خبر
شهرسازی  

شورا در انتظار امکان‌سنجی احداث «LRT»

می متالز - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به هزینه احداث هر کیلومتر LRT (تراموا) در پایتخت گفت: در صورتی که بخش خصوصی به این حوزه ورود کند، تراموا به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی افزوده خواهد شد.

به گزارش می متالز، محمد علیخانی درباره موضوع راه‌اندازی و احداث تراموا در پایتخت اظهار کرد: مدتی پیش مقرر شد شهردار تهران بررسی‌هایی در زمینه امکان‌سنجی راه‌اندازی قطار سبک شهری در تهران انجام دهد و گزارشی به شورای شهر ارسال شود؛ ولی هنوز گزارشی در این زمینه در اختیار ما قرار نگرفته است. وی در پاسخ به اینکه چقدر بودجه برای احداث و راه‌اندازی تراموا در پایتخت لازم است، گفت: هزینه احداث هر کیلومتر LRT اعم از ساخت و تجهیز، ۱۵ تا ۱۸ میلیون یورو است که ظرفیت جابه‌جایی ۷ هزار نفر را به‌صورت روزانه دارد. رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: این در حالی است که هزینه احداث هر کیلومتر مترو اعم از ساخت و تجهیز آن ۳۰ تا ۳۵ میلیون یورو بوده و ظرفیت جابه‌جایی ۴۵ هزار نفر را دارد. علیخانی در پاسخ به اینکه چقدر راه‌اندازی تراموا در پایتخت شدنی است، گفت:‌ در صورتی که بخش خصوصی در این زمینه سرمایه‌گذاری کند انجام شدنی خواهد بود، ولی اگر شهرداری به تنهایی ورود یابد، نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود؛ چون منابع کافی برای آن را در اختیار ندارند. وی در مورد اینکه چقدر احتمال دارد بخش خصوصی در شرایط کنونی به این حوزه ورود کند، خاطرنشان کرد: شهردار تهران گفته که پیشنهادهایی در این زمینه ارائه شده است؛ ولی هنوز گزارشی به شورای شهر نداده‌اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انتشار اوراق مشارکت برای توسعه مترو

می متالز - شهردار تهران از توسعه خطوط ۶ و ۷ مترو در پی پذیرش انتشار اوراق مشارکت توسط بانک مرکزی خبرداد.
 

انتشار اطلاعات ساختمان‌های نا ایمن تهران

می متالز - رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران اعلام کرد: اطلاعات ۳۳ هزار ساختمان ناایمن تهران تا پایان تابستان منتشر خواهد شد.
 

کمبود3 هزار واگن در مترو پایتخت

می متالز - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به کمبود3 هزار واگن در مترو پایتخت،‌ گفت: شهرداری 200 هزار میلیارد تومان برای تکمیل خطوط و تأمین تجهیزات نیاز دارد.
 

بهینه سازی و ارتقای سیستم کنترل خط کانوایر خطوط نهایی و تکمیل نورد گرم

می متالز - فرآیند بهینه سازی و ارتقای سیستم کنترل خط کانوایر (PLC9) در واحد خطوط نهایی و تکمیل نورد گرم شرکت فولاد مبارکه با نگرش خودباوری و استفاده از توان داخلی با موفقیت انجام شد.
 عضو شورای شهرتهران:

نیازی به واردات اتوبوس نداریم

می متالز - ایران خودرو دیزل در شرایط تحریمی توانسته است نیاز‌های حمل ونقل عمومی را تامین کند.
 

طرح ترافیک خبرنگاران تا زمان تخصیص سهمیه سال جاری اعتبار دارد

می متالز - مدیر ساماندهی محدوده و طرح‌های ترافیکی پایتخت از ادامه اعتبار طرح ترافیک سال گذشته خبرنگاران تا زمان تخصیص سهمیه سال جاری خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما