خبر
نفت   انرژی های تجدیدپذیر  

چین؛ بزرگ ترین واردکننده نفت شد

می متالز - چین در حال شکستن رکورد واردات نفت خام است و به نظر نمی‌رسد این روند رو به افزایش به زودی متوقف شود.

به گزارش می متالز، با افزایش میزان واردات نفتی به این کشور، پالایشگاه ‌های جدید چین هم میزان تولیدات خود را افزایش داده‌اند و این امیدواری وجود دارد که آرام شدن درگیری‌ های تجاری با آمریکا اقتصاد این کشور را تقویت کند.

بر اساس این گزارش، حتی با وجود فروکش کردن تب توسعه اقتصادی به دلیل تعرفه های آمریکا، چین در ماه نوامبر  ۱۱.۱۸ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد که نسبت به رکورد ۱۰.۷۷ میلیون بشکه نفتی که آمریکا در  ژوئن۲۰۰۵ ثبت کرده بود، پیشی گرفت.

خرید نفت چین احتمالاً در سال جدید میلادی باز هم افزایش خواهد داشت و پالایشگاه‌ های جدید در ژیجیانگ و پالایشگاه ۵.۷ میلیارد دلاری چاینا ریفاینری فعالیت های خود را افزایش می دهند.

قدرت واردات نفت آمریکا در اواسط دهه ۲۰۰۰  میلادی باعث یک بحران سیاسی شد. جرج دبلیو بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا در این خصوص معتقد بود که آمریکا به نفت معتاد شده است و اقداماتی برای مهار تقاضا در پیش گرفت.

در آخر، رونق نفت شیل، قیمت بالای نفت، نرخ پایین بهره و نوآوری های فنی، جایگزین بشکه های خارجی در آمریکا شد. گرچه آمریکا همچنان دومین وارد کننده بزرگ نفت خام است، اما در ماه سپتامبر برای اولین بار در ۷۰ سال گذشته تبدیل به یک صادر کننده خالص نفت شد.

وابستگی چین به واردات همین تاثیر را بر رهبران چین گذاشته است و به شرکت های بزرگ انرژی داخلی مثل پتروچاینا برای تقویت تولید داخلی نفت و گاز متوسل شده اند. دولت چین همچنین یکی از بزرگترین حامیان انرژی تجدیدپذیر، خودروهای برقی و قطارهای سریع السیر است. همه اینها به کاهش تقاضای نفت در بلند مدت کمک می کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 داده‌های اداره کل گمرک چین؛

واردات نفت خام از مسکو به پکن در ماه مارس ۳۱درصد افزایش یافته است

می متالز - نفت خام وارداتی به چین از عربستان در ماه مارس نسبت به سال گذشته ۱.۶درصد کاهش یافته و این در حالی است که خرید نفت این کشور از دومین تولیدکننده بزرگ جهان یعنی روسیه ۳۱ درصد افزایش پیدا کرده است.
 

چین در ماه مارس ۴۳.۹۱ میلیون تن نفت خام وارد کرد

می متالز - اطلاعات وزارت گمرک چین نشان می دهد این کشور درسه ماهه اول سال میلادی جاری ۱۳۰ میلیون تن نفت خام وارد کرده است. واردات نفت خام این کشور در ماه مارس ۴۳.۱ میلیون تن بود.
 در کمیسیون انرژی اتاق تهران انجام شد:

بررسی مهم‌ترین مباحث حوزه نفت و پتروشیمی

می متالز - اعضای کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران، مهم‌ترین مباحث حوزه انرژی، نفت و پتروشیمی را در کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران بررسی کردند.
 

سورپرایز جدید چین برای دنیای انرژی

می متالز - چین در آستانه امضای توافق تجاری محدود با آمریکا، اعلام کرد که بخش تولید و اکتشاف نفت و گاز خود را به روی شرکت های خارجی و خصوصی می‌گشاید.
 

تولید نفت آمریکا رکورد زد

می متالز - تولید نفت خام آمریکا در اکتبر به رکورد ۱۲.۶۶ میلیون بشکه در روز در مقایسه با ۱۲.۴۸ میلیون بشکه در روز در سپتامبر افزایش پیدا کرد.
 

افزایش ۵ دهم درصدی واردات نفت خام چین در ماه نوامبر

می متالز - اداره کل گمرک چین از افزایش 1نج دهم درصدی واردات نفت خام این کشور در ماه گذشته میلادی نسبت به ماه قبل از آن خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما