خبر
دانش فنی   پتروشیمی  
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد:

فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید با دانش فنی ایرانی به بهره‌برداری می‌رسد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در روزهای آینده، فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر با هدف تولید سالانه ۵۵ هزار تن محصول خاص پلیمری به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

به گزارش می متالز، بهزاد محمدی درباره افتتاح نخستین طرح از مجموع ۲۷ طرح باقیمانده جهش دوم توسعه صنعت پتروشیمی اظهار کرد: فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر آماده افتتاح است که با بهره‌برداری از این طرح افزون بر افزایش ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی، زمینه متنوع‌سازی بیشتر سبد محصولات پتروشیمی و پلیمری کشور فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر، ظرفیت تولید سالانه ۵۵ هزار تن محصول «پلی بوتادین رابر» (PBR) را داراست، تصریح کرد: این محصول در صنایع تکمیلی پتروشیمی به‌ویژه صنایع تولید لاستیک ماشین و لاستیک کاربردهای متعددی دارد و کشور را از واردات بعضی از گریدهای خاص پلیمری بی‌نیاز می‌کند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی‌های ساخت فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر در کنار تنوع تولید محصولات، استفاده از دانش فنی کاملا ایرانی و بومی است، عنوان کرد: این طرح یکی از نخستین طرح‌های پتروشیمی کشور است که با دانش ایرانی و به همت متخصصان داخلی عملیاتی شده است.

وی با یادآوری اینکه با بهره‌برداری از این طرح پتروشیمی نیاز صنایع تولید لاستیک ماشین و لاستیک داخلی  به خارج از کشور کمتر می‌شود، گفت: امکان صادرات محصولات مازاد بر نیاز داخلی به بازار جهانی و منطقه‌ای نیز وجود دارد.

براساس این گزارش، هدف از طراحی و ساخت فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر توسط شرکت‌های دانش بنیان ایرانی تولید سالانه ۵۵ هزار تن «پلی بوتادین رابر»، ۲۰ هزار تن لاتکس، پنج هزار تن «اس.تی.پی» و ۱۸ هزار تن «پلی بوتادین رابر» گرید Hips است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر نفت اعلام کرد:

ظرفیت تولید پتروشیمی تا سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ میلیون تن می‌رسد

می متالز - معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه قطار توسعه صنعت با شتاب مناسب در حال حرکت است، گفت: در جهش دوم صنعت پتروشیمی، ۲۷ طرح را تا سال ۱۴۰۰ در برنامه داریم که امروز نخستین طرح آن افتتاح شد و تا پایان سال ۱۴۰۰، ظرفیت این صنعت از ۶۶ میلیون تن به ۱۰۰ میلیون تن خواهد رسید.
 معاون وزیر نفت اعلام کرد:

بهره‌برداری از ۲ میلیارد دلار طرح پتروشیمی تا پایان امسال

می متالز - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از افتتاح فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر خبر داد و گفت: نزدیک به ۲ میلیارد دلار طرح پتروشیمی تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.
 

طرح مجتمع پتروشیمی سیراف با تجهیزات داخلی ساخته می‌شود

می متالز - قرارداد ساخت تجهیزات ویژه پتروشیمی میان شرکت سیراف انرژی به‌عنوان کارفرما و شرکت ماشین‌سازی اراک به عنوان پیمانکار امضا شد.
 معاون وزیر نفت در مراسم میز تعمیق ساخت داخل تجهیزات پتروشیمی خبر داد:

اجرای نخستین طرح ایرانی تولید پلیمر گاز طبیعی در سال 99

می متالز - معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایران در مراسم میز تعمیق ساخت داخل تجهیزات صنعت پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل از اجرای نخستین طرح ایرانی تولید پلیمر گاز طبیعی در سال 99 خبر داد.
 

اعلام رویدادهای مهم سه شرکت منجر به توقف نماد و صف فروش شد

می متالز - شرکت حاضر در بازار پایه و دو سهم بورسی درباره فسخ قرارداد مهم، بهره برداری از پروژه جدید و اطلاعات برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توضیح دادند و با توقف نماد و صف فروش روبرو شدند.
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد:

بهره‌برداری از نخستین طرح در دور جدید جهش دوم توسعه پتروشیمی/ ایرانی‌ترین پتروشیمی ایران آماده افتتاح شد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به آغاز شمارش معکوس بهره برداری رسمی از نخستین طرح در دور جدید جهش دوم توسعه پتروشیمی، اعلام کرد: در روزهای آینده، فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر با هدف تولید سالانه 55 هزار تن محصول خاص پلیمری به بهره برداری رسمی خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما