خبر
نفت   انرژی های تجدیدپذیر  

چین؛ بزرگ ترین واردکننده نفت شد

می متالز - چین در حال شکستن رکورد واردات نفت خام است و به نظر نمی‌رسد این روند رو به افزایش به زودی متوقف شود.

به گزارش می متالز، با افزایش میزان واردات نفتی به این کشور، پالایشگاه ‌های جدید چین هم میزان تولیدات خود را افزایش داده‌اند و این امیدواری وجود دارد که آرام شدن درگیری‌ های تجاری با آمریکا اقتصاد این کشور را تقویت کند.

بر اساس این گزارش، حتی با وجود فروکش کردن تب توسعه اقتصادی به دلیل تعرفه های آمریکا، چین در ماه نوامبر  ۱۱.۱۸ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد که نسبت به رکورد ۱۰.۷۷ میلیون بشکه نفتی که آمریکا در  ژوئن۲۰۰۵ ثبت کرده بود، پیشی گرفت.

خرید نفت چین احتمالاً در سال جدید میلادی باز هم افزایش خواهد داشت و پالایشگاه‌ های جدید در ژیجیانگ و پالایشگاه ۵.۷ میلیارد دلاری چاینا ریفاینری فعالیت های خود را افزایش می دهند.

قدرت واردات نفت آمریکا در اواسط دهه ۲۰۰۰  میلادی باعث یک بحران سیاسی شد. جرج دبلیو بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا در این خصوص معتقد بود که آمریکا به نفت معتاد شده است و اقداماتی برای مهار تقاضا در پیش گرفت.

در آخر، رونق نفت شیل، قیمت بالای نفت، نرخ پایین بهره و نوآوری های فنی، جایگزین بشکه های خارجی در آمریکا شد. گرچه آمریکا همچنان دومین وارد کننده بزرگ نفت خام است، اما در ماه سپتامبر برای اولین بار در ۷۰ سال گذشته تبدیل به یک صادر کننده خالص نفت شد.

وابستگی چین به واردات همین تاثیر را بر رهبران چین گذاشته است و به شرکت های بزرگ انرژی داخلی مثل پتروچاینا برای تقویت تولید داخلی نفت و گاز متوسل شده اند. دولت چین همچنین یکی از بزرگترین حامیان انرژی تجدیدپذیر، خودروهای برقی و قطارهای سریع السیر است. همه اینها به کاهش تقاضای نفت در بلند مدت کمک می کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سورپرایز جدید چین برای دنیای انرژی

می متالز - چین در آستانه امضای توافق تجاری محدود با آمریکا، اعلام کرد که بخش تولید و اکتشاف نفت و گاز خود را به روی شرکت های خارجی و خصوصی می‌گشاید.
 

تولید نفت آمریکا رکورد زد

می متالز - تولید نفت خام آمریکا در اکتبر به رکورد ۱۲.۶۶ میلیون بشکه در روز در مقایسه با ۱۲.۴۸ میلیون بشکه در روز در سپتامبر افزایش پیدا کرد.
 

افزایش ۵ دهم درصدی واردات نفت خام چین در ماه نوامبر

می متالز - اداره کل گمرک چین از افزایش 1نج دهم درصدی واردات نفت خام این کشور در ماه گذشته میلادی نسبت به ماه قبل از آن خبر داد.
 

واردات نفت چین رکورد زد

می متالز - چین در ماه نوامبر ۱۱.۱۸ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد که بی سابقه بود و از ۱۰.۷۷ میلیون بشکه ای که آمریکا در ژوئن۲۰۰۵ ثبت کرده بود، پیشی گرفت.
 

گمرک چین: پکن در ماه اکتبر 533 هزار تن نفت از ایران خرید

می متالز - علی‌رغم تنش‌های میان تهران و واشنگتن، واردات نفت چین از ایران در ماه اکتبر در رقم 532 هزار و 790 تن ثابت ماند و اندکی از رقم 538 هزار و 878 تن ماه سپتامبر کمتر بود.
 در ماه سپتامبر؛

واردات نفت خام چین افزایش یافت

می متالز - واردات نفت خام چین در سپتامبر ۱۰.۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت .
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما