خبر
نفت   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  
تولید نفت در شرکت به میزان ۷/ ۱۰۵ درصد محقق شد

نوسازی تاسیسات نفتی مسجد سلیمان

می متالز - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد تجهیزات و تاسیسات نفتی بازسازی و نوسازی شده است، گفت: با بهسازی که در تجهیزات و تاسیسات شرکت انجام‌ گرفته، برنامه تولید نفت در شرکت به میزان ۷/ ۱۰۵ درصد محقق شد.

به گزارش می متالز، قباد ناصری اظهار کرد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجد سلیمان در۶ ماه نخست امسال توانست ۷/ ۵ درصد فراتر از تعهد خود، کار تولید را انجام دهد. همچنین توانستیم کار راهبری بیش از ۲ هزار کیلومتر خط لوله جریانی و انتقالی را اجرایی کنیم. وی افزود: این شرکت علاوه بر تولید نفت و گاز به محیط زیست توجه ویژه دارد و کار کاشت درختان در اطراف میدان‌های عملیاتی، توزیع بیش از۵۰ هزار اصله نهال میان شهروندان، خرید دستگاه‌های MOS و MOT برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست و... از اقدامات انجام گرفته در این زمینه است.  مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان تصریح کرد: واحد بهره‌برداری نمره ۹ که بوی نفت و گاز آن، مردم منطقه را اذیت می‌کرد حذف شده و واحد بهره‌برداری تمبی را احداث و جایگزین آن کرده‌ایم.

ناصری ادامه داد: در ۸ ماه امسال ۳۲۰ میلیارد تومان در زمینه خدمات کالا هزینه شده که حدود ۹۵ درصد از این مبلغ از استان خوزستان و شهرستان مسجدسلیمان و باقی‌مانده این اعتبار به‌دلیل تامین نشدن، از خارج استان تامین شده است. وی با اشاره به فعالیت این شرکت در حوزه ورزش گفت: ۲۴ رده ورزشی قهرمانی و ۱۴ رده ورزشی همگانی در شرکت وجود دارد. همچنین یک تیم در لیگ برتر داریم که اکنون شرایط مطلوبی دارد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با اشاره به فرسوده بودن تاسیسات اظهار کرد: این شرکت یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بهره‌بردار خاورمیانه است و از نظر گستره جغرافیایی بزرگ‌ترین شرکت با بیشترین پراکندگی است، اما باوجود این پراکندگی و قدمت تاسیسات و خطوط لوله کار بهره‌برداری به نحو احسن در این شرکت در حال انجام است. ناصری افزود: به‌دلیل پایش مستمری که بر روی خطوط لوله، تاسیسات و تجهیزات انجام می‌گیرد، هیچ‌گونه آلودگی زیست‌محیطی در منطقه نداشته‌ایم. وی اظهار کرد: در ۳ سال گذشته ۵ واحد بهره‌برداری و نمک‌زدایی بازسازی و بهسازی شده‌اند و باقی تاسیسات نیز اکنون در حال بازسازی و بهسازی هستند. ناصری افزود: در زمینه تعمیر و نگهداری تاسیسات، اکثرا از شرکت‌های داخلی استفاده شده است و در این زمینه بیش از ۷۵ درصد کالای موردنیاز شرکت، از تولیدکنندگان کالا و خدمات داخلی تامین می‌شود. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت: در طول چند سال اخیر، بیش از ۸۰ درصد تجهیزات و تاسیسات بازسازی و نوسازی شده است و می‌توان گفت که یکی از شرکت‌های بهره‌برداری هستیم که باوجود قدمت بالا، تاسیسات و تجهیزات به‌روزی داریم.

وی درخصوص ارتباط شرکت با شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: با شرکت‌های دانش‌بنیان مکاتبات و ارتباطات خوبی انجام شده است و اکنون در حال بررسی محصولات آنها هستیم و پس از تایید کیفی این محصولات، قطعا از توان آنها بهره خواهیم گرفت. ناصری ادامه داد: بعد از وقوع زلزله در مسجدسلیمان، اعلام شد که در برخی از مناطق نشت نفت و گاز رخ داده اما لوله‌های قدیمی که در آن مناطق وجود داشت، باعث شده بود تا نفت مرده موجود در آن لوله‌ها همراه با فاضلاب خارج شود. در این زمینه بلافاصله وارد عمل شده و این نفت مرده را کنترل کردیم تا مشکل خاصی برای مردم به وجود نیاید. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت: درخصوص اجرای طرح جمع‌آوری گازهای همراه نفت باید گفت که به‌دلیل تحریم‌ها طرح متوقف شده است و در این زمینه منتظر هستیم تا بتوانیم طرح‌ها را به مرحله اجرا برسانیم.وی افزود: با اقدامات بهسازی که در تجهیزات و تاسیسات شرکت انجام گرفت، برنامه تولید نفت در شرکت به‌صورت ۷/ ۱۰۵ درصد محقق شد.

کد خبر: 74913
تاریخ: 1398/10/01 - 23:00
منبع: دنیای اقتصاد

تاسیسات نفتی مسجد سلیمان  قباد ناصری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحقق ۱۰۵.۷ درصدی برنامه تولید نفت و گاز مسجدسلیمان

می متالز - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از تحقق ۱۰۵.۷ درصدی برنامه تولید تکلیفی این شرکت در نیمه نخست امسال خبر داد.
 مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان تاکید کرد

استمرار خدمت‌رسانی به شهروندان زلزله‌زده

می متالز - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با تاکید بر حفظ و استمرار خدمت‌رسانی به شهروندان زلزله‌زده این شهر گفت: تا پایان حل این بحران بنا به وظیفه انسانی و اسلامی‌مان در کنار شهروندان خواهیم ماند.
 پس از وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری در حوالی مسجدسلیمان

فعالیت تاسیسات نفت و گاز مسجدسلیمان بدون وقفه ادامه دارد

می متالز - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اعلام کرد: وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری در حوالی مسجدسلیمان، خسارتی به واحدهای عملیاتی و تاسیسات نفت و گاز این شرکت وارد نکرده است و فعالیت‌های عملیاتی بدون وقفه ادامه دارد.
 

تولید مستمر نفت در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجد سلیمان

می متالز - پس از اکتشاف نفت در چاه شماره یک مسجد سلیمان، این منطقه جنوبی کشور در عمل شکل شهر به خود گرفت؛ شهری که هویت صدسال آینده خود را از صنعت نفت گرفت و پس از مدت کوتاهی به یکی از مناطق بسیار مهم ایران بدل شد؛ اکتشاف نفت در این منطقه سرآغازی شکل‌گیری هویتی جدید در جنوب ایران و تبدیل شدن ایران به یکی از کشورهای مهم نفت‌خیز منطقه شد. ایران هم‌اکنون در مجموع ذخایر نفت و گاز، رتبه نخست دنیا را دارد.
 مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان عنوان کرد:

حضور شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان در امدادرسانی به هموطنان سیل‌زده

می متالز - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان عملکرد این شرکت را در امدادرسانی به هموطنان و مقابله با سیلاب استان خوزستان تشریح کرد.
 مدیرعامل شرکت نفت مسجد سلیمان:

۲ درصد بیشتر از تعهدمان نفت تولید کردیم

می متالز - مدیرعامل شرکت نفت مسجد سلیمان گفت: در نیمه نخست سال جاری توانستیم دو درصد بیشتر از تعهد خود تولید نفت داشته باشیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما