خبر
بورس و سهام   کاشی و سرامیک  
داستان سهمی با تحقق زیانی ۸۷ تومانی و قیمت ۶.۰۰۰ تومانی؛

خریداران سهم "کسرام" به چه می‌اندیشند!

می متالز - از جمله تاثیرگذارترین موارد مطروحه در صورت‌های مالی حسابرسی شده منتشره از این شرکت می‌توان به قطع کامل صادرات محصولات این شرکت در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷ اشاره داشت.

به گزارش می متالز، تحقق زیان حسابرسی شده ۸۷۰ ریالی به ازای هر سهم در سال مالی ۱۳۹۸ و قیمت ۶۰.۰۰۰ ریالی هر سهم شرکت پارس سرام، رخدادی است که شاید تنها سرمایه‌گذاران هیجانی بازار بورس ایران پاسخی برای آن داشته باشند.

نگاهی به رکود پیش آمده در معاملات مسکن کشور در سال گذشته و همچنین عملکرد ضعیف و قابل پیش‌بینی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ از اصلی‌ترین دلایل افزایش ۳۴ درصد زیان ناخالص پارس سرام بوده است.

از جمله تاثیرگذارترین موارد مطروحه در صورت‌های مالی حسابرسی شده منتشره از این شرکت می‌توان به قطع کامل صادرات محصولات این شرکت در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷ اشاره داشت.

در نهایت عدم رشد معقول درآمد‌های عملیاتی آن هم در سال تورمی ۱۳۹۸، شناسایی سایر هزینه‌های عملیاتی ۱۸ میلیارد ریالی و افزایش چشمگیر بهای تمام شده کالای فروخته شده منجر به تحقق و شناسایی زیانی ۵۲ میلیارد ریالی و ۸۷۰ ریالی به ازای هر سهم شده که موضوع زیان انباشته‌ای ۹۴ میلیارد ریالی را برای سهامداران این شرکت به ارمغان آورده است.

کد خبر: 78410
تاریخ: 1398/10/15 - 12:27
منبع: بورس نیوز

پارس سرام  کسرام  صورت‌های مالی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 طی دوره ۳ ماهه؛

"شراز" ۲۶۱۰ ریال سود ساخت

می متالز - شرکت پالایش نفت شیراز در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۲ هزار و ۶۱۰ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۲ هزار و ۸۱۰ اعلام شده بود، از کاهش ۷ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
 در مجمع عمومی به تصویب رسید؛

تعیین سود ۳۶۶ ریالی هر سهم "ومعلم"

می متالز - مجمع عمومی بیمه معلم تقسیم مبلغ ۳۶۶ ریال سود خالص هر سهم و ۲۰۰ ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
 

"کترام" از افزایش سرمایه منصرف شد

می متالز - افزایش سرمایه شرکت تولیدی کاشی تکسرام لغو شد.
 

مجمع "فولاد" به تقسیم سود ۲۲۵ ریالی رای داد/ زمان توزیع

می متالز - مجمع سالانه شرکت فولاد مبارکه برگزار و ضمن تصویب صورت های مالی، مقرر شد ۲۲۵ ریال سود برای هر سهم توزیع شود.
 

برگزاری مجمع بانک سینا مشروط به اجرای سه تکلیف شد

می متالز - بانک مرکزی برگزاری مجمع سالانه بانک سینا برای تصویب صورت های مالی سال ۹۸ را منوط به طرح آنها و اجرای سه مورد بلامانع اعلام کرد.
 نسبت به دوره مشابه گذشته؛

سود هر سهم "دانا" کاهشی شد

می متالز - بیمه دانا در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۳۱ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۷۲ اعلام شده بود، از کاهش ۵۷ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما