خبر
دانش فنی   عمران و معماری  
رضایی کوچی:

ظرفیت ۳۰ میلیارد دلاری برای صدور خدمات فنی و مهندسی؛ یک میلیارد دلار صدور خدمات داریم

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه تاکنون از ظرفیت های حوزه خدمات فنی و مهندسی به درستی استفاده نشده، به طوری که کشور سالانه توانایی صادرات ۳۰ میلیارد دلاری خدمات فنی و مهندسی را دارد، اما در شرایط کنونی تنها از یک سی‌ام ظرفیت استفاده می شود.

به گزارش می متالز، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت های کشور در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی، گفت: بر اساس آمارها، سالانه حدود یک میلیارد دلار خدمات فنی و مهندسی به کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای صادر می شود.

ظرفیت 30 میلیارد دلاری کشور برای صدور خدمات فنی و مهندسی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه تاکنون از ظرفیت های حوزه خدمات فنی و مهندسی به درستی استفاده نشده، به طوری که کشور سالانه توانایی صادرات 30 میلیارد دلاری خدمات فنی و مهندسی را دارد، اما در شرایط کنونی تنها از یک سی‌ام ظرفیت استفاده می شود.

وی افزود: شرکت های فنی و مهندسی کشورمان از توانایی و تخصص بسیار بالایی در حوزه های فنی برخوردارند و کارنامه این شرکت ها در عرصه بین المللی مثبت بوده است.

عملکرد غیرقابل قبول دستگاه دیپلماسی برای افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از عملکرد دستگاه دیپلماسی در بحث تبادلات اقتصادی با کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای، گفت: وزارت امور خارجه می تواند از ظرفیت دیپلماسی خود برای افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی استفاده کند، اما متأسفانه تاکنون اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است.

افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی موجب کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی می شود

رضایی کوچی تصریح کرد: قطعا با افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور می تواند از وابستگی به درآمدهای نفتی خارج شود و این به معنای آن است که تحریم ها نمی تواند بر اقتصادی کشورمان اثر منفی گذارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی ایران توانایی صادرات خدمات فنی و مهندسی به حدود 50 کشور جهان و 15 کشور منطقه را دارد که باید از این ظرفیت به درستی بهره گرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 هیات وزیران دولت مصوب کرد:

اصلاح نرخ‌های کارمزد خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران

می متالز - هیات وزیران با توجه به لزوم حمایت حداکثری از صادرات خدمات فنی مهندسی کشور با اصلاح نرخ‌های کارمزد (حق بیمه) خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران موافقت کرد.
 انویه تکیه:

کاهش سهم زمین در هزینه تمام شده راه‌کار توسعه بخش مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش چند برابری قیمت مسکن که در سالیان متوالی وجود داشته و هنوز هم ادامه دارد، منجر به دامن زدن به شکاف قیمت مسکن شده و امروز هزینه مسکن به عمده ترین هزینه خانوار بدل گشته است.
 یوسفی:

ارتقای بخش حمل و نقل نیازمند استراتژی کلان است / نمی توان به صورت سنتی حوزه حمل و نقل را مدیریت کرد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از مسائل مهم برای ارتقا بخش حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی، ایجاد استراتژی و سیاست گذاری بلند مدت است، در هفت سال اخیر این حوزه فاقد سیاست راهبردی بود که این مساله مشکلاتی را ایجاد کرد.
 رضایی کوچی:

حجیم بودن وزارت راه و شهرسازی توان فعالیت را از مدیران گرفته است/آمادگی برای تفکیک وزارتخانه

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت از سال های پیش نسبت به پیشنهاد مجلس برای تفکیک وزارت راه و شهرسازی نظر مثبت داشت، از این رو در شرایط فعلی نیز نمایندگان مجلس موافق این تفکیک هستند تا دو وزارتخانه بتوانند به وظایفشان به درستی عمل کنند.
 حسین زهی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون عمران به استان سیستان و بلوچستان:

توسعه متوازن استان ها در دستور کار مجلس / نشست ویژه کمیسیون با حضور مسوولان استانی برای رفع مشکلات

می متالز - نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس به استان سیستان و بلوچستان در راستای لمس محرومیت‌ها، پیگیری طرح‌های عمرانی و توزیع متوازن اعتبارات در کشور، صورت گرفت.
 حسینی مطرح کرد:

بررسی وضعیت حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی در نشست کمیسیون عمران مجلس

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون، وضعیت حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی کشور مورد بررسی قرار گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما