خبر
قراضه و بازیافت  

بازار قراضه ترکیه در انتظار

می متالز - با این که فولادسازان در ترکیه خرید قراضه وارداتی برای حمل فوریه را به پایان نرسانده اند ولی روزهای گذشته بازار دچار وقفه شد.

به گزارش می متالز، انتظار می رود روزهای آتی روند قیمت ها روشن تر شود. فعلا تمرکز کارخانه ها بر فروش محصولات فولادیشان است و به تدریج روند بازار قراضه نیز روشن تر می شود. به نظر فعالان بازار روند نزولی یا صعودی هر دو امکان پذیر است.

در این بین اغلب عرضه کننده های قراضه قیمت را ثابت نگه داشته اند و معتقدند وضعیت جمع آوری قراضه روشن نیست و نمی توانند تخفیف بدهند. از طرفی قیمت قراضه در امریکا و اروپا صعودی است. هزینه جمع آوری قراضه نیز رو به بالاست در نتیحه عرضه کننده ها سعی می کند قیمت را بالا نگه دارند. فعلا متوسط قیمت قراضه سنگین کلاس 2 وارداتی به ترکیه 299 دلار هر تن سی اف آر است.

کد خبر: 79475
تاریخ: 1398/10/21 - 13:29
منبع: ایفنا

بازار قراضه ترکیه  فولادسازان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جلوگیری از بحران افزایش قیمت با تأمین سنگ‌آهن فولادسازان

می متالز - دهمین همایش و نمایشگاه «چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران با نگاهی به بازار» روز سه‌شنبه 1 بهمن 98 با حضور فعالان این صنعت در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.
 

پیش بینی رشد محدود پرمیوم سنگ آهن خلوص بالا

می متالز - انتظار می رود با توجه به پیش بینی افت قیمت سنگ آهن در سال 2020 و پتانسیل کاهش حاشیه سود فولادسازی در چین، پرمیوم سنگ آهن خلوص 65 درصد کمتر شود. کارشناسان انتظار دارند اختلاف قیمت سنگ آهن خلوص 65 درصد با خلوص 62 درصد امسال به 14 درصد برسد در حالی که سال 2019 معادل 12 درصد بود.
 عظیمیان در همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن:

رویکرد مبارکه در بومی سازی؛ گذر از قطعه سازی و رسیدن به فرآیندسازی و ماشین سازی

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان از رویکرد این شرکت برای بومی سازی فرآیندها و ماشین آلات خبر داد. عظیمیان در عین حال تصریح کرد که افزایش سرمایه این شرکت سبب افزایش قدرت فولاد مبارکه در بازار بورس و اخذ تسهیلات شده است.
 

خودکفایی در زنجیره صنعت فولاد؛ تعبیر عملی جمله ما می توانیم

می متالز - رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پیامی به مناسبت دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد گفت: به حول و قوه الهی امروز جزو صادر کننده‌های عمده این صنعت در دنیا هستیم و معتقدم در زنجیره صنعت فولاد که صنعت بومی ما شده است، خودکفا شده ایم.
 پیشنهاد فولادسازان؛

ممنوعیت صادرات یا وضع عوارض 40 درصدی بر صادرات سنگ‌آهن

می متالز - معاون خرید فولاد مبارکه و رئیس هیات‌ مدیرۀ شرکت فولاد هرمزگان جنوب درخصوص تأمین مواد اولیۀ شرکت‌های گروه فولاد مبارکه و سایر واحدهای فولادی کشور به معدن‌نیوز گفت: موضوع مواد اولیه به چالش صنعت فولاد کشور تبدیل شده است و بعینه می‌توان دید سنگ‌آهن، کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی کافی در کشور موجود نیست.
 

بازار ورق چین در رونق

می متالز - فولادسازان چینی قیمت ورق گرم صادراتی را پس از افزایش قیمت اوایل ژانویه بالا نگه داشته اند چرا که اخیرا تقاضای خارجی بهتر شده و مشتریان قصد دارند قبل از تعطیلات سال نو چین معامله کنند. افزایش قیمت های هند هم شدت رقابت را کاهش داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما