداری برای مردم فراهم کرده است.

وی در خصوص امکان ورود قرارگاه خاتم به خرید شرکت هپکو گفت: برنامه‌ای در این حوزه نداریم چون حوزه کاری مشخص است و تمرکز و توجه کمک به دولت‌ها در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی است. عملکرد مناسب این قرارگاه در حوزه‌های  مختلف سبب شده مردم و مسوولان وقتی شرکتی یا جایی به بن‌بست می‌رسد خواستار ورود قرارگاه برای رفع مشکل باشند. پیشنهاد خرید هپکو عنوان شد اما قرارگاه آن را به دلایلی که اعلام شد، نپذیرفت.

کد خبر: 74662
تاریخ: 1398/09/30 - 15:15
منبع: بورس پرس

هپکو  سعید محمد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 آخرین تحولات و اخبار بازارهای فرابورسی

آرایش جدید ناشران بازار پایه/ «سپرده» به زودی در بازار دوم

می متالز - در جدیدترین رویداد در بازارهای مختلف فرابورس ایران، هشت شرکت بازار پایه‌ای بین تابلوهای مختلف این بازار جابجا شدند.
 

جابجایی ۸ شرکت در تابلو بازار پایه/ مهمان جدید بازار دوم چهارشنبه به فرابورس می‌آید

می متالز - طبق اعلام فرابورس، ۸ شرکت بازار پایه‌ای بین تابلوهای مختلف این بازار جابجا شدند.
 

بلوک ۵۹ درصدی هپکو ۲۰ بهمن در فرابورس عرضه می‌شود

می متالز - بلوک ۵۹.۰۲ درصدی شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو) در روز ۲۰ بهمن توسط سازمان خصوصی سازی در فرابورس ایران عرضه می‌شود.
 

هپکو سفارش گرفت/ کارخانه بزودی در مدار تولید قرار می‌گیرد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست با تعاونگران در اتاق تعاون، گفت: مشکل کارخانه هپکو با دریافت سفارش از داخل بزودی حل شده و کارخانه به مدار تولید برمی‌گردد.
 گزارش روزانه بازار سرمایه؛

بازگشت اقتدار به بورس تهران

می متالز - حقوقی‌هایی که در هفته گذشته خریدار سهام بوده‌اند، احتمالا در روزهای آتی در سمت فروش بیشتر فعال خواهند شد و این موضوع میتواند بزودی ترمز بریده بازار را متوقف کنند.
 وزیر صمت در نشست با اتاق تعاون ایران اعلام کرد:

کمیته‌ای مشترک برای حل مشکلات تعاونی ها تشکیل می شود

می متالز - وزیر صمت گفت: قرار است کمیته‌ای مشترک با حضور اتاق تعاون تشکیل شود تا مسائل و مشکلات را پیگیری و حل و فصل کند و همچنین ما زیرساخت‌های سامانه‌ای لازم را نیز فراهم می‌آوریم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما