خبر
صنعت   نفت   پتروشیمی   تاسیسات ساحلی و دریایی  

حمایت از بخش خصوصی، نیاز توسعه صنعت نفت و پتروشیمی

می متالز - فعالان و مدیران صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، حمایت از بخش خصوصی در تمام مراحل اکتشاف تا عرضه را پیش نیاز مهم توسعه و پیشرفت این صنایع دانستند.

به گزارش می متالز، سید محمدحسین دانا رئیس هیات مدیره شرکت اکتشاف و تولید تأسیسات دریایی ایران بوجود آمدن شرکت های خصوصی در حوزه اکتشاف را یکی از حلقه های مفقوده صنعت نفت دانست که با مجوزهای اخیر وزارت نفت توانسته اند به کمک این بخش مهم اقتصادی بیایند.

دانا افزود: در حال حاضر این شرکت در زمینه اکتشاف در خشکی و دریا، ساخت و ساز تاسیسات مورد نیاز بهره برداری از چاه ها نفتی و همچنین در امر تولید و بهره برداری و حتی فروش نفت با دولت همکاری می کند.

رئیس هیات مدیره شرکت اکتشاف و تولید تأسیسات دریایی ایران یکی از عمده ترین نیازهای این شرکت ها به ویژه برای تولید روزانه یک میلیون بشکه نفت را تامین منابع مالی دانست و گفت: مردم باید برای سرمایه گذاری در این عرصه تشویق شوند و با انگیزه وارد شوند.

دانا تصریح کرد در این زمینه باید قوانین مزاحم از سر راه برداشته شوند و به ویژه در جایی که بخش خصوصی می تواند فعالیت کند، بخش دولتی وارد نشود.

جعفر ربیعی، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز با اشاره به جایگاه نخست ایران در داشتن ذخایر عظیم نفت و گاز، اظهار داشت: برای اینکه ما بتوانیم از این موهبت خدادادی بهره ببریم لازم است که توانایی استفاده از مشتقات نفتی و میعانات گازی را داشته باشیم که این امر بر عهده صنعت پتروشیمی است.

ربیعی افزود: صنعت پتروشیمی در کشور ما از سال ها پیش ایجاد شده بود، اما ظرفیت تولید آن تا پیش از انقلاب حدود دو و نیم میلیون تن در سال بود که در حال حاضر این عدد به بیش از 30 میلیون تن رسیده است.

وی اظهار داشت: این صنعت قادر است از نفت خام، گاز و میعانات همراه آنها محصولاتی تولید کند که مورد نیاز جامعه است و در حال حاضر ارزش محصولاتی که تولید می شود نزدیک به 20 میلیارد دلار است.

ربیعی درباره مشکلات صنعت پتروشیمی نیز گفت: عمده ترین مشکل ما، مالیات و اموری از این قبیل نیست بلکه مشکل بزرگ اینجاست که متاسفانه تولید کار مقدس و محترمی نیست.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری اظهار داشت: باید به نقطه ای برسیم که همه به تولید کننده احترام بگذارند و در آنصورت، نیاز به بخشنامه و قوانین اضافی نیست بلکه خود تولیدکنندگان کار را پیش می برند.

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با اجرای طرح ارتقای نظام سلامت کارکنان

ارائه خدمات درمانی سازمان بهداشت و درمان تضعیف نمی‌شود

می متالز - ارائه خدمات درمانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اجرای طرح ارتقای نظام سلامت کارکنان تضعیف نخواهد شد و کماکان مانند سابق و با قوت کامل به کار خود ادامه می‌دهد.
 هفته پایانی بهمن‌ماه

فعالان صنعت پتروشیمی با رویکرد تقویت ساخت داخل گردهم می‌آیند

می متالز - نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با تمرکز بر شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس) هفته پایانی بهمن ماه برگزار می‌شود.
 

دوره‌های آموزش اچ‎اس‌یی در صنعت نفت بازنگری می ‎شود

می متالز - دوره‌های آموزشی بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) و پدافند غیرعامل مصوب وزارت نفت بازنگری و روزآمد می‌شود.
 

سود هندی‌ها از مقررات جدید درباره سوخت کشتی‌ها

می متالز - یک مؤسسه مشاوره اعلام کرد که صنعت نفت هند از مقررات سال ۲۰۲۰ میلادی سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره سوخت کشتی‌ها، سود خواهد برد.
 

وزیر نفت خبر داد: افزایش برداشت 3.5 میلیارد بشکه نفت

می متالز - وزیر نفت از افزایش نفت قابل برداشت از میدان آزادگان خبر داد.
 

رشد ۱۰ درصدی بخش صنعت تا پایان آذرماه

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در ۹ ماهه امسال تولید کشور در بیش از دو سوم کالاهای منتخب، افزایشی بوده و طبق اعلام بانک مرکزی رشد بخش صنعت در این مدت در مقایسه با سال گذشته به ۱۰ درصد رسیده که دستاورد بسیار بزرگی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما