خبر
ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

عرضه ۶۰ درصد سهام هپکو در فرابورس

می متالز - بر اساس اطلاعیه سازمان خصوصی‌ سازی، تعداد ۱۲٫۸ میلیارد سهام هپکو به میزان ۶۰٫۷۲ درصد از طریق فرابورس عرضه می‌شود.

به گزارش می متالز، بلوک ۶۰٫۷۲ درصدی سهام عمده شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو که بعد از دو بار واگذاری به بخش خصوصی‌، به سازمان خصوصی‌ سازی مسترد شده بود، قرار است به میزان ۱۲ میلیارد و ۸۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۱۹۲ سهم معادل ۶۰٫۷۲ درصد از کل سهام این شرکت از طریق فرابورس عرضه می‌شود.

این سهام بلوکی از طریق کدهای معاملاتی معاف از مالیات به صورت یک‌جا و تجمیعی با شرایط پرداخت ۱۵ درصد وجه معامله به صورت نقد طی مهلت ۲۰ روز کاری و مابقی به صورت اقساط ۶ ساله به قیمت هر سهم به نرخ تابلوی فرابورس در روز عرضه به شرط آنکه از مبلغ ۱۱۵۹ ریال کمتر نباشد، عرضه می‌شود.

سهام قابل واگذاری معادل ۶۰٫۷۲ درصد شامل ۵۰٫۲ درصد سهام قابل معامله و ۱٫۷ درصد سهام در وثیقه بانک ملی است که در زمان واگذاری ۵۰٫۰۲ درصد از طریق سامانه معاملات فرابورس به خریدار منتقل خواهد شد، اما قرارداد نسبت به کل سهام قابل واگذاری یعنی ۶۰٫۷۲ درصد منعقد و خریدار متعهد به پرداخت اقساط آن مطابق قرارداد خواهد بود.

تاریخ عرضه این سهام از طریق اطلاعیه فرابورس اعلام خواهد شد.

در بخش نحوه بررسی صلاحیت متقاضیان آمده است طبق مصوبه هیات واگذاری عرضه سهام این شرکت با رعایت دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری‌ها صورت خواهد گرفت.

همچنین با توجه به عرضه سهام بلوکی ۶۰٫۷۲ درصدی هپکو از طریق فرابورس ایران مطابق با دستورالعمل مذکور شاخص‌های مربوط به صلاحیت‌های فنی و مدیریتی متقاضیان به عنوان بخشی از شاخص‌های تخصصی توسط کارگروه بررسی صلاحیت موضوع این دستورالعمل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین شاخص‌های مربوط به تمکن مالی و نیز شاخص‌های عمومی متقاضیان مطابق مفاد ماده ۲ ضوابط مربوط به شرایط متقاضی خرید در معاملات عمده سهام و حق تقدم سهام در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران توسط سازمان بورس و اوراق بهادار بررسی خواهد شد. متقاضیان باید علاوه بر واریز معادل ۱۰ درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه معادل یک درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری به مبلغ ۱۴۸ میلیارد و ۶۵۱ میلیون و ۲۴ هزار و ۲۲۶ ریال را به عنوان سپرده به صورت نقد یا ضمانت بانکی نزد صاحبان خصوصی‌سازی واریز و یا به سازمان تحویل دهد.

همچنین به منظور بررسی صلاحیت فنی و مدیریتی متقاضیان باید علاوه بر ارائه درخواست خرید و مدارک لازم، ارائه تضمین مربوط به حضور در رقابت طی زمان و چارچوب مقرر در ضوابط و مقررات عرضه‌های عمده فرابورس مستندات قابل ارائه خود را مربوط به بررسی صلاحیت فنی و مدیریتی حداکثر تا ۶ روز کاری قبل از عرضه به سازمان خصوصی‌سازی تحویل دهد.

کد خبر: 78724
تاریخ: 1398/10/16 - 21:30
منبع: تجارت نیوز

سهام هپکو  هپکو  خصوصی‌ سازی  سهام 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نماد ۱۲ شرکت بیمه‌ای در تالار شیشه‌ای به رنگ قرمز درآمد

می متالز - در دومین روز هفته معاملات بورس تهران شاهد کاهش چشمگیر شاخص سهام بیمه در بورس و فرابورس بودیم.
 

نماد ۱۳ بانک و موسسه اعتباری سبزپوش شد

می متالز - در دومین روز هفته شاهد افت اندک شاخص سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری در بورس و فرابورس تهران بودیم.
 

معرفی ۶ سهم گران بازار با قیمت بیش از ۱۰ هزار تومانی + ۳ سهم ارزان

می متالز - فهرست ۶ سهم گران در بازار سهام ایران با قیمت بیش از ۱۰ هزار تومان و سه سهم ارزان با حضور دو بانک بزرگ بورس مشخص شدند.
 

ترکیب صف خرید و فروش ۶۲ سهم در مرحله پیش گشایش بازار امروز

می متالز - معاملات دومین روز کاری هفته در پیش گشایش بازار سهام درحالی آغاز می شود که ۶۰ سهم دارای صف خرید و ۲ سهم دیگر دارای صف فروش هستند.
 

معاملات مشکوک ۱۵ تا ۳ برابری مخابرات، بانک پارسیان ، سه پتروشیمی + ۱۰ نماد

می متالز - امروز شرکت های بزرگ بورسی مخابرات، بانک پارسیان و سه پتروشیمی و ۱۰ نماد دیگر با افزایش معامله ۱۵ تا ۳ برابری نسبت به میانگین یک ماهه در فهرست معاملات مشکوک قرار گرفتند.
 

عرضه سهام بلوکی ۳ شرکت دولتی از طریق بازار سرمایه

می متالز - سهام دولتی ۳ شرکت پالایش نفت تبریز، بیمه البرز و بیمه اتکایی امین به صورت عرضه بلوکی و عمده از طریق بورس و فرابورس ایران عرضه می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما