خبر
دانش فنی   عمران و معماری  
رضایی کوچی:

ظرفیت ۳۰ میلیارد دلاری برای صدور خدمات فنی و مهندسی؛ یک میلیارد دلار صدور خدمات داریم

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه تاکنون از ظرفیت های حوزه خدمات فنی و مهندسی به درستی استفاده نشده، به طوری که کشور سالانه توانایی صادرات ۳۰ میلیارد دلاری خدمات فنی و مهندسی را دارد، اما در شرایط کنونی تنها از یک سی‌ام ظرفیت استفاده می شود.

به گزارش می متالز، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت های کشور در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی، گفت: بر اساس آمارها، سالانه حدود یک میلیارد دلار خدمات فنی و مهندسی به کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای صادر می شود.

ظرفیت 30 میلیارد دلاری کشور برای صدور خدمات فنی و مهندسی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه تاکنون از ظرفیت های حوزه خدمات فنی و مهندسی به درستی استفاده نشده، به طوری که کشور سالانه توانایی صادرات 30 میلیارد دلاری خدمات فنی و مهندسی را دارد، اما در شرایط کنونی تنها از یک سی‌ام ظرفیت استفاده می شود.

وی افزود: شرکت های فنی و مهندسی کشورمان از توانایی و تخصص بسیار بالایی در حوزه های فنی برخوردارند و کارنامه این شرکت ها در عرصه بین المللی مثبت بوده است.

عملکرد غیرقابل قبول دستگاه دیپلماسی برای افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از عملکرد دستگاه دیپلماسی در بحث تبادلات اقتصادی با کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای، گفت: وزارت امور خارجه می تواند از ظرفیت دیپلماسی خود برای افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی استفاده کند، اما متأسفانه تاکنون اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است.

افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی موجب کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی می شود

رضایی کوچی تصریح کرد: قطعا با افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور می تواند از وابستگی به درآمدهای نفتی خارج شود و این به معنای آن است که تحریم ها نمی تواند بر اقتصادی کشورمان اثر منفی گذارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی ایران توانایی صادرات خدمات فنی و مهندسی به حدود 50 کشور جهان و 15 کشور منطقه را دارد که باید از این ظرفیت به درستی بهره گرفت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سیاست‌گذاری‌های معدن براساس نیاز بازار

می متالز - بودجه یک کشور، نشان‌دهنده جایگاه دولت در اقتصاد و تعیین‌کننده حدود دخالت دولت در این حوزه است.
 هزینه ۵۰ میلیاردی ساخت هر کیلومتر آزادراه تهران - شمال؛

علوی: افتتاح نیمی از فاز ۲ پروژه آزادراه تهران - شمال تا ۱۴۰۰ بعید است

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه بهره برداری نیمی از فاز ۲ پروژه آزادراه تهران - شمال تا سال ۱۴۰۰ دور از انتظار است، گفت: با روند کنونی تخصیص اعتبار، افتتاح فاز دو تا زمان مقرر امکان پذیر نیست.
 بهادری:

قیمت بازار مسکن در مسیر کاهش؛ قیمت ها در سال آینده نیز افزایش نمی یابد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اصولا قیمت مسکن در یک سال افزایش پیدا کرده و برای یک دوره چند ساله بازار دچار سکون و ثبات می شود، بنابر این با توجه به این تحلیل، قیمت مسکن در ماه های آتی افزایش نخواهد یافت.
 در هفته جاری صورت می گیرد؛

حضور وزیر راه در نشست کمیسیون عمران مجلس/ بررسی سوال ۶ نفر از نمایندگان از اسلامی

می متالز - نشست این هفته کمیسیون عمران مجلس با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار می شود.
 علوی تأکید کرد:

شرکت‌های پیمانکاری در وضعیت بحران مالی؛ ضرورت واگذاری طرح های غیرحاکمیتی به بخش خصوصی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بهترین راه کار برای بهبود وضعیت شرکت های پیمانکاری در کشور، واگذاری پروژه های غیرحاکمیتی به این شرکت ها و بخش خصوصی است.
 بهادری مطرح کرد:

اخذ مالیات از ارزش زمین بلااستفاده؛ استراتژی بلند مدت برای کاهش قیمت مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برخی افراد با هدف سرمایه گذاری اقدام به خرید زمین کرده که این مسئله فضا را برای تولید مسکن محدود می کند، از این رو اگر فردی به دلیل سرمایه گذاری و کسب سود از طریق خرید زمین است، باید مالیات آن را پرداخت کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما