خبر
بانک ها   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  

تفاهمنامه همراه اول و پست بانک برای توسعه بازار گوشی هوشمند ایرانی

می متالز - همراه اول با امضای تفاهم نامه ای با پست بانک برای توسعه بازار و زیست بوم تلفن همراه هوشمند بومی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش می متالز، مراسم امضای تفاهم نامه طرح حمایتی ارتقا سهم بازار گوشی هوشمند تولید داخل با حضور وزیر ارتباطات، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مدیران عامل همراه اول، ایرانسل و پست بانک عصر روز سه شنبه ۱۰ دی ماه در وزارت ارتباطات برگزار شد.

این تفاهم نامه که همکاری در راستای شتابدهی و توسعه سهم بازار و زیست بوم تلفن همراه هوشمند تولید داخل است با راهبری و نظارت وزارت ارتباطات به سمت ایجاد و توسعه شبکه فروش و بستر واگذاری اقساطی تلفن همراه هوشمند ایرانی به کاربران می رود.

همراه اول با انعقاد این تفاهم نامه گامی به سمت توسعه سهم بازار تلفن همراه هوشمند تولید داخل، افزایش توان رقابتی تولید داخل نسبت به نمونه مشابه خارجی و ارتقای توان تولید داخل در تأمین و پشتیبانی از نیازمندی های سخت افزاری و نرم افزاری کاربران ایرانی بر می دارد.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در این نشست با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم به واسطه افزایش نرخ ارز و تأثیر آن بر قیمت گوشی های تلفن همراه وارداتی اظهار داشت: با این اتفاق برخی مردم ترجیح می دهند بجای خرید گوشی نو روی به دست دوم بیاورند اما همیشه با بروز یک مشکل، فرصتی هم در کنار آن ایجاد می شود که با استفاده از آن می توان موجبات پیشرفت را فراهم کرد.

وی افزود: بنابراین تصمیم گرفتیم تا مجموع چالش ها را به فرصت تبدیل کنیم و با تولید گوشی های داخلی با کیفیت و قیمت مناسب ضمن کمک به مردم و صنعت تولیدات داخلی، زمینه اشتغال زایی را نیز فراهم کنیم. براساس تفاهم نامه امروز، صندوقی با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات پست بانک و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات بانک مرکزی ایجاد می شود تا با تخصیص آن به اپراتورهای تلفن همراه، زمینه فروش اقساطی گوشی به مردم از طریق درگاه های فروش اپراتورها فراهم شود.

آذری جهرمی با بیان اینکه ارزیابی توان بازپرداختی متقاضیان دریافت این گوشی ها با پست بانک است، گفت: وظیفه دولت ایجاد سکوها است و امید می رود با حمایت هایی که صورت می گیرد در آینده شاهد تولیدات باکیفیت در سطح یک جهانی باشیم و بعد از اعلام فراخوان در دهه فجر و رونمایی از تولیدات داخلی، نخستین عرضه را تا پایان سال و بعد از ثبت نام اپراتورهای تلفن همراه از مردم داشته باشیم.

شرکت ارتباطات سیار ایران با امضای تفاهم نامه طرح حمایتی ارتقا سهم بازار گوشی هوشمند تولید داخل، اقدامی در راستای ارتقای استقلال در زیست بوم تلفن همراه هوشمند و افزایش آمادگی در برابر تحریم های احتمالی این زیست بوم انجام خواهد داد.

همراه اول در راستای اهداف این تفاهم نامه و برنامه های شورای راهبری که ریاست آن بر عهده معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات است، متعهد شده اقداماتی نظیر پیش خرید تلفن همراه هوشمند به تعداد مورد تأیید شورای راهبری از تولیدکننده های مورد تأیید معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، راه اندازی سامانه فروش به صورتی که تعاملات بین بانک و اپراتور از این بستر انجام پذیرفته و فعالیت ها و درخواست ها قابل پیگیری باشند، همکاری با تولیدکنندگان به منظور تشکیل کمپین و برنامه پیش فروش و ارائه بسته های افزایشی به صورت باندل شده با گوشی این طرح و تحویل محصول نهایی به مشتری پس از انجام فرآیندهای بانکی انجام دهد.

بر اساس این گزارش، پست بانک به عنوان بانک عامل نیز متعهد شد اقدامات لازم برای دریافت خط اعتباری از بانک مرکزی و تخصیص اعتبار به اپراتورها انجام داده و ضمن ارائه خدمات لازم به اپراتورهای تلفن همراه، سامانه اعتبارسنجی را نیز ایجاد و در انجام فرآیندهای اجرایی همکاری کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بر اساس اعلام بانک مرکزی؛

نرخ رسمی ۴۷ ارز ثابت ماند

می متالز - بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ تمام ارزها ثابت ماند.
 

نرخ رسمی ۴۷ ارز ثابت ماند

می متالز - بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ تمام ارزها ثابت ماند.
 بانک مرکزی در بخشنامه‌ای اعلام کرد

کاهش حداقل سرمایه‌ برای تاسیس بانک برون مرزی در مناطق آزاد از 100 به 50 میلیون یورو

می متالز - بر اساس جدیدترین بخشنامه بانک مرکزی،حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس بانک برون‌مرزی در مناطق آزاد از ١٠٠ میلیـون یورو به ٥٠ میلیون یورو کاهش یافت.
 

رشد صنعت در دی‌ماه مثبت ۲.۳ درصد شد / رونق تولید در همه بخش ها را با برنامه ریزی جدی گرفته ایم / در حوزه داخلی سازی قطعات وارداتی از مرز ۲ میلیارد دلار عبور کردیم

می متالز - رضا رحمانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های فنی و مهندسی ایرانی با محوریت رونق تولید در مصلی امام خمینی (ره) تهران بیان کرد: راهکار و راه حل معضلات اساسی کشور از جمله بیکاری جوانان، وابستگی ارزی، تورم و تنظیم بازار و .. رونق تولید است.
 تحلیل گر مسائل اقتصادی:

تاثیر FATF بر حوزه بانکی / آیا بانک‌ها قادر به افزایش حساسیت خود هستند

می متالز - واقعیت این است که آیا بانک‌ها نسبت به افزایش درجه حساسیت خود اقداماتی دارند یا خیر، چرا که این امر بسیار سخت و در برخی موارد غیر ممکن خواهد بود.
 

واکنش رئیس کل بانک مرکزی به اقدام FATF در قرار دادن ایران در لیست سیاه

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی، قراردادن ایران از سوی FATF در لیست سیاه را در راستای دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما