خبر
قیر و روانکارها  

تاثیر پیگیری وزارت راه و شهرسازی بر بهبود کیفیت قیر

می متالز - مشاور وزیر راه و شهرسازی: پی‌گیری و سخت‌گیری‌های وزارت راه و شهرسازی در نظارت‌ها برای ارتقا استانداردها باعث بهبود کیفیت و وضعیت بازار قیر نسبت به گذشته شده است.

به گزارش می متالز، سید حسین میرشفیع  با اشاره به تاثیر ارتقا استاندارد قیر و آسفالت در ساخت و نگهداری راه‌ها اظهار داشت: قیر و آسفالت، یک صنعت قدرتمند و رو به جلو در کشور محسوب می‌شود و پیگیری‌ها و سخت‌گیری‌های وزارت راه و شهرسازی در نظارت‌ها برای ارتقا استانداردها باعث بهبود کیفیت و وضعیت بازار قیر نسبت به گذشته شده است.

وی با بیان اینکه «حدود ۹۲ درصد روستاهای کشور از راه‌های آسفالته برخوردار هستند» گفت: شبکه راه‌های روستایی آسفالته که موجب توسعه و اشتغال روستایی در کشور شده است، انتظار می‌رود از نظر تامین اعتبار هزینه‌های نگهداری مورد توجه قرار گیرد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی ضمن تقدیر از طرح سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به عنوان «ابرار» (اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی) گفت: این اقدام ملی با توجه به ظرفیت‌های داخلی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای احداث و تکمیل ۲ تا ۳ هزار کیلومتر راه روستایی تا پایان سال جاری انجام می‌شود که رفع بسیاری از گره‌‌های موجود در برخی از روستاها را به همراه دارد.

میرشفیع با اشاره به نتایج حاصل از گزارش‌های برگرفته از شاخص IRI و PCI بیان داشت: بر اساس این دو شاخص «رویه راه‌ها نسبت به سال گذشته از وضعیت مناسب برخوردار نیست و میزان خرابی در حال افزایش است.

وی با توجه به اینکه «حتی یک دهم اعتبارات نگهداری راه‌ها در سطح کشور محقق نمی‌شود» تاکید کرد: باید در نظر داشت با طولانی شدن روند نگهداری راه‌ها، هزینه‌های زیادی به جاده‌های آسیب‌دیده تحمیل می‌شود.

میرشفیع با اشاره به هزینه‌های بالای روسازی با استفاده از آسفالت گرم نیز گفت: باید میزان استفاده از آسفالت متناسب با نیاز باشد و از روش‌های کم هزینه و زود بازده مانند رویه‌های حفاظتی استفاده شود که خوشبختانه این اقدام از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مورد توجه و اجرا قرار دارد.

وی یادآور شد: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود، نکته مورد توجه صرفه اقتصادی انواع روسازی‌های آسفالتی است که باید با انجام مهندسی ارزش متناسب با نیاز واقعی پروژه‌ها، نیاز واقعی و نوع روسازی احصا شود. همچنین شناسایی شیوه‌های دیگر به جای حمل مصالح از نقاط دور مورد استفاده قرار گیرد.

کد خبر: 79108
تاریخ: 1398/10/18 - 17:33
منبع: تین نیوز

قیر و آسفالت  حسین میرشفیع 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران اعلام کرد:

ارزآوری ۴۵۰ میلیون دلاری قیر و آسفالت برای ایران

می متالز - بهمن حسین زاده، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران گفت: قیر و آسفالت ایرانی در سال ۹۸ ارزآوری ۴۵۰ میلیون دلاری برای کشور داشته است.
 مشاور وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

ورود خیرین راه و ترابری به حوزه ساخت خطوط ریلی برای کاهش تلفات رانندگی/ شروط بیمه مرکزی برای سرمایه‌گذاری در زمینه کاهش تلفات رانندگی

می متالز - تصادف مشاور وزیر راه و شهرسازی از اعلام آمادگی رئیس کل بیمه مرکزی ایران برای سرمایه‌گذاری در زمینه کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی خبر داد و گفت: همچنین در جلسه با مدیرعامل راه‌آهن مقرر شد از ظرفیت خیرین راه و ترابری در ساخت دو پروژه راه‌آهن حومه‌ای که تاثیر مستقیم بر کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی دارد، استفاده شود.
 ثبت‌نام تهرانی‌ها در طرح اقدام ملی مسکن از پایان آذر‌ آغاز می شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران از پایان آذرماه آغاز می‌شود.

می متالز - امروز همایش سراسری انجمن خیرین راه و ترابری با ‌وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل انجمن خیرین راه و ترابری (‌محمدحسین میرشفیع‌) در وزارت راه وشهرسازی برگزار شد.
 

اعتبارات خوبی از ‌صندوق ذخیره ارزی به پروژه راه‌آهن چابهار ـ زاهدان اختصاص یافت

می متالز - مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: اعتبارات خوبی از ‌صندوق ذخیره ارزی به پروژه راه‌آهن چابهار ـ زاهدان اختصاص یافت.
 

اختصاص اعتبار از ‌صندوق ذخیره ارزی به پروژه راه‌آهن چابهار ـ زاهدان

می متالز - اعتبارات خوبی از ‌صندوق ذخیره ارزی به پروژه راه‌آهن چابهار ـ زاهدان اختصاص یافت.
 معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها مطرح کرد؛

اخذ عوارض براساس پیمایش در ۲ آزادراه کرج-قزوین و تهران-ساوه

می متالز - میرشفیع گفت: از ۳۱ تیر در ۲ آزادراه کرج-قزوین و تهران-ساوه بر اساس پیمایش، عوارض اخذ می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما