خبر
آهن و فولاد   نسوزها   دانش فنی  
با تکیه بردانش متخصصان ایرانی؛

تولید صنعتی آجرهای نسوز کوره بلند در کشور

می متالز - با تکیه بر توان داخلی صنعتگران، دانش ساخت آجرهای نسوز کوره بلند شرکت ذوب آهن اصفهان در کشور بومی سازی و وارد چرخه صنعتی شد.

به گزارش می متالز، مشاور عالی مدیرعامل در امور اجرایی و عضو هیات مدیره شرکت نسوز ایران در نشستی با مسوولان شرکت ذوب آهن اصفهان برای توسعه همکاری های مشترک، ذوب آهن را قطب اصلی تولید فولاد کشور و شرکت نسوز ایران را یکی از بزرگترین تولید کننده نسوز کشور با سابقه همکاری مشترک 45 ساله معرفی کرد و گفت: با به اشتراک گذاشتن توانمندی متخصصان دو شرکت مواد اولیه آجرهای نسوز که پیشتر با خروج ارز از خارج  تهیه می شد هم اکنون فناوری تولید آجرهای نسوز در داخل بومی سازی و وارد چرخه تولید صنعتی شده است.

ایرج رخصتی، دستیابی به دانش ساخت آجرهای نسوز به همت شرکت نسوز ایران و ذوب آهن را افتخاری بزرگ برای کشور در حوزه صنعت دانست و افزود: با هدایت درست دانش متخصصان داخلی می توان صنعت فولاد را با سرعت بیشتری بومی سازی کرد و شرکت نسوز ایران این قابلیت را دارد که نیازهای تخصصی ذوب آهن را در بخش نسوز پاسخگو باشد.

مهرداد توالائیان معاون حوزه بهره برداری شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان هم گفت: طرح کنورتور و گرفتن بیشترین ذوب یکی از دغدغه های ذوب آهن اصفهان است و شرکت نسوز ایران در این زمینه اعلام آمادگی کرده و امید است این همکاری موجب پیشرفت مشترک در صنعت فولاد و هر دو مجموعه شود.

محمد جعفرصالحی معاون خرید شرکت ذوب آهن هم، یکی از پر مصرف ترین اقلام مورد نیاز این شرکت را مواد نسوز بیان کرد و گفت: شرکت فرآورده های نسوز ایران از شرکت های قدیمی تولید کننده این محصول در کشور است که می تواند پاسخگوی نیاز ذوب آهن باشد.

مدیرعامل شرکت نسوز ایران هم گفت: ذوب آهن اصفهان قطب صنعت فولاد کشور است و یکی از حمایت کنندگان اصلی شرکت های نسوز در ایران از ابتدا بوده است.

سعید لقمانی، نسوز را یکی از اقلام مهم در صنعت فولاد و تامین آن را نجات بخش کارخانه های فولاد دانست و افزود: این دو مجموعه با داشتن طرح مشترک تحقیقاتی و توسعه ای می توانند کیفیت و عمر نسوز ها را ارتقا دهند.

وی گفت: شرکت نسوز ایران با تنوع 300 محصول در کشور منحصر به فرد و این شرکت آماده هر نوع همکاری با ذوب آهن و ارائه طرح های تحقیقاتی است.

ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترين توليد كننده محصولات طويل در خاورميانه است که با ظرفیت 3 میلیون و 600 هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ارزش ۷ هزار و ۸۳۹ میلیارد تومانی معاملات فرابورس

می متالز - شاخص کل فرابورس ایران، امروز با افت ۳۵۷ واحدی، به رقم ۲۱ هزار و ۱۷۸ واحد رسید.
 

افزایش سرمایه "ذوب" در انتظار تایید

می متالز - شرکت ذوب آهن اصفهان در نظر دارد افزایش سرمایه انجام دهد.
 مهرداد تولائیان

تحریم ها در تولید و صادرات شرکت ذوب آهن تاثیری ندارد

می متالز - معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: تحریم های جدید تا حدودی می تواند قیمت تمام شده کالا را بالا ببرد اما در تولید و صادرات شرکت ذوب آهن تاثیری ندارد.
 

زمان راه‌اندازی کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان مشخص شد

می متالز - تعمیرات اساسی کوره بلند شماره یک شرکت ذوب آهن اصفهان خاتمه یافته و فرآیند راه‌اندازی این کوره بلند، از تاریخ دهم شهریور آغاز می‌شود. کوره بلند شماره یک، اولین کوره بلند تاریخ ایران است که قدمتی حدود نیم قرن دارد. با راه‌اندازی کوره بلند شماره یک، ظرفیت تولید چدن در شرکت ذوب اصفهان تا ۶۰ هزار تن در ماه افزایش خواهد یافت.
 سرپرست خدمات فنی تولید نورد ذوب آهن اصفهان:

تولید میلگرد آجدار N۴۰، سبد محصولات فولادی ذوب آهن را تکمیل کرد

می متالز - برای اولین بار میلگرد آجدار سایز ۴۰ طبق استاندارد ملی INSO ۳۱۳۲ و مطابق گرید آج ۴۰۰ در کارگاه نورد ۳۰۰ ذوب آهن اصفهان تولید شد و سبد محصول میلگرد شرکت ذوب آهن را کامل تر کرد.
 در بازدید سه نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان شد:

همت تلاشگران ذوب آهن اصفهان برای جهش تولید با تمام توان

می متالز - رحمت الله فیروزی پور نماینده شهرستان نطنز و بخش قمصر، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر و پروین صالحی نماینده شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی پنج شنبه 16 مرداد ماه با حضور در ذوب آهن اصفهان، ضمن بازدید از خط تولید بویژه فرایند "تولید ریل ملی "، با مدیرعامل و دیگر مسوولین این شرکت دیدار و گفتگو کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما