خبر
بورس و سهام   کاشی و سرامیک  
داستان سهمی با تحقق زیانی ۸۷ تومانی و قیمت ۶.۰۰۰ تومانی؛

خریداران سهم "کسرام" به چه می‌اندیشند!

می متالز - از جمله تاثیرگذارترین موارد مطروحه در صورت‌های مالی حسابرسی شده منتشره از این شرکت می‌توان به قطع کامل صادرات محصولات این شرکت در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷ اشاره داشت.

به گزارش می متالز، تحقق زیان حسابرسی شده ۸۷۰ ریالی به ازای هر سهم در سال مالی ۱۳۹۸ و قیمت ۶۰.۰۰۰ ریالی هر سهم شرکت پارس سرام، رخدادی است که شاید تنها سرمایه‌گذاران هیجانی بازار بورس ایران پاسخی برای آن داشته باشند.

نگاهی به رکود پیش آمده در معاملات مسکن کشور در سال گذشته و همچنین عملکرد ضعیف و قابل پیش‌بینی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ از اصلی‌ترین دلایل افزایش ۳۴ درصد زیان ناخالص پارس سرام بوده است.

از جمله تاثیرگذارترین موارد مطروحه در صورت‌های مالی حسابرسی شده منتشره از این شرکت می‌توان به قطع کامل صادرات محصولات این شرکت در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷ اشاره داشت.

در نهایت عدم رشد معقول درآمد‌های عملیاتی آن هم در سال تورمی ۱۳۹۸، شناسایی سایر هزینه‌های عملیاتی ۱۸ میلیارد ریالی و افزایش چشمگیر بهای تمام شده کالای فروخته شده منجر به تحقق و شناسایی زیانی ۵۲ میلیارد ریالی و ۸۷۰ ریالی به ازای هر سهم شده که موضوع زیان انباشته‌ای ۹۴ میلیارد ریالی را برای سهامداران این شرکت به ارمغان آورده است.

کد خبر: 78410
تاریخ: 1398/10/15 - 12:27
منبع: بورس نیوز

پارس سرام  کسرام  صورت‌های مالی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در ۹ ماهه منتهی به آذرماه رخ داد؛

کسب بیش از ۶ هزار ریال سود خالص در"خراسان"

می متالز - شرکت پتروشیمی خراسان در دوره یاد شده، مبلغ ۶ هزار و ۴۷۰ میلیارد و ۹۲۵ میلیون ریال سود خالص کسب کرد.
 در دوره ۹ ماهه منتهی به اسفندماه رخ داد؛

بیش از ۴۰ میلیارد ریال سود خالص در "فپنتا"

می متالز - شرکت صنعتی سپنتا در دوره یاد شده، مبلغ ۴۰ میلیارد و ۱۶۳ میلیون ریال سود خالص کسب و بر این اساس مبلغ ۷۴۱ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد
 نسبت به دوره مشابه در سال گذشته؛

"فرآور" از سودسازی خود عقب ماند

می متالز - شرکت فرآوری مواد معدنی ایران در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۲۵۶ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۲ هزار و ۶۹۷ ریال اعلام شده بود، از کاهش ۹۱ برخوردار است.
 نسبت به دوره مشابه در سال گذشته؛

سود هر سهم "بجهرم" تغییری نداشت

می متالز - شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۲۴ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۲۳ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۴ برخوردار است.
 

۹۰ تومان سود سرمایه‌گذاری در جیب این فولادساز

می متالز - فولاد آلیاژی ایران طی ۹ ماه با سرمایه‌ای جدید ۶۷۵ ریال سود محقق کرده است.
 ادامه عملکرد نگران کننده این سیمان‌ساز بررسی شد؛

عملکرد مبهم سرمایه‌گذاران "سدور"

می متالز - علیرغم رشد نرخ‌های فروش و مجموع درآمد‌های این شرکت، افزایش چشمگیر بهای تمام شده منجر به کاهش حاشیه سود ناخالص و در نتیجه تعدیل منفی با اهمیت سودخالص در مقایسه با مدت مشابه شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما