خبر
حمل و نقل   حمل و نقل عمومی  
کیانپور خبر داد:

استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای تقویت حمل و نقل ریلی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در تبصره ۴ لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور، اعتباری حدود ۱۳۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای تقویت حمل و نقل ریلی کشور در نظر گرفته شده است که این موضوع موجب توسعه خطوط ریلی در کشور می شود.

به گزارش می متالز، مجید کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس، از افزایش بودجه حمل و نقل  در لایحه بودجه سال 99 خبر داد و گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته، بودجه حمل و نقل کشور در سال آینده حدود 50 درصد افزایش یافته است که این مسئله می تواند تأثیر به سزایی در توسعه حمل و نقل کشور داشته باشد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق لایحه بودجه سال 99 کل کشور، بودجه حوزه حمل و نقل از اعتباری حدود 7/5 هزار میلیارد تومان به اعتباری حدود 11/3 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

اعتبار 130 میلیون یورویی در لایحه بودجه 99 برای تقویت و توسعه حمل و نقل ریلی

وی گفت: همچنین در تبصره 4 لایحه بودجه سال 99 کل کشور، اعتباری حدود 140 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای تقویت و توسعه حمل و نقل ریلی کشور در نظر گرفته شده است که این موضوع موجب توسعه خطوط ریلی در کشور می شود.

اختصاص تسهیلات ارزی ریالی بانک ها برای تقویت حمل و نقل عمومی و حمل و نقل دریایی

کیانپور تصریح کرد: بر اساس لایحه بودجه سال 99، بانک ها می توانند از محل منابع خود نسبت به ارائه تسهیلات ارزی ریالی به بخش خصوصی برای تقویت حمل و نقل عمومی و حمل و نقل دریایی اقدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: همچنین در تبصره 5 لایحه بودجه سال 99، شهرداری ها مجاز به انتشار 5 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت و اختصاص اعتبارات حاصله برای تقویت حمل و نقل عمومی به ویژه قطار شهری  شدند.

وی گفت: بهترین راه کار برای رفع مشکلات شهری از جمله آلودگی هوا، توسعه حمل و نقل عمومی است، راه کاری که توسط تمام کشورهای پیشرفته اجرایی و بسیاری از مشکلاتشان حل شد، از این رو ما نیز باید از تجربیات این کشورها به درستی کنیم به ویژه آنکه ما به دنبال کاهش استفاده از خودروهای شخصی هستیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: قطعا تخصیص و تحقق مجموع اعتبارات در نظر گرفته شده در لایحه بودجه سال 99 برای تقویت بخش حمل و نقل درون شهری و برون شهری کشور می تواند منجر به ارتقا و تحول این حوزه شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سرگزی:

اخذ مالیات از اراضی بایر و رها شده ضرورت دارد/نگهداری زمین نباید صرفه اقتصادی داشته باشد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اخذ مالیات از اراضی رها شده و ساختمان های نیمه کاره موجب افزایش آمار ساخت و ساز و تولید مسکن می شود، زیرا با اجرای این قانون، نگهداری زمین و عدم ساخت و ساز برای مالک صرفه اقتصادی نخواهد داشت.
 نجف زاده با اشاره به مصوبه دولت برای تعیین سقف نرخ اجاره بهای مسکن:

مصوبه دولت مانع از افزایش نرخ اجاره‌بها نمی‌شود / مجلس تدوین طرح ملی مسکن انقلاب را دنبال می کند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تعیین سقف برای افزایش نرخ اجاره بهای مسکن نیازمند ایجاد سازوکارهای کارشناسی است تا این رویکرد تأثیر قابل قبولی در مدیریت بازار اجاره داشته باشد، اما مصوبه دولت از یک سازوکار مناسب تبعیت نمی کند، از این رو تعیین سقف نمی تواند افزایش نرخ اجاره بها را کنترل کند.
 آذری تشریح کرد:

تأثیر عوامل ۹ گانه در تداوم بحران مسکن؛ از تورم در بازار مصالح تا عدم اجرای سیستم‌های مالیاتی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: عواملی مانند عوارض شهرداری ها، نوع تامین زمین، تسهیلات بانکی، بیمه های ساختمانی، تورم در مصالح، نظام اجاره داری سنتی، عدم ورود خانه های خالی به چرخه مصرف، عدم نظارت در صنوف مرتبط با تولید مسکن و عدم دریافت مالیات بر عایدی سرمایه املاک از دلایل اصلی عدم برون رفت جامعه از بحران مسکن است.
 

تعهدات ۱۴ ساله دولت به مترو بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان است

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: اگر تعهدات قانونی دولت به مترو از سال ۸۵ الی ۸۶ احصا شود بدهی هایش به بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
 

کلیات طرح توسعه ایستگاه راه‌آهن قزوین تصویب شد

می متالز - ابراهیم مبارک‌قدم شامگاه دوشنبه و در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از ایستگاه راه‌آهن قزوین به خبرنگار نصیرنیوز گفت: پس از ارایه طرح TOD (توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی)، وزیر راه با کلیات توسعه ایستگاه قدیمی راه‌آهن موافقت به عمل آورده و قرار شد در این رابطه موافقت نامه‌ای بین استانداری، راه و شهرسازی […]
 رضایی کوچی:

موافقت مجلس با تولید مسکن ۲۵ متری کذب است / ساخت مسکن کوچک، جوانان را به تجردگرایی سوق می دهد

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس با تکذیب موافقت مجلس با تولید مسکن ۲۵ متری، گفت: ساخت مسکن کوچک، جوانان را به تجردگرایی سوق می دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما