خبر
آهن و فولاد   نسوزها   دانش فنی  
با تکیه بردانش متخصصان ایرانی؛

تولید صنعتی آجرهای نسوز کوره بلند در کشور

می متالز - با تکیه بر توان داخلی صنعتگران، دانش ساخت آجرهای نسوز کوره بلند شرکت ذوب آهن اصفهان در کشور بومی سازی و وارد چرخه صنعتی شد.

به گزارش می متالز، مشاور عالی مدیرعامل در امور اجرایی و عضو هیات مدیره شرکت نسوز ایران در نشستی با مسوولان شرکت ذوب آهن اصفهان برای توسعه همکاری های مشترک، ذوب آهن را قطب اصلی تولید فولاد کشور و شرکت نسوز ایران را یکی از بزرگترین تولید کننده نسوز کشور با سابقه همکاری مشترک 45 ساله معرفی کرد و گفت: با به اشتراک گذاشتن توانمندی متخصصان دو شرکت مواد اولیه آجرهای نسوز که پیشتر با خروج ارز از خارج  تهیه می شد هم اکنون فناوری تولید آجرهای نسوز در داخل بومی سازی و وارد چرخه تولید صنعتی شده است.

ایرج رخصتی، دستیابی به دانش ساخت آجرهای نسوز به همت شرکت نسوز ایران و ذوب آهن را افتخاری بزرگ برای کشور در حوزه صنعت دانست و افزود: با هدایت درست دانش متخصصان داخلی می توان صنعت فولاد را با سرعت بیشتری بومی سازی کرد و شرکت نسوز ایران این قابلیت را دارد که نیازهای تخصصی ذوب آهن را در بخش نسوز پاسخگو باشد.

مهرداد توالائیان معاون حوزه بهره برداری شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان هم گفت: طرح کنورتور و گرفتن بیشترین ذوب یکی از دغدغه های ذوب آهن اصفهان است و شرکت نسوز ایران در این زمینه اعلام آمادگی کرده و امید است این همکاری موجب پیشرفت مشترک در صنعت فولاد و هر دو مجموعه شود.

محمد جعفرصالحی معاون خرید شرکت ذوب آهن هم، یکی از پر مصرف ترین اقلام مورد نیاز این شرکت را مواد نسوز بیان کرد و گفت: شرکت فرآورده های نسوز ایران از شرکت های قدیمی تولید کننده این محصول در کشور است که می تواند پاسخگوی نیاز ذوب آهن باشد.

مدیرعامل شرکت نسوز ایران هم گفت: ذوب آهن اصفهان قطب صنعت فولاد کشور است و یکی از حمایت کنندگان اصلی شرکت های نسوز در ایران از ابتدا بوده است.

سعید لقمانی، نسوز را یکی از اقلام مهم در صنعت فولاد و تامین آن را نجات بخش کارخانه های فولاد دانست و افزود: این دو مجموعه با داشتن طرح مشترک تحقیقاتی و توسعه ای می توانند کیفیت و عمر نسوز ها را ارتقا دهند.

وی گفت: شرکت نسوز ایران با تنوع 300 محصول در کشور منحصر به فرد و این شرکت آماده هر نوع همکاری با ذوب آهن و ارائه طرح های تحقیقاتی است.

ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترين توليد كننده محصولات طويل در خاورميانه است که با ظرفیت 3 میلیون و 600 هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان عنوان کرد:

ذوب آهن اصفهان توان تولید 400 هزار تن ریل در سال را دارد/ بسیاری از طرح ها و پروژه های شرکت بومی سازی شده است

می متالز - مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان در حاشیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت: ذوب آهن اصفهان با تولید سبد متنوع محصول استراتژیک ریل (UIC60،U33، S49) مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا، می تواند نیاز راه آهن جمهوری اسلامی و خطوط متروی شهری کشور را به صورت کامل تامین می نماید.
 گزارش روزانه بازار سرمایه؛

سهامداری واجب‌تر از نان شب

می متالز - خالص ارزش معاملات خرد (بورس و فرابورس) بالغ بر ۴۵۸۰ میلیارد تومان بود که نسبت به روز معاملاتی قبل، ۴ درصد افزایش داشت.
 مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان تاکید کرد:

تحریم فولاد باعث ارزان‌فروشی "ذوب" نمی شود

می متالز - فولادی‌ها در مسیر رقابت‌پذیری حضور دارند و باید سه مولفه اساسی یعنی "کاهش هزینه‌ها"، "تنوع تولید" و "تنوع بازار" را در برنامه‌ها داشت تا حضور فولادی ایران در بازار‌های اقتصادی ادامه پیدا کند.
 

۷۵ ریال سود برای هر سهم "ذوب"

می متالز - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در گزارش ۹ماهه اعلام کرده که برای هرسهم توانسته ۷۵ریال سود پوشش دهد.
 

تولید ۱۰ درصد فولاد کشور توسط ذوب آهن

می متالز - ابتدای شکل گیری ذوب آهن، معادن کشور به عنوان زنجیره کامل دیده شد اما پس از واگذاریها این توازن بهم خورد و این امر باعث مشکلات در تولید فولاد کشور شده است.
 

«ذوب» برای هر سهم ۷۵ریال سود پوشش داد

می متالز - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در گزارش ۹ماهه اعلام کرده است که برای هر سهم توانسته ۷۵ریال سود پوشش دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما