خبر
شهرسازی  

شورا در انتظار امکان‌سنجی احداث «LRT»

می متالز - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به هزینه احداث هر کیلومتر LRT (تراموا) در پایتخت گفت: در صورتی که بخش خصوصی به این حوزه ورود کند، تراموا به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی افزوده خواهد شد.

به گزارش می متالز، محمد علیخانی درباره موضوع راه‌اندازی و احداث تراموا در پایتخت اظهار کرد: مدتی پیش مقرر شد شهردار تهران بررسی‌هایی در زمینه امکان‌سنجی راه‌اندازی قطار سبک شهری در تهران انجام دهد و گزارشی به شورای شهر ارسال شود؛ ولی هنوز گزارشی در این زمینه در اختیار ما قرار نگرفته است. وی در پاسخ به اینکه چقدر بودجه برای احداث و راه‌اندازی تراموا در پایتخت لازم است، گفت: هزینه احداث هر کیلومتر LRT اعم از ساخت و تجهیز، ۱۵ تا ۱۸ میلیون یورو است که ظرفیت جابه‌جایی ۷ هزار نفر را به‌صورت روزانه دارد. رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: این در حالی است که هزینه احداث هر کیلومتر مترو اعم از ساخت و تجهیز آن ۳۰ تا ۳۵ میلیون یورو بوده و ظرفیت جابه‌جایی ۴۵ هزار نفر را دارد. علیخانی در پاسخ به اینکه چقدر راه‌اندازی تراموا در پایتخت شدنی است، گفت:‌ در صورتی که بخش خصوصی در این زمینه سرمایه‌گذاری کند انجام شدنی خواهد بود، ولی اگر شهرداری به تنهایی ورود یابد، نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود؛ چون منابع کافی برای آن را در اختیار ندارند. وی در مورد اینکه چقدر احتمال دارد بخش خصوصی در شرایط کنونی به این حوزه ورود کند، خاطرنشان کرد: شهردار تهران گفته که پیشنهادهایی در این زمینه ارائه شده است؛ ولی هنوز گزارشی به شورای شهر نداده‌اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تصمیم جدید درباره تغییر کاربری موقت واحدهای مسکونی

می متالز - اعضای شورای شهر تهران با اکثریت آرا یک فوریت الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه ساماندهی و تعیین تکلیف استفاده موقت اداری و خدماتی از واحدهای مسکونی را به تصویب رساندند.
 

درخواست گزارش از شهرداری درباره «تهران هوشمند»

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از شهرداری تهران درخواست کرد در مورد میزان تحقق برنامه‌های هوشمندسازی شهر به شورای شهر گزارش دهد.
 

لزوم پیگیری قانونی سهم حمل و نقل عمومی از محل افزایش قیمت بنزین

می متالز - رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران به لزوم پیگیری قانونی سهم حمل و نقل عمومی از محل افزایش قیمت بنزین تاکید کرد.
 رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران:

مسوولان کیفی‌سازی و هویت‌بخشی به شهرها، مهندسان نیستند/ برندفروشی در حوزه معماری و نمای ساختمان‌ها

می متالز - رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با انتقاد از برند فروشی در حوزه معماری و نمای ساختمان‌ها گفت: تا زمانی که آن تحول واقعی معطوف به کیفی‌سازی و هویت بخشی، در نگاه جامعه شهری اتفاق نیفتد، ما شاهد این قبیل اتفاقات خواهیم بود.
 عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران مطرح کرد:

منطقه ۲۲ پایتخت جنگلی از تیر آهن

می متالز - نژاد بهرام گفت: باید با اجرای دقیق طرح جامع در پایتخت از تکرار ساخت و ساز‌هایی مانند منطقه ۲۲ جلوگیری شود.
 

راه‌اندازی خط دوم مترو و آغاز عملیات تراموای شیراز

می متالز - شهردار شیراز از بهره‌برداری از خط دوم مترو و آغاز عملیات تراموای این شهر با اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان تا پایان امسال خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما