خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

حقوق معوق آبان‌ماه کارگران هپکو اراک واریز شد

می متالز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: حقوق معوق آبان‌ماه کارگران هپکو اراک عصر دوشنبه به حساب آنان واریز شد.

به گزارش می متالز، «محمدتقی آبایی‌هزاوه» افزود: بر اساس مصوبه نشست استاندار مرکزی با معاون اول رییس جمهوری و وزرای صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی در ۱۸ آذرماه امسال در خصوص رفع مشکلات صنایع بزرگ اراک، مقرر شده بود بانک ملی ۳۵۰ میلیارد ریال بابت حقوق و معوقات کارگران شرکت هپکو پرداخت کند.

وی بیان کرد: ساعاتی پیش ۵۰ میلیارد ریال توسط این بانک برای حقوق معوق آبان‌ماه کارگران هپکو پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: پرداخت حقوق و دیگر معوقات  کارکنان هپکو اراک در دست اقدام است و به زودی محقق می‌شود.

هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی در اراک تاسیس و از سال ۱۳۵۴ شروع به فعالیت کرد.
این شرکت ۲۵ نوع ماشین آلات راه سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع از محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی چون ژاپن، آلمان و سوئد تولید می‌شوند.
شرکت هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار و مشکلاتی برای آن ایجاد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واکنش کارگران شرکت هپکو به مصاحبه مدیرعامل غیررسمی شرکت هپکو با یک روزنامه خاص

می متالز - هفته گذشته مصاحبه‌ای از سوی مدیرعامل شرکت هپکوی اراک در یکی از رسانه‌های خاص استان مرکزی منتشر شد که کارگران به این مصاحبه واکنش نشان دادند.
 

اعتراض آرام کارگران هپکو نسبت به بلاتکلیفی شغلی

می متالز - جمعی از کارگران شرکت هپکو در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت تولید در این واحد صنعتی، صبح روز ۲۹ اردیبهشت، در محوطه داخلی کارخانه تجمع آرامی را برگزار کردند.
 

روایت کاگران هپکو از وعده‌های‌ بی‌سرانجام مدیران/ رئیس مجلس هیچگاه آشیانه پرندگان را در سالن تولید ‌ندید‌

می متالز - نشست مشترک کارگران هپکو، روحانیون و دانشجویان و اصحاب هنر و رسانه استان مرکزی تاکید شد: کارگر هیچ وقت مقابل نظام نبوده و نیست و مطالبه کارگران هپکو تولید و حفظ صنعت است.
 

نشست صمیمی کارگران هپکو با روحانیون، دانشجویان و اصحاب رسانه استان مرکزی

می متالز - نشست صمیمی کارگران هپکو، روحانیون و دانشجویان و اصحاب هنر و رسانه استان مرکزی درمدرسه علمیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
 آیت الله دری نجف آبادی:

داوطلبان خرید هپکو باید برنامه گام به گام داشته باشند

می متالز - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: جریان فرهنگی اجتماعی استان باید برنامه گام به گام برای مدیریت و خودکفایی هپکو را مطالبه کرده و پای آن بایستد و من هم از این مطالبه حمایت خواهم کرد.
 

کارگران هپکو در آرزوی پایان بی‌تدبیری‌ها/ چوب حراج به کارخانه نزنید

می متالز - اواخر شهریور ۹۸ بود که نام شرکت هپکو بیش از پیش سر زبان‌ها افتاد. کارگران این اَبَرشرکت برای دریافت مطالبات‌شان اعتصاب کردند. مسیر راه‌آهن شمال ـ جنوب بسته شد. 20 معترض بازداشت و تعدادی از کارگران در موج این هرج و مرج مجروح شدند. پرونده شرکت که از دهه ۵۰ تا به حال کش و قوس‌های زیادی داشته‌، حالا با آخرین حکم قضایی و تبرئه کارگرانش کمی از التهاب ۲ دهه گذشته خود فاصله گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما