خبر
مس  
طی نوامبر 2019 روی داد:

کاهش تولید فلز سرخ در شیلی؛ اعتراضات افت تولید را رقم زد

می متالز - شرکت مس شیلی از کاهش تولید فلز سرخ در شرکت کودلکو و معدن اسکوندیدا طی نوامبر 2019 میلادی خبر داد. اعتراضات در این کشور سبب افت تولید شده است.

به گزارش می متالز به نقل از خبرگزاری رویترز، اعتراضات اخیر در کشور شیلی منجر به افت تولید فلز سرخ طی نوامبر 2019 میلادی شد. شرکت ملی مس شیلی (کوچیلکو) میزان تولید مس کودلکو Codelco (بزرگترین تولیدکننده مس جهان) را در نوامبر 2019 میلادی 155هزار و 200 تن اعلام کرد که حاکی از افت 11 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

علاوه بر این طی مدت یادشده، میزان تولید فلز سرخ در معدن اسکوندیدا Escondida در شیلی (متعلق به شرکت بی اچ پی BHP Billiton) نیز که بزرگترین معدن مس جهان است با کاهش 1.5 درصدی به 103 هزار و 200 تن رسید. با این حال، تولید مس در معدن کویااواسی Collahuasi در شمال شیلی با رشد 9.7 درصدی به 56 هزار و 700 تن افزایش یافت و توانست تا حدودی افت تولید در کودلکو و اسکوندیدا را جبران کند.

از مجموع 21 میلیون تن مس تولید شده در جهان طی سال 2018 میلادی معادن شیلی 5 میلیون و 800 هزار تن را به خود اختصاص دادند و در صدر تولیدکنندگان فلز سرخ در جهان قرار گرفتند. همچنین شیلی با داشتن 170میلیون تن ذخیره مس به عنوان برترین کشور دارای ذخایر این فلز سرخ در جهان به ثبت رسید.

کد خبر: 79473
تاریخ: 1398/10/21 - 13:25
منبع: ایمیدرو

مس شیلی  معدن اسکوندیدا  کودلکو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش قیمت مس همزمان با انتشار گزارش تولید در شیلی

می متالز - گزارش تولید شش ماهه شرکت کودلکو شیلی، بزرگ‌ترین شرکت تولید‌کننده مس در جهان، در روز جمعه نشان داد که به‌رغم شیوع ویروس کرونا این شرکت در ۶ ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰ افزایش تولید ۷/ ۴ درصدی را پشت سر گذاشته و همزمان ۹ درصد هزینه‌های نقد آن کاهش یافته است که به سود دهی بالاتر این شرکت ختم شده است.
 

غول تولید مس جهان در حال دست‌وپنجه نرم کردن با کرونا

می متالز - همه‌گیری ویروس کرونای جدید به این پرسش‌ها دامن می‌زند که آیا بزرگ‌ترین تولیدکننده مس جهان، کودلکوی شیلی، می‌تواند سطوح تولید خود را در سال‌های آینده حفظ کند و به تقاضای رو به رشد جهانی پاسخ بدهد؟
 

رشد تولید برترین تولیدکننده مس جهان در نیمه اول سال

می متالز - برترین تولیدکننده مس جهان رشد تولید را علیرغم شیوع ویروس کرونا اطلاع رسانی کرد.
 

افزایش بی سابقه قیمت مس در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت مس در معاملات روز دوشنبه 13 جولای بازارهای جهانی به بالاترین میزان ظرف دو سال اخیر رسید.
 

مس در راه رکوردزنی دوباره

می متالز - در معاملات دوشنبه و تا لحظه تنظیم این گزارش همه فلزات اساسی با رشد مواجه شدند. در صدر آنها نیکل و مس قرار گرفتند.
 

پیش‌بینی افت 3.5 درصدی تولید مس شیلی در سال جاری ناشی از کروناویروس

می متالز - وزیر معادن شیلی در روز 26 ژوئن، آماری از پیش‌بینی افت 200 هزار تنی مس این کشور در اثر افزایش تاثیر کروناویروس ارایه کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما