خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   تاسیسات ساحلی و دریایی  
فرمانده قرارگاه خاتم‌ خبر داد:

آخرین وضعیت شرکت معروف بورس و تبعیدی/ رد پیشنهاد خرید هپکو

می متالز - فرمانده قرارگاه خاتم‌الأنبیاء ضمن اشاره به آخرین وضعیت مالی و عملیاتی شرکت صدرا پس از واگذاری و روند پیشرفت ساخت ۵ سکوی نفتی‌ از رد پیشنهاد خرید سهام شرکت هپکو خبر داد.

به گزارش می متالز، سعید محمد درباره آخرین وضعیت کشتی‌ سازی و سکو سازی صدرا که چند سالی است با واگذاری به قرارگاه خاتم فعال شده گفت: شرکت صدرا قدمت چند‌ ده ساله دارد ‌و در حوزه تأسیسات و سازه‌های دریایی فعالیت می‌کند و نامی معتبر در این عرصه کسب کرده است.

وی افزود: صدرا موقعیتی مناسب‌ در منطقه دارد و می‌تواند به عنوان هاب تأسیسات دریایی و حتی منطقه مطرح باشد. امروز وضعیت این شرکت نسبت به گذشته خیلی تغییر کرده و با اجرای سکوهای نفتی جهت توسعه پارس‌ جنوبی، قدرت را نشان داده است. آخرین قرارداد صدرا ساخت 5 سکوی نفتی بود که 3 سکو نصب شد و 2 سکو بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به زودی روی چاه‌های حفر شده نصب می‌شود.

این مقام مسوول ادامه داد: خودکفا شدن صدرا و انجام کارهای حرفه‌ای نظیر نصب و تعمیر تجهیزات سکوهای نفتی و رکوردشکنی در ساخت آنها قابل توجه است. در حوزه نصب سکوهای نفتی صدرا از مدت زمان 6 ماه به 15 روز رسیده‌ایم.

محمد گفت: شناور آفراماکس تولید شده توسط صدرا امروز در آب‌های بین‌المللی فعال است ضمن آنکه تعهدِ ساخت دو فروند کشتی دیگر نیز برای کشور ونزوئلا داریم که طبق برنامه پیش می‌رود. همچنین ساخت کشتی‌های کوچک صیادی نیز در این شرکت امکان پذیر است. با ایجاد تغییرات در نظام مدیریت صدرا، تراز مالی آن مثبت است و فرصت سرمایه‌گذاری در بخش سهامداری برای مردم فراهم کرده است.

وی در خصوص امکان ورود قرارگاه خاتم به خرید شرکت هپکو گفت: برنامه‌ای در این حوزه نداریم چون حوزه کاری مشخص است و تمرکز و توجه کمک به دولت‌ها در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی است. عملکرد مناسب این قرارگاه در حوزه‌های  مختلف سبب شده مردم و مسوولان وقتی شرکتی یا جایی به بن‌بست می‌رسد خواستار ورود قرارگاه برای رفع مشکل باشند. پیشنهاد خرید هپکو عنوان شد اما قرارگاه آن را به دلایلی که اعلام شد، نپذیرفت.

کد خبر: 74662
تاریخ: 1398/09/30 - 15:15
منبع: بورس پرس

هپکو  سعید محمد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 هپکو جان دوباره می‌گیرد؛

بعد از سال ها رکود اولین قرارداد «هپکو» برای تولید ماشین آلات معدنی به امضا رسید/ هپکو «دامپتراک» می سازد

می متالز - شنیده ها از شرکت هپکو اراک حکایت از این دارد که این شرکت بعد از سال ها رکود اولین قرارداد خود را برای تولید ماشین آلات سنگین معدنی با یکی از پیمانکاران معادن کشور به امضا رسانده است.
 هپکو با راهبری ایمیدرو از مشکلات 13 ساله بیرون آمد؛

نخستین قرارداد هپکو با بخش معدن امضا شد

می متالز - نخستین قرارداد شرکت هپکو با بخش معدن به امضا رسید. برنامه احیای شرکت هپکو را ایمیدرو از تابستان امسال آغاز کرده است.
 غریب پور در مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو:

ایمیدرو به زودی مدیریت پروژه را با هدف شفاف سازی پیاده سازی می کند/ راهبری توسعه حوزه های جدید برعهده ایمیدرو است؛‌ بخش خصوصی اجرا می کند/ کشورهای توسعه یافته نیز از سازمان های توسعه ای برخوردارند

می متالز - خداداد غریب پور گفت: ایمیدرو به زودی با همکاری دانشگاه امیرکبیر، سیستم مدیریت پروژه را پیاده سازی می کند. وی تاکید کرد:‌ هدف از این اقدام، شفاف سازی است.
 

ساخت نخستین پتروپالایشگاه تمام ایرانی کشور در بندرعباس آغاز شد

می متالز - ساخت نخستین پتروپالایشگاه تمام ایرانی درکنار پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بندرعباس با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شد.
 سید علیرضا دماوندی:

تراژدی هپکو؛ فعالیت با 10 درصد ظرفیت

می متالز - صاحبان صنایع بزرگی نظیر فولاد، مس، معادن، نیروگاه‌ها، سدها، بنادر، نفت ‌و گاز برای تامین تجهیزات پروژه‌های خود به شرکت هپکو رجوع می‌کردند، اکنون تنها با 10درصد ظرفیت، آن هم پس از کش‌وقوس‌های فراوان مشغول به کار است.
 محمدزاده:

مطالعه ۵۰ درصد از میادین نفت و گاز در اختیار دانشگاه‌ها است

می متالز - معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش، فناوری گفت: اکنون مطالعه ۵۰ درصد از میادین نفت و گاز کشور در اختیار دانشگاه‌هاست و دانشگاه‌ها باید به سمت ایجاد همکاری شبکه‌ای پیش روند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما