خبر
نسوزها   فن آوری های نوین  
مدیرعامل شرکت فرآورده‌های نسوز خبر داد:

بومی‌سازی دانش ساخت آجرهای نسوز کوره بلند

می متالز - شرکت فرآورده‌های نسوز ایران با اتکا به دانش جوانان ایرانی موفق به بومی‌سازی دانش ساخت آجرهای نسوز کوره بلند شد.

به گزارش می متالز، جلسه تعاملی شرکت ذوب آهن اصفهان و شرکت نسوز ایران به منظور رفع موانع و افزایش همکاری بیشتر با حضور مدیرعامل و معاونان و مدیران شرکت نسوز ایران و مدیران شرکت ذوب آهن اصفهان در شرکت نسوز ایران برگزار شد.
سعید لقمانی؛ مدیرعامل شرکت نسوز ایران در این جلسه با شاره به اینکه تاریخچه نسوز در ایران به ذوب آهن اصفهان گره خورده است؛ گفت: ذوب آهن اصفهان قطب صنعت فولاد کشور است و یکی از حمایت کننده‌های اصلی شرکت‌های نسوز در ایران از ابتدا بوده است.
وی با اشاره به اینکه مواد اولیه آجرهای نسوز عمدتاً از خارج از کشور تهیه و موجب خروج ارز از کشور می‌شد، گفت: با بهره گیری از دانش جوانان ایرانی و طی آزمایشات متعدد توانستیم فناوری تولید آجرهای نسوز را بومی‌سازی کرده و آن را در رنج صنعتی تولید کنیم.
لقمانی اظهار کرد: شرکت نسوز ایران با تنوع ۳۰۰ محصول در کشور عملکرد چشمگیری داشته است و این شرکت آماده هر نوع همکاری با ذوب آهن اصفهان و ارائه طرح‌های تحقیقاتی است.
لقمانی با اشاره به اینکه هر ۲ شرکت از صنایع قدیمی کشور هستند و سابقه همکاری ۴۵ ساله با یکدیگر دارند، گفت: نسوز یکی از اقلام مهم در صنعت فولاد است و تأمین به هنگام یک محموله می‌تواند کارخانه فولاد را از توقف و تحمل هزینه‌های سنگین نجات دهد. وی افزود: این دو مجموعه با داشتن پروژه مشترک تحقیقاتی و توسعه‌ای می‌توانند کیفیت و عمر نسوزها را ارتقا دهند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در آیین انعقاد تفاهم نامه بین ذوب آهن اصفهان و شرکت زغال سنگ کرمان عنوان شد:

کاهش وابستگی به زغال خارجی در راستای جهش تولید

می متالز - آیین انعقاد تفاهم نامه بین ذوب آهن اصفهان و شرکت زغال سنگ کرمان، چهارشنبه بیست و سوم مرداد ماه با حضور باقر نیک طبع مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان و هیات همراه در حضور علی احمدیان رییس هیات مدیره ذوب آهن و منصور یزدی زاده مدیرعامل این شرکت با هدف تامین زغال سنگ با توجه به دو پارامتر کمی و کیفی به امضا رسید.
 

ارزش ۷ هزار و ۸۳۹ میلیارد تومانی معاملات فرابورس

می متالز - شاخص کل فرابورس ایران، امروز با افت ۳۵۷ واحدی، به رقم ۲۱ هزار و ۱۷۸ واحد رسید.
 

افزایش سرمایه "ذوب" در انتظار تایید

می متالز - شرکت ذوب آهن اصفهان در نظر دارد افزایش سرمایه انجام دهد.
 مهرداد تولائیان

تحریم ها در تولید و صادرات شرکت ذوب آهن تاثیری ندارد

می متالز - معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: تحریم های جدید تا حدودی می تواند قیمت تمام شده کالا را بالا ببرد اما در تولید و صادرات شرکت ذوب آهن تاثیری ندارد.
 

زمان راه‌اندازی کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان مشخص شد

می متالز - تعمیرات اساسی کوره بلند شماره یک شرکت ذوب آهن اصفهان خاتمه یافته و فرآیند راه‌اندازی این کوره بلند، از تاریخ دهم شهریور آغاز می‌شود. کوره بلند شماره یک، اولین کوره بلند تاریخ ایران است که قدمتی حدود نیم قرن دارد. با راه‌اندازی کوره بلند شماره یک، ظرفیت تولید چدن در شرکت ذوب اصفهان تا ۶۰ هزار تن در ماه افزایش خواهد یافت.
 سرپرست خدمات فنی تولید نورد ذوب آهن اصفهان:

تولید میلگرد آجدار N۴۰، سبد محصولات فولادی ذوب آهن را تکمیل کرد

می متالز - برای اولین بار میلگرد آجدار سایز ۴۰ طبق استاندارد ملی INSO ۳۱۳۲ و مطابق گرید آج ۴۰۰ در کارگاه نورد ۳۰۰ ذوب آهن اصفهان تولید شد و سبد محصول میلگرد شرکت ذوب آهن را کامل تر کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما