خبر
انرژی هسته ای  
گودرزی:

گشایشی از طرف اروپایی‌ها در برجام صورت نگرفته است/ گام پنجم کاهش تعهدات با قاطعیت برداشته شود

می متالز - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اروپایی‌ها هنوز در پیچ و خم مراحل اولیه جبران خسارات برجام هستند، گفت: هیچ گشایشی هنوز در برجام صورت نگرفته لذا ایران با قاطعیت گام پنجم کاهش تعهدات را بر می‌دارد.

به گزارش می متالز، مسعود گودرزی، با اشاره به برجام و رفتار اروپایی‎ها گفت: اروپایی‌ها در تعهدات برجامی ضعیف عمل کردند، به همین جهت جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از هدر رفت زمان و عمل به تعهدات گام هایی را از مراحل ساده به سخت آغاز کرد. در مراحل اولیه مکانیزم مالی تعریف و سپس بر هماهنگی بین دستگاه‌ها تاکید شد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه اروپایی‌ها هنوز به دنبال تعبیه مراحل اول هستند، در واقع هیچ گشایشی صورت نگرفته است. بنابراین ایران در گام پنجم بر اساس منافع ملی مسیر کاهش تعهدات برجام را ادامه می‌دهد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران قطعا همه مسائل و ملاحظات را در نظر می‌گیرد. خروج از برجام یا توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و غیره از جمله راه‌های پیش رو است که بنابر شرایط کشور و رفتار طرف‌های مقابل در گام پنجم اجرا می‌شود.

گودرزی یادآور شد: رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین نیز پیام خوبی داشت به ویژه اینکه برای اولین بار چنین مانوری مشترکی انجام شد. این مانور بیش از پیش همراهی روسیه و چین با مواضع جمهوری اسلامی ایران را نشان داد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: مبنای مانور مشترک حفاظت از امنیت دریا است. این رزمایش همچنین نشان داد هیچ متغیر ناامن سازی اجازه ورود به دریاهای ما را ندارد و تجارت بین این کشوها تسهیل می‌شود هرچند اروپا و آمریکا در برجام بدعهدی کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تجارات ایران با برخی کشورها به دلیل شرایط برجام دچار مشکل شده است، گفت: با این وجود رزمایش دریایی مشترک نشان از حمایت روسیه و چین داشت، امیدواریم اروپایی‌های طرف برجام به زودی اقدام عملی را از خود نشان دهند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چرا دولت میخواهد تجارت از تولید تفکیک شود

می متالز - چرا دولت بر تفکیک تجارت از تولید تاکید دارد.
 سخنگوی دولت تاکید کرد:

حمایت از بورس همچنان در دستور كار دولت

می متالز - علی ربیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان اظهار داشت: فرمایشات آرامش بخش و امید بخشی که معظم له در شرایط دشوار و سخت جامعه ایران امروز بیان کردند، و زمینه همکاری برای کاهش هرچه سریعتر مشکلات و آلام ملت ترسیم شد، به نوبه خودم و از سمت دولت از ایشان سپاسگزاری می‌کنم.
 

ارزیابی توافق‌های اقتصادی

می متالز - پایین بودن سرانه مطالعه تبعات مختلفی می‌تواند در پیش داشته باشد که اولین آن، درس نگرفتن از تاریخ است. در تاریخ همیشه مملو از استعمار ایران، قراردادهای ننگین بسیاری با جنگ یا دسیسه درباریان به ایران تحمیل شده است و مهم‌ترین دلیل آن عدم مسوولیت‌پذیری مسوولان و مقامات ارشد در سطح قوا است.
 

دستاوردهای واقع‌بینانه

می متالز - اکنون پنچ سال از برجام گذشته و بهتر می‌توان در مورد آن و آثار اقتصادی این توافق صحبت کرد. دولت دوازدهم در حال اتمام است و قضاوت‌های تند و تیز از هم اکنون در مورد دولت شروع شده است.
 رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

خدمت به مردم افتخار و مهم‌ترین هدف دولت است/ به مردم و رهبری عزیز قول می‌دهیم که همه امکانات و توان خود را برای دستیابی به اهداف بزرگ ملی تا روز آخر به کار بگیریم/ تفکیک قوا و استقلال به معنای تعارض و پیگیری اهداف مستقل نیست؛ هدف واحد همه ما خدمت به مردم است / قوای سه گانه باید در نوکری برای مردم مسابقه بگذارند/ در جلسات با روسای دیگر قوا، یک بیان و یک نظر داریم / ایران منزوی نشده و نخواهد شد و حرکت های توسعه ای آن متوقف نمی شود/ پایان تحریم تسلیحاتی ایران تلاشی برای حفظ حقوق بین الملل، چندجانبه گرایی و ارزش نهادن بر توافقات بین المللی است/ تهران به دقت حرکت ها در این عرصه را تحت نظر قرار داده است/ ایستادگی مردم یک ارزش ملی است و هیچکس حق ندارد از این ارزش ملی کاسبی کند/ در برابر ملت بخاطر صبر و تحملشان سر تعظیم فرود می آوریم

می متالز - رئیس جمهور خدمت به مردم را افتخار و مهم‌ترین هدف دولت دانست و تاکید کرد که دولت با همه توان و تا آخرین روز و ساعت همانند روز اول و با همان روحیه و نشاط و بدون توجه به حاشیه‌سازی‌ها، روند خدمت به مردم را ادامه خواهد داد و به مردم و رهبری عزیز قول می‌دهیم که همه امکانات و توان خود را برای دستیابی به اهداف بزرگ ملی تا روز آخر به کار بگیریم.
 گاردین در گزارشی بررسی کرد:

اروپا به دنبال احیای برجام

می متالز - گاردین در ادامه با اشاره به این که مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم باعث بروز مشکلاتی در اقتصاد شده موفقیت اصولگرایان در انتخابات مجلس را ناشی از همین موضوعات می داند و معتقد است همین روند به پیروزی آنان در انتخابات ریاست جمهوری منتهی می گردد که ممکن است هر نوع توافق را با ایران در آینده پیچیده سازد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما