خبر
حمل و نقل  

۵۱ کیلومتر بزرگراه به شبکه حمل‌و‌نقل استان اردبیل افزوده شد

می متالز - وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان اردبیل از آغاز عملیات عمرانی ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه راه و شهرسازی در این استان خبر داد.

به گزارش می متالز، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی که به منظور افتتاح چند پروژه ملی و استانی به همراه رییس‌جمهوری صبح امروز، چهارشنبه یازدهم دی‌ماه به استان اردبیل سفر کرده است، در آیین افتتاح پروژه جاده‌ای رضی-امیرکندی با اشاره به اهمیت این محور جاده‌ای گفت: همزمان با سفر ریاست‌جمهوری، تعدادی پروژه ملی و استانی در حوزه راه و شهرسازی، بهره‌برداری و عملیات اجرایی تعداد دیگری آغاز شد.

وی افزود: در این پروژه‌ها تاکنون حدود ۴۵۶ میلیارد تومان هزینه شده است و هزینه دیگر پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی که در این استان آغاز می‌شود، حدود هزار میلیارد تومان خواهد بود.

اسلامی با تاکید بر اینکه این اقدامات در پروژه‌های مدنظر به ارتقاء کیفیت و ظرفیت راه‌های استان اردبیل خواهد انجامید، تصریح کرد: در محورهایی که امروز بهره‌برداری شد حدود ۱۰۱ کیلومتر کار راهسازی انجام شده است که این میزان ۵۱ کیلومتر به شبکه بزرگراهی استان اضافه می‌کند.

وی ادامه داد: هفت کیلومتر از این ۵۱ کیلومتر مربوط به محور رضی-امیرکندی و ۴۴ کیلومتر نیز احداث باند دوم است. بدین ترتیب تعدادی از نقاط پرحاثه و یکی از دغدغه‌های مهم مردم این استان برطرف شده است. 

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به ترمینال بین المللی فرودگاه اردبیل که ظهر امروز با حضور رییس جمهوری افتتاح شد، عنوان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های افتتاحی در جریان سفر رییس جمهور در حوزه راه و شهرسازی، پروژه ترمینال بین المللی فرودگاه اردبیل بود که با افتتاح آن ظرفیت فعلی ۵۰۰ هزار نفری آن به دو میلیون مسافر افزایش پیدا می‌کند. 

وی عنوان کرد: از دیگر اقداماتی که در جریان این سفر مورد بهره برداری قرار می گیرد، ایجاد سایت رادار هواشناسی، تجهیز فرودگاه اردبیل و بهسازی سطوح پروازی آن از جمله تکمیل باند پرواز این فرودگاه خواهد بود.

اسلامی با اشاره به خاتمه مسکن مهر استان اردبیل و آغاز طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در این استان گفت: در این سفر همچنین عملیات اجرایی ساخت ۵۴۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهر اردبیل آغاز می‌شود.

کد خبر: 77595
تاریخ: 1398/10/11 - 21:46
منبع: تین نیوز

وزارت راه و شهرسازی  محمد اسلامی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فرصت یک ماهه وزارت راه و شهرسازی برای اصلاح سامانه ثبت املاک

می متالز - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی بعد از تایید ماده ۵۴ قانون مالیات های مستقیم توسط شورای نگهبان طی یک بازه زمانی یکماهه فرصت دارد تا سامانه را اصلاح کند.
 وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تکمیل پرونده ۲۰ هزار نفر در طرح ملی مسکن

می متالز - وزیر راه و شهرسازی از تکمیل پرونده 20 هزار نفر خبر داد و گفت: مهلت تکمیل پرونده برای طرح اقدام ملی مسکن تا ۲۵ مرداد است و این مهلتی است که متقاضیان می‌توانند اثبات کنند که متقاضی مسکن هستند. بنابراین از مردم خواهش می‌کنم که هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل پرونده و واریز آورده خود اقدام کنند
 در نشست علنی امروز مجلس؛

قانون مالیات بر خانه‌های خالی تصویب شد

می متالز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب تبصره‌های ۱۰ گانه ماده ۵۴ قانون مالیات‌های مستقیم، سازوکار اخذ مالیات از خانه‌های خالی را مشخص کردند.
 معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

معرفی مستاجران واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک از ۲۰ مرداد/ خروج فولاد و سیمان از بورس به منظور حمایت از مسکن حمایتی

می متالز - محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که فولاد و سیمان از بورس به منظور حمایت از مسکن حمایتی و دولتی و ثبات در قیمت تمام شده واحدهای مسکونی خارج شدند، از معرفی مستاجران واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها از ۲۰ مرداد خبر داد.
 وزیر راه‌وشهرسازی اعلام کرد

احراز صلاحیت نهایی فرهنگیان فاقد مسکن

می متالز - وزیر راه‌وشهرسازی از احراز صلاحیت ۷۵ هزار نفر از فرهنگیان فاقد مسکن که قرار است در قالب تفاهم‌نامه وزارت راه‌وشهرسازی و وزارت آموزش و پرورش صاحبخانه شوند خبر داد.
 

میلگرد چرا گران شد؟

می متالز - اگر چه عده‌ای با دادن آدرس غلط، بورس را عامل افزایش شدید قیمت محصولات فولادی معرفی می‌کنند اما انبوه‌سازان نیز همانند رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس کارخانجات فولاد را عامل این گرانی می‌دانند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما