خبر
مس   سنگ آهن  
رییس سازمان صمت استان کرمان عنوان کرد:

مسیرهای جایگزین برای فروش محصولات شرکت گل‌گهر و مس سرچشمه تعریف کرده‌ایم

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: محصولات تولیدی مس سرچشمه از قبل در لیست تحریم‌ها بود، به‌ طوری که کاتد مس این شرکت در لیست تحریم‌های آمریکا بود اما مسیرهای جایگزینی برای آنها تعریف کرده‌ایم و کار فروش در حال انجام است لذا این تحریم‌ها تاثیر چندانی بر فروش محصولات این شرکت ها نخواهد گذاشت.

به گزارش می متالز، "مهدی حسینی‌نژاد" در خصوص وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و قرار گرفتن نام شرکت های صنعتی و معدنی گل گهر و شرکت ملی صنایع مس ایران در این لیست گفت: شرکت مس سرچشمه و شرکت صنعتی معدنی گل‌گهر از شرکت های حوزه معدنی استان کرمان در لیست جدید تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

وی در زمینه اینکه آیا این تحریم‌ها مشکلی برای شرکت‌های کرمانی ایجاد خواهد کرد؟ اظهار کرد: تقریبا خیر، زیرا این شرکت ها پیش از این تجهیزات مورد نیاز خود را قبل از تحریم‌ها تهیه و به داخل کشور آورده‌ بودند و مشکلی در این زمینه نداریم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان کرد: آمریکا در گذشته به هر میزانی که می توانست در خصوص فروش و واردات تجهیزات این شرکت ها تحریم اعمال کرده بود و خوشبختانه با وجود همه آن تحریم ها زیرساخت‌های مربوط به این دو شرکت به شکل‌های مختلف تامین شده و قطعا این روند نیز ادامه خواهد داشت و زیرساخت های مربوط به این شرکت را به هر شکل ممکن تامین خواهیم کرد و مشکلی در این زمینه نداریم.

حسینی نژاد در رابطه با فروش محصولات تولیدی این شرکت ها نیز گفت: محصولات تولیدی مس سرچشمه از قبل در لیست تحریم‌ها بود، به‌ طوری که کاتد مس این شرکت در لیست تحریم‌های آمریکا بود اما مسیرهای جایگزینی برای آنها تعریف کرده‌ایم و کار فروش در حال انجام است لذا این تحریم‌ها تاثیر چندانی بر فروش محصولات این شرکت ها نخواهد گذاشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ثبت رکورد تولید 22 هزار تن آند در مجتمع مس سرچشمه در آذرماه

می متالز - امور ذوب مجتمع مس سرچشمه با تولید بیش از 22 هزار تن آند در آذرماه رکوردی دیگر بجا گذاشت. همکاران امور ذوب مجتمع مس سرچشمه اعم از مدیران، سرپرستان و کارگران این امور با تلاش شبانه روزی، بار دیگر با ثبت رکورد تولید، افتخاری دیگر را به نام خود ثبت کرده و قدمی دیگر در راه اعتلای اقتصاد کشور برداشتند. در این زمینه با حامد مددی مدیر امور ذوب مجتمع مس سرچشمه به گفتگو نشسته ایم که می خوانید.
 سیدعلی سجادی، رئیس کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه در گفت‌وگو با «می متالز»:

کارخانه اسید در خدمت صیانت از محیط زیست است

می متالز - شرکت ملی مس ایران، با ارتقای واحد ذوب مجتمع مس سرچشمه، احداث کارخانه اسید شماره 2 را در دستور کار خود قرار داد. با راه‌اندازی این کارخانه جدید، میزان تولید اسید افزایش یافت که از ابتدا هدف ساخت و راه‌اندازی این واحد، کمک به حفظ محیط زیست در منطقه سرچشمه و مناطق اطراف بوده است. در خصوص اهمیت احداث این واحد، پای صحبت سیدعلی سجادی، رئیس کارخانه اسید نشستیم که در ادامه مشروح این گفت‌و‌گو را می‌خوانید:
 

زمان افزایش سرمایه ۵۰ درصدی و مجمع ۷ شرکت + لغو مجمع سهم بازارپایه ای

می متالز - زمان برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده زیرمجموعه شرکت ملی مس و ۷ شرکت دیگر به همراه لغو مجمع سالانه سرمایه گذاری دانایان پارس اعلام شد.
 

مس سرچشمه، رکورد تولید آند را شکست/ تولید بیش از 22 هزار تن آند در آذرماه

می متالز - کارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه طی آذرماه امسال، با ثبت رشد 15درصدی نسبت به برنامه، موفق به تولید 22 هزار و 5 تن آند مس شد.
 در سال رونق تولید؛

رکورد تولید آند، در آذر ماه شکسته شد

می متالز - «اردشیر سعدمحمدی» مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: کارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه در آذرماه 98 با رشد 15 درصدی نسبت به برنامه، موفق به تولید 22 هزار و 5 تن آند مس شد که در تاریخ شرکت مس بی‌ سابقه بوده است.
 با ثبت رکورد فروش گل‌گهر رقم خورد؛

حال و هوای بهاری گل‌گهر در سه ماهه پاییز

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در سه ماهه پاییز توانست با ثبت رکورد جدید فروش محصولات خود به رقم جدیدی در این زمینه دست پیدا کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما