خبر
انرژی هسته ای  
گودرزی:

گشایشی از طرف اروپایی‌ها در برجام صورت نگرفته است/ گام پنجم کاهش تعهدات با قاطعیت برداشته شود

می متالز - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اروپایی‌ها هنوز در پیچ و خم مراحل اولیه جبران خسارات برجام هستند، گفت: هیچ گشایشی هنوز در برجام صورت نگرفته لذا ایران با قاطعیت گام پنجم کاهش تعهدات را بر می‌دارد.

به گزارش می متالز، مسعود گودرزی، با اشاره به برجام و رفتار اروپایی‎ها گفت: اروپایی‌ها در تعهدات برجامی ضعیف عمل کردند، به همین جهت جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از هدر رفت زمان و عمل به تعهدات گام هایی را از مراحل ساده به سخت آغاز کرد. در مراحل اولیه مکانیزم مالی تعریف و سپس بر هماهنگی بین دستگاه‌ها تاکید شد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه اروپایی‌ها هنوز به دنبال تعبیه مراحل اول هستند، در واقع هیچ گشایشی صورت نگرفته است. بنابراین ایران در گام پنجم بر اساس منافع ملی مسیر کاهش تعهدات برجام را ادامه می‌دهد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران قطعا همه مسائل و ملاحظات را در نظر می‌گیرد. خروج از برجام یا توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و غیره از جمله راه‌های پیش رو است که بنابر شرایط کشور و رفتار طرف‌های مقابل در گام پنجم اجرا می‌شود.

گودرزی یادآور شد: رزمایش مشترک دریایی ایران، روسیه و چین نیز پیام خوبی داشت به ویژه اینکه برای اولین بار چنین مانوری مشترکی انجام شد. این مانور بیش از پیش همراهی روسیه و چین با مواضع جمهوری اسلامی ایران را نشان داد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: مبنای مانور مشترک حفاظت از امنیت دریا است. این رزمایش همچنین نشان داد هیچ متغیر ناامن سازی اجازه ورود به دریاهای ما را ندارد و تجارت بین این کشوها تسهیل می‌شود هرچند اروپا و آمریکا در برجام بدعهدی کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تجارات ایران با برخی کشورها به دلیل شرایط برجام دچار مشکل شده است، گفت: با این وجود رزمایش دریایی مشترک نشان از حمایت روسیه و چین داشت، امیدواریم اروپایی‌های طرف برجام به زودی اقدام عملی را از خود نشان دهند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نقش ایران در کاهش فروش جهانی فرانسوی ها

می متالز - بیش از یک سال از قطع ارتباط خودروسازان فرانسوی با صنعت خودروی ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا می‌گذرد و حالا آمارها نشان می‌دهند رنو و پژوسیتروئن نیز مانند خودروسازان داخلی از این ماجرا آسیب دیده‌اند.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

نجات شاخص توسط "بنیادی‌ها"

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: پس از فروش هیجانی سهامداران و بازگشت شاخص و قیمت‌ها به روند صعودی، اتفاقی که به مرور زمان شاهد آن هستیم کاهش حساسیت و افزایش باور به بازار سرمایه است.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

موج نقدینگی جدید و "نه" به اصلاح بورس

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بانک توسعه صادرات گفت: پیش بینی تورم در سال آتی، افزایش تجدید ارزیابی دارایی‌ها و نقدینگی محرک‌های بازار برای سرمایه گذاری است.
 پیش گشایش؛

تعادل قیمتی زیر تابلوی بورس

می متالز - پس از سپری کردن دو هفته‌ای عجیب و تاریخی در فضای سیاسی و بین المللی کشور که بازار سرمایه را نیز به شدت تحت‌الشعاع قرار داد، به نظر می‌رسد در معاملات روز جاری شاهد شکل گیری نوعی تعادل قیمتی و حتی کاهش قیمت سهام در بسیاری از نماد‌ها باشیم.
 پیش‌گشایش؛

امکان نقدشدن معاملات

می متالز - به نظر می‌رسد که همچنان دو گروه خودرویی و بانکی پربیننده‌ترین گروه‌ها و پر معامله‌ترین آن‌ها باشند و روند کلی حرکت بازار نیز مربوط به قیمت‌ها در این دو گروه باشد.
 

برزخی به نام FATF

می متالز - سید محمد جعفری رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق ایران در یادداشتی خاطرنشان کرده است: ایران در صورت قرار گرفتن در لیست سیاه تا ده سال حق درخواست بازنگری برای خروج از لیست را نخواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما