خبر
قراضه و بازیافت  

بازار قراضه ترکیه در انتظار

می متالز - با این که فولادسازان در ترکیه خرید قراضه وارداتی برای حمل فوریه را به پایان نرسانده اند ولی روزهای گذشته بازار دچار وقفه شد.

به گزارش می متالز، انتظار می رود روزهای آتی روند قیمت ها روشن تر شود. فعلا تمرکز کارخانه ها بر فروش محصولات فولادیشان است و به تدریج روند بازار قراضه نیز روشن تر می شود. به نظر فعالان بازار روند نزولی یا صعودی هر دو امکان پذیر است.

در این بین اغلب عرضه کننده های قراضه قیمت را ثابت نگه داشته اند و معتقدند وضعیت جمع آوری قراضه روشن نیست و نمی توانند تخفیف بدهند. از طرفی قیمت قراضه در امریکا و اروپا صعودی است. هزینه جمع آوری قراضه نیز رو به بالاست در نتیحه عرضه کننده ها سعی می کند قیمت را بالا نگه دارند. فعلا متوسط قیمت قراضه سنگین کلاس 2 وارداتی به ترکیه 299 دلار هر تن سی اف آر است.

کد خبر: 79475
تاریخ: 1398/10/21 - 13:29
منبع: ایفنا

بازار قراضه ترکیه  فولادسازان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

خروج فولاد از بورس از محالات است

می متالز - محمد کشانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خروج فولاد از بورس کالا را از محلات دانست و گفت: قطعا فولاد همچون گذشته باید در بورس عرضه شود و هیچ مکانیزمی بهتر از بورس برای عرضه و کشف قیمت این محصول وجود ندارد.
 تکلیف فولادسازان در کشور چیست؟

صادرات و ارزآوری، تنظیم بازار یا حفظ زنجیره ارزش؟

می متالز - طی چند روزگذشته دبیر ستاد تنظیم بازار با هشدار به تولیدکنندگان فولاد گفته بود درصورت عدم رعایت کف عرضه شمش و اسلب به عنوان اخلال در نظام اقتصادی، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند؛ اما به گفته کارشناسان بازار، تاکنون به صورت رسمی میزان کف عرضه برای تولیدکنندگان در بورس اعلام نشده و همواره شاهد فشارهای مختلفی بر بخش فولادسازان در کشور از جهات مختلف بوده ایم.
 یک اقتصاددان تاکید کرد:

سازوکار نادرستی که رانت به بار آورد

می متالز - محصول عرضه شده در بورس‌کالا توسط خریداران بزرگ خریداری شده و سپس، به‌صورت خرد با قیمتی بالاتر از بورس‌کالا در بازار آزاد عرضه می‌شود و در نتیجه این روش فروش، محصولات فولادی رانت بزرگی برای خریداران بورس‌کالا ایجاد می‌کند و گاه محصول خریداری شده از بورس‌کالا، در بازار آزاد به ۲ برابر قیمت یا حتی بیشتر، عرضه می‌شود.
 

پیشنهاد قیمتی فولادسازان و فروسیلیسی‌ها برای "فروسیلیس" اعلام شد

می متالز - روز گذشته جلسه‌ای بین نمایندگان شرکت‌های بزرگ فولادی کشور با تولیدکنندگان فروسیلیس به منظور تعیین قیمت این محصول برگزار شد.
 مدیرعامل شرکت صنایع فروآلیاژ ایران:

تولید فروسیلیس در ایران 160 درصد نیاز بازار داخلیست / تغییرات قیمتی فروسیلیس ناشی از افزایش نرخ ارز است

می متالز - مدیرعامل شرکت فرو آلیاژ ایران در خصوص تغییرات قیمتی به وجود آمده برای فروسیلیس که مورد نیاز فولادسازان است گفت: اگر تغییر قیمتی در بازار فروسیلیس به وجود آمده به دلیل تغییرات نرخ ارز است. زیرا مواداولیه مورد استفاده برای محصول نهایی نیز با قیمت بالاتری تهیه می شود و با شرایط قبلی نمی‌توان محصول تولید کرد و محصول را به فروش رساند.
 

ثبات قیمت قراضه در ترکیه

می متالز - بازار قراضه ترکیه چند روز گذشته در ثبات بود که به دلیل تعطیلات عید قربان قیمت ها تغییر نکرد. متوسط قیمت قراضه سنگین کلاس 1 و 2 خلوص 20-80 حدود 279 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما