خبر
جاده ای و پایانه ها   ریلی و راه آهن  

اتصال ریلی و جاده‌ای ایران و آذربایجان در اولویت است

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه احداث راه‌آهن رشت - آستارا و آغاز عملیات اجرایی بزرگراه آستارا - آستار گفت: ترانزیت کالا و جا‌به‌جایی مسافر بین ایران و آذربایجان یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش می متالز، خیر‌الله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با بیان اینکه مسیر ریلی اتصال به پایانه مرزی توسط وزیر راه و شهرسازی بازدید شد گفت: بازدید از پایانه مرزی آذربایجان و خط ریلی آن به طول ۱.۵ کیلومتر که از سال گذشته جهت جا به جایی بار و محموله‌ها از آن استفاده می‌شد به صورت کامل توسط وزیر راه و شهرسازی بازدید و برخی از موانع و مشکلات آن برطرف شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: اتصال دوباره بزرگراه نقطه صفر مرزی در آذربایجان در دستور کار قرار گرفته است که وزیر راه و شهرسازی هم در سفری که اخیرا به استان گیلان داشت آن را در صورت کار این وزارتخانه قرار داد.

تمامی کارگاه‌های احداث راه‌آهن رشت-آستارا تجهیز شد

خادمی به احداث مسیر ریلی رشت به آستارا هم اشاره کرد و گفت: مجری پروژه مسیر ریلی رشت به آستارا تمامی کارگاه‌های احداث این مسیر ریلی را تجهیز کرده و در حال تملک بیشتر اراضی برای سرعت بخشیدن به این کارگاه است.

او یادآور شد: عملیات آزادسازی ۴ تا ۵ هکتار اراضی منطقه رشت-آستارا در دستور کار قرار گرفته که نیازمند تامین اعتبارات است، خوشبختانه با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور رایزنی‌ها برای دریافت اعتبارات بیشتر صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل بیان کرد: طول مسیر ریلی رشت به آستارا ۱۶۳ کیلومتر است که بخش عمده‌ای از آن در مزارع خاص و برنج کاری قرار دارد؛ بنابراین برای تملک اراضی این بخش‌ها نیازمند اعتبارات ویژه‌ای هستیم.

تملک اراضی راه‌آهن رشت-آستارا نیازمند اعتبار ۷ هزار میلیارد تومانی است

خادمی با اشاره به اینکه در ارزیابی‌های اولیه ۶ تا ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، گفت: تامین اعتبار مذکور در طول یک تا ۲ سال امکان پذیر نیست، بنابراین درگاه‌هایی غیر از اعتبارات مصوب سالیانه بودجه در نظر گرفته شده تا بتوانیم سرعت ساخت این پیشتر کنیم.

آغاز عملیات اجرایی بزرگراه آستارا- آستارا

او از آغاز عملیات اجرایی بزرگراه آستارا- آستارا هم خبر داد و گفت: طول این بزرگراه حدود ۱۳۰۰ متر است که در حال تجهیز و ساخت این بزرگراه هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ترانزیت کالا و جا‌به‌جایی مسافر بین ایران و آذربایجان یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های ماست، گفت: هم اکنون پایانه مرزی جدیدی در بیرون از شهر احداث شده که این بزرگراه در امتداد مسیر ریلی اتصال به پایانه‌ها ساخته خواهد شد.

خادمی همچنین از آغاز عملیات اجرایی ساخت تقاطع غیر هم سطح شلمان خبر داد و گفت: طول این تقاطع که روی کمربندی لنگرود قرار دارد حدود ۲۸۵ متر است که ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته ایم.  با احداث این تقاطع غیر هم سطح شاهد کاهش بار ترافیکی و روان شدن بار ترافیک در ایام پیک سال خواهیم بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در هفته جاری صورت می گیرد؛

بررسی لایحه واگذاری اموال، تأسیسات و ماشین‌آلات شرکت آب و فاضلاب در نشست کمیسیون عمران مجلس

می متالز - در نشست هفته جاری کمیسیون عمران مجلس، لایحه واگذاری اموال، تأسیسات و ماشین‌آلات شرکت آب و فاضلاب مورد بررسی قرار می گیرد.
 

سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیاردی دولت برای بهره‌برداری از ۹۸۰ کیلومتر خط آهن

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی با اشار به بهره‌برداری از ۹۸۰ کیلومتر راه‌آهن در ۳ سال اخیر، گفت: طبق برآورد انجام شده، ارزش ریالی روز پنج پروژه ریلی که به بهره برداری رسید بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان است.
 موسوی بیوکی:

تولید ساختمان‌های بی‌کیفیت در سایه گرانی مسکن؛ برخی سازندگان از سر و ته ساختمان می زنند

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: برخی از سازندگان در زمان افزایش قیمت مصالح ساختمانی و گرانی مسکن برای جبران هزینه ها و افزایش سود، ساختمان را به صورت غیراستاندارد می سازند.
 بهادری تأکید کرد:

دولت به جای مسکن‌سازی جدید واحدهای باقی مانده را تکمیل کند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی باید در عرصه تولید مسکن گام به گام حرکت کند، از این رو اولویت نخست در این حوزه، تکمیل واحدهای باقی مانده و تعیین تکلیف تعهدات مالی خریداران و فروشندگان است.
 وزیر راه و شهرسازی:

ایران در تولید ریل خودکفا شد/ ورود ۳۰۰ دستگاه واگن و لوکوموتیو تا پایان سال

می متالز - وزیر راه با اعلام اینکه تا پایان سال ۳۰۰ دستگاه واگن و لوکوموتیو به ناوگان اضافه می شود گفت: ایران برای اولین بار در حوزه ریل خودکفا و قادر به تامین ریل و سوزن از شرکت های داخلی شد.
 

حمایت از تکمیل آزادراه تبریز - اندیشه - سهند متناسب با تعهدات و قوانین

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از پروژه آزادراهی تبریز - اندیشه - سهند بر حمایت از تکمیل این آزادراه متناسب با ضوابط و قوانین تاکید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما