خبر
حمل و نقل   حمل و نقل عمومی  
کیانپور خبر داد:

استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای تقویت حمل و نقل ریلی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در تبصره ۴ لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور، اعتباری حدود ۱۳۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای تقویت حمل و نقل ریلی کشور در نظر گرفته شده است که این موضوع موجب توسعه خطوط ریلی در کشور می شود.

به گزارش می متالز، مجید کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس، از افزایش بودجه حمل و نقل  در لایحه بودجه سال 99 خبر داد و گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته، بودجه حمل و نقل کشور در سال آینده حدود 50 درصد افزایش یافته است که این مسئله می تواند تأثیر به سزایی در توسعه حمل و نقل کشور داشته باشد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق لایحه بودجه سال 99 کل کشور، بودجه حوزه حمل و نقل از اعتباری حدود 7/5 هزار میلیارد تومان به اعتباری حدود 11/3 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

اعتبار 130 میلیون یورویی در لایحه بودجه 99 برای تقویت و توسعه حمل و نقل ریلی

وی گفت: همچنین در تبصره 4 لایحه بودجه سال 99 کل کشور، اعتباری حدود 140 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای تقویت و توسعه حمل و نقل ریلی کشور در نظر گرفته شده است که این موضوع موجب توسعه خطوط ریلی در کشور می شود.

اختصاص تسهیلات ارزی ریالی بانک ها برای تقویت حمل و نقل عمومی و حمل و نقل دریایی

کیانپور تصریح کرد: بر اساس لایحه بودجه سال 99، بانک ها می توانند از محل منابع خود نسبت به ارائه تسهیلات ارزی ریالی به بخش خصوصی برای تقویت حمل و نقل عمومی و حمل و نقل دریایی اقدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: همچنین در تبصره 5 لایحه بودجه سال 99، شهرداری ها مجاز به انتشار 5 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت و اختصاص اعتبارات حاصله برای تقویت حمل و نقل عمومی به ویژه قطار شهری  شدند.

وی گفت: بهترین راه کار برای رفع مشکلات شهری از جمله آلودگی هوا، توسعه حمل و نقل عمومی است، راه کاری که توسط تمام کشورهای پیشرفته اجرایی و بسیاری از مشکلاتشان حل شد، از این رو ما نیز باید از تجربیات این کشورها به درستی کنیم به ویژه آنکه ما به دنبال کاهش استفاده از خودروهای شخصی هستیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: قطعا تخصیص و تحقق مجموع اعتبارات در نظر گرفته شده در لایحه بودجه سال 99 برای تقویت بخش حمل و نقل درون شهری و برون شهری کشور می تواند منجر به ارتقا و تحول این حوزه شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحلیل مدیرعامل بانک صادرات از اثر عملیات بازار باز بانکی بر کنترل نقدینگی

می متالز - مدیرعامل بانک صادرات با اشاره به اثر کنترل نقدینگی با اجرای عملیات بازار باز بانکی گفت: اگر اوراق قابل انتشار گردش بالایی داشته باشد می تواند آثار قابل توجهی بر بازار بگذارد.
 هاشمی تختی نژاد خبر داد:

کاهش هزینه های بندری با الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار

می متالز - رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس گفت: الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار زمینه را برای فعالیت اقتصادی بیشتر تاجران فراهم می کند، زیرا الحاق این بنادر به منطقه آزاد بخشی از هزینه های مرتبط با واردات و صادرات را کم می کند.
 در هفته جاری صورت می گیرد؛

بررسی لایحه واگذاری اموال، تأسیسات و ماشین‌آلات شرکت آب و فاضلاب در نشست کمیسیون عمران مجلس

می متالز - در نشست هفته جاری کمیسیون عمران مجلس، لایحه واگذاری اموال، تأسیسات و ماشین‌آلات شرکت آب و فاضلاب مورد بررسی قرار می گیرد.
 کیانپور تشریح کرد:

راهکارهای بهبود اقتصاد کشور؛ از اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه تا خروج بانک‌ها از عرصه بنگاه‌داری

می متالز - نماینده مجلس دهم گفت: برای بهبود وضعیت اقتصادی و تولید کشور، بانک ها باید از عرصه بنگاه داری خارج شده و در راستای حمایت از بخش تولید گام بردارند.
 بدری:

نباید ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالاهای غیرضروری تعلق گیرد

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالاهای غیرضرور تعلق می‌گیرد، از نبود سیاست و برنامه‌ای در دولت برای کنترل قیمت کالاهای اساسی انتقاد کرد.
 کوچکی‌نژاد مطرح کرد:

استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای خرید لوازم خانگی موردنیاز زوج‌های جوان

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ می‌گوید دولت باید از ارز ۴۲۰۰ تومانی به منظور تامین لوازم خانگی موردنیاز زوج های جوانان استفاده کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما