خبر
حمل و نقل  

۵۱ کیلومتر بزرگراه به شبکه حمل‌و‌نقل استان اردبیل افزوده شد

می متالز - وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان اردبیل از آغاز عملیات عمرانی ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه راه و شهرسازی در این استان خبر داد.

به گزارش می متالز، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی که به منظور افتتاح چند پروژه ملی و استانی به همراه رییس‌جمهوری صبح امروز، چهارشنبه یازدهم دی‌ماه به استان اردبیل سفر کرده است، در آیین افتتاح پروژه جاده‌ای رضی-امیرکندی با اشاره به اهمیت این محور جاده‌ای گفت: همزمان با سفر ریاست‌جمهوری، تعدادی پروژه ملی و استانی در حوزه راه و شهرسازی، بهره‌برداری و عملیات اجرایی تعداد دیگری آغاز شد.

وی افزود: در این پروژه‌ها تاکنون حدود ۴۵۶ میلیارد تومان هزینه شده است و هزینه دیگر پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی که در این استان آغاز می‌شود، حدود هزار میلیارد تومان خواهد بود.

اسلامی با تاکید بر اینکه این اقدامات در پروژه‌های مدنظر به ارتقاء کیفیت و ظرفیت راه‌های استان اردبیل خواهد انجامید، تصریح کرد: در محورهایی که امروز بهره‌برداری شد حدود ۱۰۱ کیلومتر کار راهسازی انجام شده است که این میزان ۵۱ کیلومتر به شبکه بزرگراهی استان اضافه می‌کند.

وی ادامه داد: هفت کیلومتر از این ۵۱ کیلومتر مربوط به محور رضی-امیرکندی و ۴۴ کیلومتر نیز احداث باند دوم است. بدین ترتیب تعدادی از نقاط پرحاثه و یکی از دغدغه‌های مهم مردم این استان برطرف شده است. 

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به ترمینال بین المللی فرودگاه اردبیل که ظهر امروز با حضور رییس جمهوری افتتاح شد، عنوان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های افتتاحی در جریان سفر رییس جمهور در حوزه راه و شهرسازی، پروژه ترمینال بین المللی فرودگاه اردبیل بود که با افتتاح آن ظرفیت فعلی ۵۰۰ هزار نفری آن به دو میلیون مسافر افزایش پیدا می‌کند. 

وی عنوان کرد: از دیگر اقداماتی که در جریان این سفر مورد بهره برداری قرار می گیرد، ایجاد سایت رادار هواشناسی، تجهیز فرودگاه اردبیل و بهسازی سطوح پروازی آن از جمله تکمیل باند پرواز این فرودگاه خواهد بود.

اسلامی با اشاره به خاتمه مسکن مهر استان اردبیل و آغاز طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در این استان گفت: در این سفر همچنین عملیات اجرایی ساخت ۵۴۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهر اردبیل آغاز می‌شود.

کد خبر: 77595
تاریخ: 1398/10/11 - 21:46
منبع: تین نیوز

وزارت راه و شهرسازی  محمد اسلامی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رضایی کوچی:

وضعیت اورژانسی بازار ساخت‌وساز مسکن؛ عدم حمایت از تولید به معنای گرانی مسکن در آینده است

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا اگر دولت زمینه را برای ارتقا انگیزه سازندگان جهت افزایش ساخت و ساز در کشور فراهم نکند، ما در آینده ای نزدیک شاهد دوباره افزایش قیمت مسکن در کشور خواهیم بود.
 در هفته جاری صورت می گیرد؛

بررسی لایحه واگذاری اموال، تأسیسات و ماشین‌آلات شرکت آب و فاضلاب در نشست کمیسیون عمران مجلس

می متالز - در نشست هفته جاری کمیسیون عمران مجلس، لایحه واگذاری اموال، تأسیسات و ماشین‌آلات شرکت آب و فاضلاب مورد بررسی قرار می گیرد.
 

پروژه راه آهن رشت - انزلی تا پایان سال ۹۹ بهره برداری می‌شود

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: تلاش بر آن است پروژه راه آهن رشت - انزلی براساس تعهد انجام شده تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد.
 

سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیاردی دولت برای بهره‌برداری از ۹۸۰ کیلومتر خط آهن

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی با اشار به بهره‌برداری از ۹۸۰ کیلومتر راه‌آهن در ۳ سال اخیر، گفت: طبق برآورد انجام شده، ارزش ریالی روز پنج پروژه ریلی که به بهره برداری رسید بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان است.
 وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

ترانزیت سالانه ۵۰ میلیون تن بار با تکمیل کریدور شمال – جنوب

می متالز - وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جابجایی سالانه ۱۰ میلیون تن بار ترانزیتی در کشور، گفت: ظرفیت موجود توانایی جابجایی ۵۰ میلیون تن را دارد، اما عدم اتصال راه آهن رشت – انزلی و رشت – آستارا مانع از این حجم ترانزیت می شود.
 موسوی بیوکی نشست امروز کمیسیون عمران را تشریح کرد

بررسی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی با حضور وزیر راه/ سیستم پدافندی جدید در شناسایی هواپیما خطا کرده است

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز موضوع سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی با حضور وزیر راه و شهرسازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما