خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  
معاون تکنولوژی فولاد هرمزگان:

تلاش کردیم در موضوع ریخته گری با فولاد دنیا هم راستا باشیم

می متالز - معاون تکنولوژی فولاد هرمزگان گفت: کاظمی، معاون تکنولوژی فولاد هرمزگان و دبیر اجرایی اولین کنفرانس ملی ریخته گری مداوم فولاد با اعلام روند انتخاب مقالات و‌ گزارشی از نحوه اجرایی کنفرانس مطرح کرد: سعی شده بصورت کلان به موضوع ریخته‌گری توجه شود تا خود را با فولاد دنیا هم راستا کنیم.

به گزارش می متالز، وی ادامه داد: صنعت فولاد در دو دهه آینده چند چالش دارد که یکی از آنها کاهش شیب تقاضای فولاد است بعلاوه اینکه نیاز به فولادهای پیشرفته‌تر است و فرایندهای صنعتی به سمت دوستدار محیط زیست می روند

کاظمی تصریح کرد: بیشترین رشد تقاضای فولاد مورد نیاز کشتی سازی است، رشد آهسته تقاضا، بدلیل کاهش شدت استفاده از فولاد در صنایع عمده مصرف است

وی خاطرنشان کرد: فولادها بناست با مقاومت بالاتر و فولادهای دارای استحکام بالاتر و فولادهای با راندمان بالاتر باشد، که نیازمند تکنولوژی بالاتر است، با توجه به اینکه نیازها ارتقا می‌یابد رقابت هم سخت‌تر می‌شود. فولادهای پیشرفته‌تر بیشتر مدنظر خودروسازی برای سبک‌تر شدن و مقاوم‌تر شدن است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

زمان افزایش سرمایه ۲۶۰ درصدی + مجمع سالانه ۱۰ شرکت دیگر

می متالز - پتروشیمی حاضر در بازار پایه به همراه ۹ شرکت دیگر، زمان برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده را اعلام کردند.
 

جلسه بی‌حاصل تعیین و تکلیف قیمت گندله و کنسانتره/ فولادی‌ها معترض از عدم حضور بزرگان این صنعت جلسه بی‌حاصل تعیین و تکلیف قیمت گندله و کنسانتره/ فولادی‌ها معترض از عدم حضور بزرگان این صنعت

می متالز - پس از کشمش‌های طولانی برای برگزاری جلسه تعیین قیمت گندله و کنسانتره و به تعویق افتادن 3 ماهه از برگزاری آن، بالاخره روز دوشنبه 9 تیرماه این جلسه پر حاشیه تشکیل شد.
 

افزایش ۵۵ درصدی عملکرد فروش شرکت‌های بزرگ معدنی در بورس

می متالز - عملکرد فروش تجمعی شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی طی ۲ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۵ درصد رشد یافت.
 در خرداد ماه سال جاری صورت گرفت؛

تولید محصولات منطبق با سفارش در فولادسازی و ریخته گری فولاد مبارکه از 98.3 درصد گذشت

می متالز - محمد مهدی مرندی، رئیس کنترل کیفی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه، ضمن اعلام این خبر گفت: در این زمینه تلاش گروهی و روحیۀ تیمی کارکنان واحدهای مختلف ناحیه برای افزایش ذوب‌های باکیفیت و یا تغییر گرید داده‌نشده در واحدهای تولیدی ناحیه، مشتمل بر کوره‌های قوس الکتریکی، متالورژی ثانویه و ریخته‌گری مداوم سبب شد درصد محصولات منطبق با سفارش ناحیۀ فولادسازی در خردادماه 99 به 98.3 درصد افزایش یابد.
 در جلسه ۱۸۲ شورای شهر بندرعباس مطرح شد:

از نامه‌نگاری با سازمان بهداشت جهانی تا باشگاه‌داری فولاد هرمزگان

می متالز - توجه به زیرساخت‌های ورزشی و درمانی، مدیریت مطلوب شیوع کرونا و توسعه اقتصادی شهر مهم‌ترین درخواست‌هایی است که اعضای شورای شهر بندرعباس در جلسه علنی این شورا مطرح کردند.
 

عبور از بحران بازار فولاد از مسیر مشارکت فولادسازان و نوردکاران

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان چشم انداز پنج ساله آینده فولاد هرمزگان و بهبود عوامل قیمت، کیفیت و پایداری در تامین محصول پرداخت و جایگاه توسعه صادرات در کنار تأمین داخلی را تشریح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما