خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   تاسیسات ساحلی و دریایی  
فرمانده قرارگاه خاتم‌ خبر داد:

آخرین وضعیت شرکت معروف بورس و تبعیدی/ رد پیشنهاد خرید هپکو

می متالز - فرمانده قرارگاه خاتم‌الأنبیاء ضمن اشاره به آخرین وضعیت مالی و عملیاتی شرکت صدرا پس از واگذاری و روند پیشرفت ساخت ۵ سکوی نفتی‌ از رد پیشنهاد خرید سهام شرکت هپکو خبر داد.

به گزارش می متالز، سعید محمد درباره آخرین وضعیت کشتی‌ سازی و سکو سازی صدرا که چند سالی است با واگذاری به قرارگاه خاتم فعال شده گفت: شرکت صدرا قدمت چند‌ ده ساله دارد ‌و در حوزه تأسیسات و سازه‌های دریایی فعالیت می‌کند و نامی معتبر در این عرصه کسب کرده است.

وی افزود: صدرا موقعیتی مناسب‌ در منطقه دارد و می‌تواند به عنوان هاب تأسیسات دریایی و حتی منطقه مطرح باشد. امروز وضعیت این شرکت نسبت به گذشته خیلی تغییر کرده و با اجرای سکوهای نفتی جهت توسعه پارس‌ جنوبی، قدرت را نشان داده است. آخرین قرارداد صدرا ساخت 5 سکوی نفتی بود که 3 سکو نصب شد و 2 سکو بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به زودی روی چاه‌های حفر شده نصب می‌شود.

این مقام مسوول ادامه داد: خودکفا شدن صدرا و انجام کارهای حرفه‌ای نظیر نصب و تعمیر تجهیزات سکوهای نفتی و رکوردشکنی در ساخت آنها قابل توجه است. در حوزه نصب سکوهای نفتی صدرا از مدت زمان 6 ماه به 15 روز رسیده‌ایم.

محمد گفت: شناور آفراماکس تولید شده توسط صدرا امروز در آب‌های بین‌المللی فعال است ضمن آنکه تعهدِ ساخت دو فروند کشتی دیگر نیز برای کشور ونزوئلا داریم که طبق برنامه پیش می‌رود. همچنین ساخت کشتی‌های کوچک صیادی نیز در این شرکت امکان پذیر است. با ایجاد تغییرات در نظام مدیریت صدرا، تراز مالی آن مثبت است و فرصت سرمایه‌گذاری در بخش سهامداری برای مردم فراهم کرده است.

وی در خصوص امکان ورود قرارگاه خاتم به خرید شرکت هپکو گفت: برنامه‌ای در این حوزه نداریم چون حوزه کاری مشخص است و تمرکز و توجه کمک به دولت‌ها در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی است. عملکرد مناسب این قرارگاه در حوزه‌های  مختلف سبب شده مردم و مسوولان وقتی شرکتی یا جایی به بن‌بست می‌رسد خواستار ورود قرارگاه برای رفع مشکل باشند. پیشنهاد خرید هپکو عنوان شد اما قرارگاه آن را به دلایلی که اعلام شد، نپذیرفت.

کد خبر: 74662
تاریخ: 1398/09/30 - 15:15
منبع: بورس پرس

هپکو  سعید محمد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هپکو فعلا واگذار نمی‌شود!

می متالز - رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صمت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود و پس از آن نسبت به واگذاری دوباره هپکو اقدام خواهیم کرد.
 رئیس سازمان خصوصی سازی

هپکو قبل از واگذاری، بازسازی ساختاری می‌شود

می متالز - هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صنعت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود
 وقتی عوامل بازاری رنگ ببازند

بازار پایه| حباب بازار پایه هر روز سنگین‌ تر می‌ شود

می متالز - در ماه‌های قبل به دلایل رشد قیمت سهام در بازار پایه اشاره شده بود. بازاری که در آن سمت عرضه به لطف مقام ناظر در تنگنا قرار گرفته و در مواجهه با سیل نقدینگی این بازار توان مقابله ندارد. همین موضوع باعث شده که نمادهای بازار پایه مدت‌ها قبل وارد مدار حباب شوند.
 

وزیر نفت: ۳۰ میلیارد دلار طرح نیمه‌ کاره در بخش پتروشیمی داریم

می متالز - وزیر نفت گفت: در بخش پتروشیمی ۳۰ میلیارد دلار طرح نیمه‌کاره وجود دارد که بخش خصوصی می‌تواند سرمایه‌ گذاری کند.
 

سهام دو شرکت دولتی امروز روی میز فرابورس می‌رود

می متالز - سازمان خصوصی‌سازی بلوک‌های ۲۰ درصدی شرکت «پالایش نفت شیراز» و ۵۹.۰۲ درصدی شرکت تولید تجهیزات سنگین «هپکو» را امروز (یکشنبه) در فرابورس ایران عرضه می کند.
 

۲۶ قرارداد بزرگ بین وزارت نفت و دانشگاه‌ها به امضا رسید

می متالز - معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری از امضای ۲۶ قرارداد بزرگ بین وزارت نفت و دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: از این تعداد قرارداد، ۱۴ قرارداد به موضوع بالادستی و ۱۲ قرارداد به موضوعات پایین دستی مربوط است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما