خبر
نسوزها   فن آوری های نوین  
مدیرعامل شرکت فرآورده‌های نسوز خبر داد:

بومی‌سازی دانش ساخت آجرهای نسوز کوره بلند

می متالز - شرکت فرآورده‌های نسوز ایران با اتکا به دانش جوانان ایرانی موفق به بومی‌سازی دانش ساخت آجرهای نسوز کوره بلند شد.

به گزارش می متالز، جلسه تعاملی شرکت ذوب آهن اصفهان و شرکت نسوز ایران به منظور رفع موانع و افزایش همکاری بیشتر با حضور مدیرعامل و معاونان و مدیران شرکت نسوز ایران و مدیران شرکت ذوب آهن اصفهان در شرکت نسوز ایران برگزار شد.
سعید لقمانی؛ مدیرعامل شرکت نسوز ایران در این جلسه با شاره به اینکه تاریخچه نسوز در ایران به ذوب آهن اصفهان گره خورده است؛ گفت: ذوب آهن اصفهان قطب صنعت فولاد کشور است و یکی از حمایت کننده‌های اصلی شرکت‌های نسوز در ایران از ابتدا بوده است.
وی با اشاره به اینکه مواد اولیه آجرهای نسوز عمدتاً از خارج از کشور تهیه و موجب خروج ارز از کشور می‌شد، گفت: با بهره گیری از دانش جوانان ایرانی و طی آزمایشات متعدد توانستیم فناوری تولید آجرهای نسوز را بومی‌سازی کرده و آن را در رنج صنعتی تولید کنیم.
لقمانی اظهار کرد: شرکت نسوز ایران با تنوع ۳۰۰ محصول در کشور عملکرد چشمگیری داشته است و این شرکت آماده هر نوع همکاری با ذوب آهن اصفهان و ارائه طرح‌های تحقیقاتی است.
لقمانی با اشاره به اینکه هر ۲ شرکت از صنایع قدیمی کشور هستند و سابقه همکاری ۴۵ ساله با یکدیگر دارند، گفت: نسوز یکی از اقلام مهم در صنعت فولاد است و تأمین به هنگام یک محموله می‌تواند کارخانه فولاد را از توقف و تحمل هزینه‌های سنگین نجات دهد. وی افزود: این دو مجموعه با داشتن پروژه مشترک تحقیقاتی و توسعه‌ای می‌توانند کیفیت و عمر نسوزها را ارتقا دهند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فهرست ۲۷ سهم پرحجم دو ساعت اول با گذر از کانال تاریخی۴۰۰ هزار تایی

می متالز - با گذشت کمتر از دو ساعت از آغاز معاملات امروز بازار سهام که شاخص با جهش ۱۰ هزار و ۹۶۳ واحدی به کانال تاریخی ۴۱۰ هزار تایی وارد شد، ۲۷ شرکت دارای بیشترین حجم معاملات شدند.
 

کمک رسانی شستا و ذوب آهن اصفهان به مناطق سیل زده

می متالز - همزمان با ارسال کاروان کمک‌های اهدایی شستا به هموطنان سیل‌زده در سیستان وبلوچستان، بسیج شستا امدادرسانی و توزیع اقلام مورد نیاز در میان سیل زدگان را آغاز کرد.
 در بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل درایران؛

اجرای طرح اتوماسیون زغال با دانش داخلی در ذوب آهن

می متالز - با تکیه بر دانش صنعتگران داخلی، طرح بزرگ اتوماسیون زغال واحد یک مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان اجرا و بهره برداری شد.
 

ذوب‌آهن اصفهان به‌زودی صاحب معدن بزرگ سنگ‌آهن می‌شود

می متالز - معدن سنگ آهن چاه گز با ذخیره ۸۳میلیون تن به ذوب آهن اصفهان واگذار می شود.
 

مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی فولاد کشور برگزار شد

می متالز - مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی فولاد به همراه مراسم تقدیر از برترین های بومی سازی زنجیره آهن و فولاد در سال ۹۸ و اهدا تندیس جایزه ملی فولاد ایران، در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد.
 

وقتی "ذوب" قرارداد بست/ اهم قرارداد

می متالز - شرکت ذوب آهن با سازمان قطار شهری اصفهان و شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما