خبر
دانش فنی   پتروشیمی  
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد:

فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید با دانش فنی ایرانی به بهره‌برداری می‌رسد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در روزهای آینده، فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر با هدف تولید سالانه ۵۵ هزار تن محصول خاص پلیمری به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

به گزارش می متالز، بهزاد محمدی درباره افتتاح نخستین طرح از مجموع ۲۷ طرح باقیمانده جهش دوم توسعه صنعت پتروشیمی اظهار کرد: فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر آماده افتتاح است که با بهره‌برداری از این طرح افزون بر افزایش ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی، زمینه متنوع‌سازی بیشتر سبد محصولات پتروشیمی و پلیمری کشور فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر، ظرفیت تولید سالانه ۵۵ هزار تن محصول «پلی بوتادین رابر» (PBR) را داراست، تصریح کرد: این محصول در صنایع تکمیلی پتروشیمی به‌ویژه صنایع تولید لاستیک ماشین و لاستیک کاربردهای متعددی دارد و کشور را از واردات بعضی از گریدهای خاص پلیمری بی‌نیاز می‌کند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی‌های ساخت فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر در کنار تنوع تولید محصولات، استفاده از دانش فنی کاملا ایرانی و بومی است، عنوان کرد: این طرح یکی از نخستین طرح‌های پتروشیمی کشور است که با دانش ایرانی و به همت متخصصان داخلی عملیاتی شده است.

وی با یادآوری اینکه با بهره‌برداری از این طرح پتروشیمی نیاز صنایع تولید لاستیک ماشین و لاستیک داخلی  به خارج از کشور کمتر می‌شود، گفت: امکان صادرات محصولات مازاد بر نیاز داخلی به بازار جهانی و منطقه‌ای نیز وجود دارد.

براساس این گزارش، هدف از طراحی و ساخت فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر توسط شرکت‌های دانش بنیان ایرانی تولید سالانه ۵۵ هزار تن «پلی بوتادین رابر»، ۲۰ هزار تن لاتکس، پنج هزار تن «اس.تی.پی» و ۱۸ هزار تن «پلی بوتادین رابر» گرید Hips است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر نفت خبر داد:

سهم ۱۲۰ درصدی پتروشیمی‌ها در تامین ارز مورد نیاز طی ۴ ماهه سال جاری

می متالز - معاون وزیر نفت ‌از تعهد ۱۲۲ درصدی پتروشیمی ها طی سال ۹۸ برای عرضه ارز در سامانه نیما خبر داد و گفت: در ۴ ماه اول سال نیز پتروشیمی‌ها ۱۲۰ درصد ارز مورد نیاز را تامین کردند.
 با بهره‌برداری از ۳ طرح پتروشیمی

افزایش ۴ میلیون تنی ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ایران محقق می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به افتتاح سه طرح بزرگ پتروشیمی در روز پنجشنبه هفته جاری (۱۶ مردادماه) از سوی رئیس‌جمهوری گفت: این طرح‌ها شامل پتروشیمی کاوه، ‌پتروشیمی کمیا پارس خاورمیانه و کاتالیست پتروشیمی لرستان است که در مجموع با سرمایه‌گذاری ۱.۵۷ میلیارد دلار بیش از ۴ میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی ایران می‌افزاید
 

افزایش ۴ میلیون تنی ظرفیت تولید پتروشیمی

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به افتتاح ۳ طرح بزرگ پتروشیمی در روز پنجشنبه هفته جاری(۱۶ مرداد) توسط رئیس‌جمهوری گفت: این طرح‌ها شامل پتروشیمی کاوه، ‌پتروشیمی کمیا پارس خاورمیانه و کاتالیست پتروشیمی لرستان است که در مجموع با سرمایه‌گذاری ۱.۵۷ میلیارد دلار بیش از ۴ میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی ایران اضافه می‌کند.
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد:

افتتاح سه طرح بزرگ پتروشیمی با سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به بهره برداری از ۱۷ طرح تا پایان سال از افتتاح ۳ طرح بزرگ یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون دلاری و افزایش بیش از ۴ میلیون تنی خبر داد.
 

سهم پتروشیمی‌ها در تنظیم بازار ارز

می متالز - بررسی‌ها نشان می‌دهد که پتروشیمی‌ها،‌ تا کنون در مجموع حدود ۱۴.۵ میلیارد دلار ارز صادراتی در سامانه نیما عرضه کرده‌اند که به گفته رییس‌جمهوری بیش از تعهدات پتروشیمی‌ها در این زمینه بوده و بخش بزرگی از نیازهای ارزی کشور در سامانه نیما را ‌تامین کرده‌ است
 

سرمایه‌گذاران طرح جامع تولید پروپیلن مشوق‌های مناسب دریافت می‌کنند

می متالز - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با تأکید بر توسعه کیفی صنعت پتروشیمی گفت: مشوق‌های مناسبی در بخش‌های مختلف برای سرمایه‌گذاران طرح جامع تولید پروپیلن در نظر گرفته شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما