خبر
مواد معدنی   کاشی و سرامیک  
رئیس سازمان صمت استان مطرح کرد:

بهترین خاک کائولن کشور در شهرستان گناباد وجود دارد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: شهرستان گناباد دارای بهترین خاک کائولن در سطح کشور است که بهترین و با کیفیت ترین محصول نظیر چینی بهداشتی، ظروف کاشی و سرامیک را می‌تواند وارد بازارهای جهانی کند.

به گزارش می متالز، محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی در بازدید از شرکت چینی تقدیس و دیرگداز در‌ این شهرستان گفت: شهرستان گناباد در مقایسه با سایر شهرستانها دارای شاخص‌های برتری است ولی به لحاظ تخصصی حداقل در حوزه معدن و صنایع معدنی به استحقاق خود نرسیده و فاصله زیادی دارد.

مس فروش دو دلیل عمده را در برآورده نشدن این حق تاکید کرد و گفت: دولت با برنامه ریزی جامع جهت تقویت شرایط موجود باید وارد عمل شده و بخش خصوصی نیز از اضلاع مختلف بازرگانی ، مالیاتی و....به شکلی عمل کند که زنجیره تولید را از خاک اولیه تا تجارت داخلی و بین المللی به بهترین شکل تقویت و قدرت بیشتری کسب کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تصریح کرد:شهرستان گناباد دارای بهترین خاک کائولن در سطح کشور بوده که بهترین و با کیفیت ترین محصول نظیر چینی بهداشتی ،ظروف کاشی و سرامیک را میتواند وارد بازارهای جهانی کند.

مس فروش اذعان کرد:یکی از گرفتاریهای شاخص واحد‌های صنعتی واردات مواد اولیه از خارج از کشور است و ممکن است تهیه مواد  یک هفته به طول انجامد که دولت با ایجاد بستری مناسب باید شرایط را به گونه ای تقویت کند که این مدت زمان به کمتر از یک ساعت کاهش پیدا کرده و تولید کننده با مشکل مواجه نشود.

مس فروش افزود: عدم ثبات قوانین، بخشنامه ها و دستورالعمل ها و تغییر آن بر اساس شرایط از جمله مشکلات دیگر تولید کنندگان است که ما در سطح استان  با توجه به وجود تحریم‌ها مصمم هستیم با روان تر کردن ضابطه ها در کمک به تولید کننده گام برداشته و موانع را رفع کنیم.  

وی گفت: در سطح استان خراسان رضوی درپایان سال 98 در حدود 4200 تا 4500 میلیارد تومان طرح به بهره‌برداری خواهد رسید و ما در طول سال ضمن بازدیدها درصد‌ پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها را مورد ارزیابی جدی قرار داده ایم.

مس فروش تاکید کرد:در سطح استان خراسان ما حدود 5800 واحد تولیدی داریم که برخی غیر فعال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اذعان کرد: شهرستان گناباد شرایط خوبی داشته و  حدود 16واحد تولیدی (10درصد) غیرفعال در این شهرستان داریم که ما ضمن بررسی طرح‌هایی با پیشرفت 60 درصد فیزیکی که از ده تا هیجده ماه فعالیت داشته اند را ضمن جدی دانستن طرح در اولویت راه اندازی قرار خواهیم داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اولویت‌های صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی

می متالز - در پنجمین نشست مشترک اعضای شورای هم‌خانواده وزارت صمت در آذربایجان‌شرقی با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اولویت‌های حوزه صنعت، معدن و تجارت این خطه در سال‌جهش تولید اعلام شد.
 

بیش از پنج درصد واحدهای صنعتی کشور در آذربایجان‌شرقی فعالیت دارند

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از چهار هزار واحد صنعتی در استان مجوز فعالیت دارند که ۵.۰۲ درصد واحدهای صنعتی کشور را شامل می‌شود و از این حیث در رتبه پنجم کشوری قرار داریم.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر داد:

تشکیل ۹۵ پرونده تخلف برای عرضه خارج از شبکه بنزین در لرستان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از تشکیل پرونده برای ۹۵ خودرو با سهمیه دولتی که اقدام به عرضه خارج از شبکه بنزین نمودند، خبر داد.
 معاون امور صنایع سازمان صمت جنوب کرمان خبر داد:

تکمیل پایانه صادراتی جیرفت تا پایان سال

می متالز - معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، از تکمیل آن تا پایان امسال خبر داد.
 

کسب رتبه نخست چهارمحال و بختیاری در ثبت سفارش واردات کالای کشور

می متالز - چهارمحال و بختیاری رتبه نخست ثبت سفارش واردات کالای کشور را کسب کرد.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

افزایش2 برابری اعتبارات شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان در دستور کار/ توسعه شهرک های جدید التاسیس سیستان و بلوچستان در اولویت قرار دارد

می متالز - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: اعتبارات شهرک‌های صنعتی استان سیستان و بلوچستان را نسبت به سال گذشته به میزان دو برابر افزایش می‌دهیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما