خبر
مس  
طی نوامبر 2019 روی داد:

کاهش تولید فلز سرخ در شیلی؛ اعتراضات افت تولید را رقم زد

می متالز - شرکت مس شیلی از کاهش تولید فلز سرخ در شرکت کودلکو و معدن اسکوندیدا طی نوامبر 2019 میلادی خبر داد. اعتراضات در این کشور سبب افت تولید شده است.

به گزارش می متالز به نقل از خبرگزاری رویترز، اعتراضات اخیر در کشور شیلی منجر به افت تولید فلز سرخ طی نوامبر 2019 میلادی شد. شرکت ملی مس شیلی (کوچیلکو) میزان تولید مس کودلکو Codelco (بزرگترین تولیدکننده مس جهان) را در نوامبر 2019 میلادی 155هزار و 200 تن اعلام کرد که حاکی از افت 11 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

علاوه بر این طی مدت یادشده، میزان تولید فلز سرخ در معدن اسکوندیدا Escondida در شیلی (متعلق به شرکت بی اچ پی BHP Billiton) نیز که بزرگترین معدن مس جهان است با کاهش 1.5 درصدی به 103 هزار و 200 تن رسید. با این حال، تولید مس در معدن کویااواسی Collahuasi در شمال شیلی با رشد 9.7 درصدی به 56 هزار و 700 تن افزایش یافت و توانست تا حدودی افت تولید در کودلکو و اسکوندیدا را جبران کند.

از مجموع 21 میلیون تن مس تولید شده در جهان طی سال 2018 میلادی معادن شیلی 5 میلیون و 800 هزار تن را به خود اختصاص دادند و در صدر تولیدکنندگان فلز سرخ در جهان قرار گرفتند. همچنین شیلی با داشتن 170میلیون تن ذخیره مس به عنوان برترین کشور دارای ذخایر این فلز سرخ در جهان به ثبت رسید.

کد خبر: 79473
تاریخ: 1398/10/21 - 13:25
منبع: ایمیدرو

مس شیلی  معدن اسکوندیدا  کودلکو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 از سوی کودلکو صورت گرفت؛

لغو قرارداد یک میلیارد دلاری پروژه نمک‌زدایی در معادن مس شیلی

می متالز - کمپانی دولتی کودلکو، قراردادی را که یک ماه پیش با یک کنسرسیوم به سرپرستی کمپانی ژاپنی Marubeni برای ساخت کارخانه نمک‌زدایی برای تامین آب مورد نیاز معادن مس این کمپانی در شمال کشور شیلی بسته بود، فسخ کرد.
 از سوی کودلکو صورت گرفت

لغو قرارداد 1 میلیارد دلاری پروژه نمک‌ زدایی در معادن مس شیلی

می متالز - کمپانی دولتی کودلکو، قراردادی را که یک ماه پیش با یک کنسرسیوم به سرپرستی کمپانی ژاپنی Marubeni برای ساخت کارخانه نمک‌ زدایی برای تأمین آب مورد نیاز معادن مس این کمپانی در شمال کشور شیلی بسته بود، فسخ کرد.
 پیش‌بینی کودکلو برای قیمت مس؛

قیمت مس در میان‌مدت بین 2.6 تا 2.8 دلار بر پوند پیش‌بینی شد

می متالز - شرکت شیلیایی کودلکو بزرگ‌ترین تولیدکننده مس دنیا پیش‌بینی کرده است که قیمت مس در میان‌مدت (یک سال آینده) بین 2.6 تا 2.8 دلار بر پوند (تقریبا معادل بین 5.2 تا 5.6 هزار دلار بر تن) خواهد بود.
 

مس مجددا افزایش قیمت خواهد داد؟

می متالز - کامودیتی گزارش داده که بزرگترین معدن مس دنیا در شیلی به نام Escondida در حال اعتصاب است و موجودی انبارهای آن طی 2 هفته دیگر به اتمام می رسد و حمل متوقف می شود.
 

تلاش شیلی برای متعادل نگه داشتن تولید مس/ تولید 4.7 میلیون تن فلز سرخ تا پایان اکتبر 2019 توسط شیلی

می متالز - تولید مس شیلی طی اکتبر 2019 میلادی 490 هزار تن به ثبت رسید. این کشور در مدت 10 ماه سال جاری میلادی 4.7 میلیون تن فلز سرخ تولید کرد به طوری که در این مدت تلاش شد کاهش تولید برخی شرکت ها، جبران شود.
 در ماه اکتبر رقم خورد؛

کاهش تولید مس در شیلی

می متالز - گزارش های خبری از کاهش اندک تولید مس در شیلی، بزرگ‌ترین تولیدکننده این فلز سرخ در جهان؛ در جهان حکایت دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما