خبر
آهن و فولاد  
سرپرست کارگاه آهنگری، ساخت و تاسیسات شرکت فولاد غرب آسیا در گفت و گو با «می متالز» خبر داد:

بومی سازی 80 درصد قطعات مورد نیاز کارخانه فولاد غرب آسیا

می متالز - سرپرست کارگاه آهنگری، ساخت و تاسیسات شرکت فولاد غرب آسیا از بومی سازی 80 درصد قطعات مورد نیاز این کارخانه خبر داد.

به گزارش می متالز، ابوالفضل جلالی، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توسعه کارگاه های تراشکاری، پرسکاری، برق، مکانیک و تعمیرات مکانیک و با حمایت های همه جانبه آقای مهندس ندیمی، مدیرعامل (سابق) شرکت، اقدام به ساخت قطعات مورد نیاز کارخانه کردیم که خوشبختانه توانستیم اغلب قطعات مورد نیاز کارخانه را خودمان بسازیم.

وی ادامه داد: برخی از قطعات بومی سازی شده شامل قطعات برنزی، برنجی و فولادی همچون اس تی 37، اس تی 57 و غیره است.

صرفه جویی حدود 30 میلیارد ریال

سرپرست کارگاه آهنگری، ساخت و تاسیسات شرکت فولاد غرب آسیا تصریح کرد: قطعات تولیدی از نظر کیفیت، در سطح استاندارد مطلوبی قرار دارد. مواد اولیه این قطعات نیز از داخل تامین می شود و در واقع، توانسته ایم تحریم ها را دور بزنیم.

وی ادامه داد: بررسی انجام شده از بومی سازی قطعات طی نیمه دوم سال 96 تا سال 97، نشان داد که این اقدام، حدود 30 میلیارد ریال برای شرکت صرفه جویی در بر داشته است.

تولید ورق سرد برای صنایع پایین دستی مختلف

سرپرست کارگاه آهنگری، ساخت و تاسیسات شرکت فولاد غرب آسیا با بیان اینکه این کارخانه با ظرفیت 550 هزار تن، از سال 83 اجرایی شد، گفت: محصول این شرکت، نورد ورق سرد با ضخامت نهايی 18 صدم تا 3 ميليمتر، عرض 600 تا 1700 ميليمتر و وزن هر کلاف 6 تا 30 تن (با استانداردهای بين‌المللی) است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 به مناسبت روز ملی صنعت و معدن صورت گرفت:

بازدید معاون اول رییس جمهور از دستاوردهای ایران خودرو در نهضت ساخت داخل

می متالز - به مناسبت روز ملی صنعت و معدن، قطعه سازان کشور توانمندی‌های های خود را در حوزه داخلی سازی در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران به نمایش گذاشتند.
 

پیام مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان به مناسبت بومی سازی تولید ورق های فولادی ساخت لوله های پروژه گوره به جاسک

می متالز - پیام امین ابراهیمی مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان به مناسبت بومی سازی تولید ورق های فولادی ساخت لوله های پروژه گوره به جاسک را در ادامه بخوانید.
 

اجرای ۱۷۵ پروژه بومی سازی قطعات با ۲۴۶میلیون یورو کاهش ارزبری در ایران خودرو

می متالز - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از اجرای ۱۷۵ پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا تا سال۱۴۰۰ خبر داد و گفت: اجرای این پروژه ها ۲۴۶ میلیون یورو کاهش ارزبری به دنبال خواهد داشت.
 

بومی سازی محصولات وارداتی، هدف فولاد مبارکه در سال جهش تولید

می متالز - مدیرارشد خدمات فنی و پشتیبانی فولاد مبارکه گفت: برای تولید ۶ محصول جدید که مصارف آن ها در مخازن تحت فشار، لوله سازی، صنایع نیروگاهی و خودروسازی است، و عمدتا هم وارداتی هستند، برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
 معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو:

احداث مرکز نوآوری تحول و دیجیتال بومی سازی را با سرعت و ساختارمند پیش می برد

می متالز - معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: بومی سازی در کشور درحال انجام است اما احداث مرکز نوآوری تحول و دیجیتال بومی سازی سرعت کار را بالا میبرد و به شکل ساختارمند می توان آن را به پیش برد.
 مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا مطرح کرد:

توسعه صنعت فولاد از مسیر اعتماد به بخش خصوصی می‌گذرد

می متالز - حضور فعالان بخش خصوصی در اجرای فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چراکه زمینه رشد و رونق تولید را فراهم می‌کنند. تولیدکنندگان بخش خصوصی در طول سال‌های گذشته، نقش اثرگذاری در توسعه صنایع فولاد کشور بر عهده داشته‌اند. سرمایه قابل‌توجهی را به این حوزه وارد کرده و سهم قابل‌توجهی از تولید را در اختیار دارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما