خبر
مواد معدنی   کاشی و سرامیک   ریلی و راه آهن  

ساخت خط فرعی راه آهن برای معادن خاک نسوز استقلال

می متالز - مدیرکل راه آهن فارس از آغاز عملیات ساخت خط فرعی برای بارگیری و تخلیه معادن خاک نسوز استقلال و کارخانجات کاشی و سرامیک شهرستان آباده خبر داد.

به گزارش می متالز، مهرداد انصاری گفت: در راستای سیاست‌های مدیر عامل راه آهن ج. ا. ا مبنی بر اتصال مراکز بار به خطوط ریلی کشور و هم چنین تلاش برای افزایش سهم ریل از حمل‌ و نقل کالا در کشور به ۳۰ درصد عملیات زیرسازی خط جهت بارگیری و تخلیه مواد اولیه مورد مصرف کاخانجات کاشی و سرامیک یزد و آباده از جمله خاک نسوز، فلدسپات. در دستور کار راه آهن فارس قرار گرفت.

او افزود: این عملیات در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در روز‌های اخیر آغاز شده است و حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

انصاری ابراز امیدواری کرد که این عملیات تا ۲ ماه آینده به پایان برسد.

نصب خط دپوشن خرم بید

او گفت: با تلاش پرسنل راه آهن فارس و در راستای ارتقای ضریب ایمنی، استفاده بهینه از لکوموتیو و منابع انسانی و به منظور فراهم کردن بستر مناسب برای بارگیری سنگ آهن عملیات نصب خط دوم به متراژ ۵۳۰ مترخط و یک دستگاه سوزن در محل دپوشن خرم بید اجرایی شد.

انصاری افزود: عملیات زیرسازی به منظور فراهم کردن بستر مناسب برای ریل گذاری با حجم خاکریزی به میزان ۱۰۰۰ هزار متر مکعب انجام شد.

مدیرکل راه آهن فارس در خصوص چگونگی انجام عملیات روسازی و ریلگذاری گفت: عملیات ریلگذاری با انتقال و نصب ۲۹ عددکوپلاژ و یک دستگاه سوزن و ایجاد خط دوم دپوشن خرم بید به متراژ ۵۳۰ متر انجام شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرکل راه‌آهن فارس:

احتکار خودرو در حوزه کاری ما رخ نداده است

می متالز - مدیرکل راه‌آهن استان فارس گفت: خودروهایی که در پارکینگ راه‌آهن شیراز وجود دارد مربوط به شرکت‌های خودروسازی است و احتکار نیست.
 

بهره برداری از طرح‌های عمرانی نیازمند منابع مالی ملی است

می متالز - معاون معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: تمامی اعتبار مورد نیاز برای ساخت راه آهن شیراز گل گهر حدود پنج هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که با توجه به نبود ساخت بیش از نیمی از طول این مسیر حدود ۳ هزار میلیارد تومان برای اتمام این طرح اعتبار نیاز است.
 مدیرکل راه آهن فارس خبر داد؛

تامین مواد اولیه کارخانه فولاد پاسارگاد از طریق ریل

می متالز - مدیرکل راه آهن فارس گفت: با راه اندازی ایستگاه بار در مسیر ریلی یزد به شیراز، ماهانه ٥٠ هزار تن محموله سنگ آهن از یزد به شیراز از طریق ریل حمل خواهد شد.
 

ساخت خط فرعی بارگیری و تخلیه فرآورده‌های پتروشیمی شیراز

می متالز - مدیرکل راه آهن فارس از ساخت خط فرعی بارگیری و تخلیه فرآورده‌های پتروشیمی شیراز در بلاک شیراز-مرودشت خبر داد.
 مدیرکل راه آهن فارس:

تردد قطار در مسیر شیراز به مشهد متوقف شده است

می متالز - مدیرکل راه آهن فارس اعلام کرد که تداوم در پی شیوع کرونا ویروس، قطارهای مسیر مشهد از این استان در اسفندماه متوقف شده و تا اطلاع ثانوی در این مسیر حرکتی نخواهد داشت.
 

جابه‌جایی بار در راه‌ آهن فارس ۱۵۰ درصد افزایش داشت

می متالز - مدیرکل راه‌ آهن استان فارس گفت: بیش از ۳۵۶ هزار تن بار سال ۹۸ از طریق راه آهن این استان جابه‌جا شد که نشان از افزایش ۱۵۰ درصدی میزان تناژ محمولات بارگیری شده در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما