خبر
آهن و فولاد  
سرپرست کارگاه آهنگری، ساخت و تاسیسات شرکت فولاد غرب آسیا در گفت و گو با «می متالز» خبر داد:

بومی سازی 80 درصد قطعات مورد نیاز کارخانه فولاد غرب آسیا

می متالز - سرپرست کارگاه آهنگری، ساخت و تاسیسات شرکت فولاد غرب آسیا از بومی سازی 80 درصد قطعات مورد نیاز این کارخانه خبر داد.

به گزارش می متالز، ابوالفضل جلالی، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توسعه کارگاه های تراشکاری، پرسکاری، برق، مکانیک و تعمیرات مکانیک و با حمایت های همه جانبه آقای مهندس ندیمی، مدیرعامل (سابق) شرکت، اقدام به ساخت قطعات مورد نیاز کارخانه کردیم که خوشبختانه توانستیم اغلب قطعات مورد نیاز کارخانه را خودمان بسازیم.

وی ادامه داد: برخی از قطعات بومی سازی شده شامل قطعات برنزی، برنجی و فولادی همچون اس تی 37، اس تی 57 و غیره است.

صرفه جویی حدود 30 میلیارد ریال

سرپرست کارگاه آهنگری، ساخت و تاسیسات شرکت فولاد غرب آسیا تصریح کرد: قطعات تولیدی از نظر کیفیت، در سطح استاندارد مطلوبی قرار دارد. مواد اولیه این قطعات نیز از داخل تامین می شود و در واقع، توانسته ایم تحریم ها را دور بزنیم.

وی ادامه داد: بررسی انجام شده از بومی سازی قطعات طی نیمه دوم سال 96 تا سال 97، نشان داد که این اقدام، حدود 30 میلیارد ریال برای شرکت صرفه جویی در بر داشته است.

تولید ورق سرد برای صنایع پایین دستی مختلف

سرپرست کارگاه آهنگری، ساخت و تاسیسات شرکت فولاد غرب آسیا با بیان اینکه این کارخانه با ظرفیت 550 هزار تن، از سال 83 اجرایی شد، گفت: محصول این شرکت، نورد ورق سرد با ضخامت نهايی 18 صدم تا 3 ميليمتر، عرض 600 تا 1700 ميليمتر و وزن هر کلاف 6 تا 30 تن (با استانداردهای بين‌المللی) است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در راستای تحقق استراتژی "ساخت داخل" انجام می شود

اقدامات مبارکه، گل گهر و ذوب آهن در بومی سازی

می متالز - شرکت های بزرگ فولادساز به تازگی با تعریف سرفصل های بومی سازی قطعات و تجهیزات، برنامه ها و اقدامات خود در این حوزه را اعلام کردند. در این گزارش بخش هایی از اقدامات انجام شده در این حوزه، در سه شرکت مبارکه، گل گهر و ذوب آهن منعکس شده است.
 

حضور شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

می متالز - دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد بومی سازی، توسعه تکنولوژی و افزایش توان تأمین پایدار با حضور ۱۳۰ شرکت فعال در این حوزه، ۲۳ الی ۲۶ دی ۹۸ در برج میلاد تهران برگزار شد.
 مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان:

بیش از ۲۵ هزار قطعه و تجهیزات در شرکت فولاد خوزستان بومی سازی شده است

می متالز - محمدی از بومی سازی بیش از ۲۵ هزار قطعه و تجهیزات در شرکت فولاد خوزستان خبر داد و گفت: با همدلی و هماهنگی بیش از بیش میان صنعت و دانشگاه شاهد افتخارات ارزنده ای در زمینه بومی سازی قطعات مورد نیاز صنعت خواهیم بود.
 مشاور رئیس هیات مدیره ایمیدرو:

تفاهم نامه های امضا شده را با جدیت دنبال می کنیم

می متالز - مشاور رئیس هیات مدیره ایمیدرو گفت: حدود پانصد میلیون یورو در این نمایشگاه منعقد شده که با پیگیری های مداوم تلاش می کنیم تا همه تفاهمنامه‌های منعقد شده به سمت و سوی قراردادهای اجرایی هدایت شوند.
 معاون تکنولوژی فولاد مبارکه اعلام کرد:

فولاد مبارکه بیشتر از ۹۵٪ ظرفیت خود تولید می کند/ احداث نورد گرم ۲ برای صنایع خاص داخل تا سه سال آینده

می متالز - معاون تکنولوژی فولاد مبارکه گفت: امسال مصمم شدیم که نورد گرم 2 را برای تولید گریدهای خاص و ویژه همچون صنایع خودروسازی، لوازم خانگی و محیط های انتقال سیالات نفتی ایجاد کنیم که به امید خدا و تلاش همکاران نهایتا تا 3 سال آینده به بهره برداری می رسانیم.
 رئیس هیات مدیره انجمن سیمان اعلام کرد:

امکان بومی سازی بخش قابل توجهی از تجهیزات صنعت سیمان طی 2 سال/ صادرات سیمان امسال به 16 میلیون تن می رسد

می متالز - رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: طی مدت 2 سال، امکان بومی سازی بخش قابل توجهی از تجهیزات صنعت سیمان وجود دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما