خبر
ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

عرضه ۶۰ درصد سهام هپکو در فرابورس

می متالز - بر اساس اطلاعیه سازمان خصوصی‌ سازی، تعداد ۱۲٫۸ میلیارد سهام هپکو به میزان ۶۰٫۷۲ درصد از طریق فرابورس عرضه می‌شود.

به گزارش می متالز، بلوک ۶۰٫۷۲ درصدی سهام عمده شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو که بعد از دو بار واگذاری به بخش خصوصی‌، به سازمان خصوصی‌ سازی مسترد شده بود، قرار است به میزان ۱۲ میلیارد و ۸۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۱۹۲ سهم معادل ۶۰٫۷۲ درصد از کل سهام این شرکت از طریق فرابورس عرضه می‌شود.

این سهام بلوکی از طریق کدهای معاملاتی معاف از مالیات به صورت یک‌جا و تجمیعی با شرایط پرداخت ۱۵ درصد وجه معامله به صورت نقد طی مهلت ۲۰ روز کاری و مابقی به صورت اقساط ۶ ساله به قیمت هر سهم به نرخ تابلوی فرابورس در روز عرضه به شرط آنکه از مبلغ ۱۱۵۹ ریال کمتر نباشد، عرضه می‌شود.

سهام قابل واگذاری معادل ۶۰٫۷۲ درصد شامل ۵۰٫۲ درصد سهام قابل معامله و ۱٫۷ درصد سهام در وثیقه بانک ملی است که در زمان واگذاری ۵۰٫۰۲ درصد از طریق سامانه معاملات فرابورس به خریدار منتقل خواهد شد، اما قرارداد نسبت به کل سهام قابل واگذاری یعنی ۶۰٫۷۲ درصد منعقد و خریدار متعهد به پرداخت اقساط آن مطابق قرارداد خواهد بود.

تاریخ عرضه این سهام از طریق اطلاعیه فرابورس اعلام خواهد شد.

در بخش نحوه بررسی صلاحیت متقاضیان آمده است طبق مصوبه هیات واگذاری عرضه سهام این شرکت با رعایت دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری‌ها صورت خواهد گرفت.

همچنین با توجه به عرضه سهام بلوکی ۶۰٫۷۲ درصدی هپکو از طریق فرابورس ایران مطابق با دستورالعمل مذکور شاخص‌های مربوط به صلاحیت‌های فنی و مدیریتی متقاضیان به عنوان بخشی از شاخص‌های تخصصی توسط کارگروه بررسی صلاحیت موضوع این دستورالعمل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین شاخص‌های مربوط به تمکن مالی و نیز شاخص‌های عمومی متقاضیان مطابق مفاد ماده ۲ ضوابط مربوط به شرایط متقاضی خرید در معاملات عمده سهام و حق تقدم سهام در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران توسط سازمان بورس و اوراق بهادار بررسی خواهد شد. متقاضیان باید علاوه بر واریز معادل ۱۰ درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه معادل یک درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری به مبلغ ۱۴۸ میلیارد و ۶۵۱ میلیون و ۲۴ هزار و ۲۲۶ ریال را به عنوان سپرده به صورت نقد یا ضمانت بانکی نزد صاحبان خصوصی‌سازی واریز و یا به سازمان تحویل دهد.

همچنین به منظور بررسی صلاحیت فنی و مدیریتی متقاضیان باید علاوه بر ارائه درخواست خرید و مدارک لازم، ارائه تضمین مربوط به حضور در رقابت طی زمان و چارچوب مقرر در ضوابط و مقررات عرضه‌های عمده فرابورس مستندات قابل ارائه خود را مربوط به بررسی صلاحیت فنی و مدیریتی حداکثر تا ۶ روز کاری قبل از عرضه به سازمان خصوصی‌سازی تحویل دهد.

کد خبر: 78724
تاریخ: 1398/10/16 - 21:30
منبع: تجارت نیوز

سهام هپکو  هپکو  خصوصی‌ سازی  سهام 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارگران در سومین روز تجمع؛

«هپکو» اسباب معامله و رد دیون دولت شده است

می متالز - حدود ۳۰۰ نفر از کارگران شرکت هپکو در سومین روز از اعتراضات صنفی خود، دوشنبه/۱۳ مرداد در محوطه شرکت و زیرپل شهید بختیاری تجمع کردند.
 معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد:

الزام بانک ها به ارائه کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت

می متالز - معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، طی بخشنامه ای، بانک های دولتی را موظف کرد، اطلاع رسانی لازم را در مورد پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری انجام دهند.
 معاون نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:

آغاز معاملات شرکت‌های سرمایه گذاری استانی از ۱۵ مرداد

می متالز - معاون نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: معاملات سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی از ۱۵ تا ۱۹ مرداد در بورس تهران آغاز می شود.
 

فرصت ۴۵ روزه برای ثبت شماره شبای سهام عدالت

می متالز - سهامداران عدالت ۴۵روز فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه نسبت به ثبت شماره شبای بانکی خود و اخذ تاییدیه اقدام کنند.
 

اهتمام ویژه بانک پارسیان به اجرای قانون رفع موانع تولید

می متالز - مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به بهبود عملکرد مالی بانک پارسیان در سال ۹۸ نسبت به سال قبل، مردمی‌سازی و عرضه سهام و واگذاری اموال بانک در راستای اجرای رفع موانع تولید را از اقدامات مهم بانک برشمرد.
 ساعت پنج و نیم عصر:

یک جدایی ۷۰ میلیارد دلاری و بازار داغ شایعات

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به شایعاتی که در حد کوره‌های فولاد داغ بود تا حبابی که در سایه غول نقدینگی رخت باخت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما