خبر
مواد  

حادثه در شرکت کُک‌پزی دامغان یک کشته برجا گذاشت

می متالز - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان گفت: حادثه ریزش زغال عصر دوشنبه در شرکت کک‌پزی واقع در منطقه آبرندان کلاته‌رودبار این شهرستان یک کشته در پی داشت.

به گزارش می متالز، محمود پور معظمی روز سه‌شنبه افزود: حادثه وقوع پیوسته در منطقه آبرندان کلاته رودبار بود که در پی آن «ابراهیم خیبریان» ۳۶ ساله و از کارگران این شرکت جان خود را از دست داد.
وی ادامه داد: این حادثه بر اثر ریزش زغال در محل ذخیره و جمع آوری زغال سنگ رخ داد و کارگر فوت شده در محل ذخیره شاغل بود. 
پورمعظمی اظهار داشت: هنوز علت دقیقی برای فوت این کارگر گزارش نشده است و علت آن توسط کارشناسان و پزشکی قانونی در دست بررسی است.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دامغان گفت: سه هزار و ۲۰۰ کارگر در واحدهای صنعتی و معدنی فعال این شهرستان اشتغال دارند که از این تعداد یک هزار و ۸۰۰ کارگر در بخش معدن و یک هزار و ۴۰۰ کارگر در بخش صنعت فعالیت می کنند.
شرکت معدنی کک پزی در ۵۰ کیلومتری شمال دامغان در شهر کلاته رودبار واقع است که در این شرکت خصوصی ۵۰ نفر مشغول به کار هستند. 
شهر کلاته رودبار در ۴۵ کیلومتری شمال شهرستان دامغان ۱۵ معدن دارد. 
در دامغان ۲۴ نوع ماده معدنی وجود دارد و ۳۰ درصد معادن این شهرستان را زغال‌سنگ تشکیل می‌دهد و باریت، اکسید، خاک صنعتی، زغال‌سنگ، روی، سرب، سنگ‌آهن و سنگ گچ، از مهم‌ترین محصولات و تولیدات این شهرستان محسوب می‌شود.
این شهرستان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۵ طرح صنعتی و معدنی در خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در قالب پویش ملی تولید، تداوم امید، پنج طرح صنعتی و معدنی تا پایان امسال در استان به بهره‌برداری می‌رسد.
 

اتفاق کم سابقه در تولید جهانی برق

می متالز - ظرفیت تولید برق با سوزاندن زغال سنگ در جهان با تسریع بازنشستگی نیروگاه های زغال سوز قدیمی و توقف پروژه های جدید به دلیل شیوع کرونا، برای نخستین بار در تاریخ در نیمه اول سال ۲۰۲۰ کاهش یافت.
 

ورود نخستین نیروگاه زغال‌سوز به سبد انرژی کشور/ نگاهی به سهم زغال‌سنگ در تولید برق جهان

می متالز - نيروگاه زغال سنگ سوز طبس با اهداف توسعه سبد انرژي كشور و ورود زغال به عنوان يك حامل جدید به اين سبد در راستای بهره‌گيري از منابع غنی زغال‌سنگ در منطقه، ايجاد اشتغال و تحولات اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و صنعتي در يكي از مناطق بسيار محروم كشور، صرفه‌جويي در مصرف گاز طبيعي و امكان صادرات آن، پايداري شبكه، تأمين برق منطقه شرق و جنوب شرق کشور، ایجاد تحول شگرف در صنایع معدنی کشور و بهره‌برداری از بزرگترین معدن زغال‌سنگ حرارتی کشور در شهر طبس استان خراسان‌جنوبی با ظرفيت 650 مگاوات شامل دو واحد 325 مگاواتي در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفته است.
 تحلیل وود مکنزی از:

چشم‌انداز آلومینیوم، مس، سنگ آهن و فولاد، روی و... در پساکرونا

می متالز - موسسه وود مکنزی با رصد فلزات پایه، کالاهای حجیم و مواد اولیه باتری، اثر کرونا بر چشم‌انداز آلومینیوم، مس، سنگ آهن و فولاد، روی و... را بررسی کرد.
 

برگزاری بیست و نهمین جلسه کمیته HSEE و مدیریت بحران معادن استان خراسان جنوبی

می متالز - تلاش ها در مسیر ارتقاء سطح ایمنی معادن استان ادامه دارد. مبارزه با شیوع کرونا در معادن دنبال می شود.
 

بررسی تکنیکال زغال سنگ

می متالز - روند کلی قیمت هر تن زغال سنگ در بازار لندن، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت زغال سنگ با حدود ۶/ ۶ درصد افزایش از قیمت ۶۶/ ۲۴دلار به قیمت ۲۹/ ۲۶ دلار رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما