خبر
مواد معدنی   کاشی و سرامیک   ریلی و راه آهن  

ساخت خط فرعی راه آهن برای معادن خاک نسوز استقلال

می متالز - مدیرکل راه آهن فارس از آغاز عملیات ساخت خط فرعی برای بارگیری و تخلیه معادن خاک نسوز استقلال و کارخانجات کاشی و سرامیک شهرستان آباده خبر داد.

به گزارش می متالز، مهرداد انصاری گفت: در راستای سیاست‌های مدیر عامل راه آهن ج. ا. ا مبنی بر اتصال مراکز بار به خطوط ریلی کشور و هم چنین تلاش برای افزایش سهم ریل از حمل‌ و نقل کالا در کشور به ۳۰ درصد عملیات زیرسازی خط جهت بارگیری و تخلیه مواد اولیه مورد مصرف کاخانجات کاشی و سرامیک یزد و آباده از جمله خاک نسوز، فلدسپات. در دستور کار راه آهن فارس قرار گرفت.

او افزود: این عملیات در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در روز‌های اخیر آغاز شده است و حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

انصاری ابراز امیدواری کرد که این عملیات تا ۲ ماه آینده به پایان برسد.

نصب خط دپوشن خرم بید

او گفت: با تلاش پرسنل راه آهن فارس و در راستای ارتقای ضریب ایمنی، استفاده بهینه از لکوموتیو و منابع انسانی و به منظور فراهم کردن بستر مناسب برای بارگیری سنگ آهن عملیات نصب خط دوم به متراژ ۵۳۰ مترخط و یک دستگاه سوزن در محل دپوشن خرم بید اجرایی شد.

انصاری افزود: عملیات زیرسازی به منظور فراهم کردن بستر مناسب برای ریل گذاری با حجم خاکریزی به میزان ۱۰۰۰ هزار متر مکعب انجام شد.

مدیرکل راه آهن فارس در خصوص چگونگی انجام عملیات روسازی و ریلگذاری گفت: عملیات ریلگذاری با انتقال و نصب ۲۹ عددکوپلاژ و یک دستگاه سوزن و ایجاد خط دوم دپوشن خرم بید به متراژ ۵۳۰ متر انجام شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون هماهنگی کننده ارتش:

اقتصاد فارس تحت تأثیر راه آهن است

می متالز - معاون هماهنگی کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران راه آهن را محور توسعه فارس توصیف کرد.
 راه آهن بلاتکلیف؛

راه آهن شیراز در بن بست مشکلات/ وعده هایی که 10 ساله شد

می متالز - راه آهن فارس انگار در بن بست بزرگی گرفتار شده است و هرچه از تاریخ مصرفش بگذرد هزینه های اجرایی آن با توجه به نرخ تورم بیشتر و بیشتر خواهد شد.
 

تغییر بی‌سر و صدای مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ و انتخاب سرپرست جدید

می متالز - در سکوت کامل خبری غلامحسین ولدی به عنوان سرپرست اداره کل راه‌آهن شمال ۲ منصوب و جایگزین علی خدایی در این سمت شد.
 معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران:

ارتقای ایمنی یکی از استراتژی های مهم در راه آهن است

می متالز - موسوی گفت: ارتقای ایمنی یکی از استراتژی های مهمی است که در راه آهن در بخش حمل و نقل ریلی مسافری به آن توجه جدی می شود و سرمایه گذاری های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما