خبر
آهن و فولاد  

سرمقاله ویژه نامه دومین جشنواره فولاد به قلم وزیر صنعت

می متالز - سرمقاله ویژه نامه رسمی دومین جشنواره ملی فولاد به قلم دکتر رضا رحمانی نوشته شده است که در ادامه مختصری از آن آورده می شود.

به گزارش می متالز، بخشی از «سرمقاله» ویژه نامه رسمی دومین جشنواره ملی فولاد به قلم رضا رحمانی (وزیر صنعت، معدن و تجارت):

در سال رونق تولید، ۷ محور کاری که یکی از آن‌ها حوزه معدن بود، تقدیم دولت کردیم و در این حوزه ۵ برنامه داریم که تکمیل زنجیره فلزات اساسی از جمله فولاد، مهمترین این برنامه‌ها است که البته خوشبختانه تاکنون دستاورد‌های خوبی به همراه داشته است.

در ۲ سال اخیر سعی کرده ایم تا زنجیره فلزات اساسی تا رسیدن به محصول نهایی به صورت نسبی متوازن شود.

این مسیر با نگاه ویژه ای که به نهضت ساخت داخل داریم، لزوم استفاده از توانمندی های داخلی برای بومی‌سازی ضروری خواهد بود و باید اهدافی همچون رصد زنجیره تامین صنعت فولاد اطلاع‌رسانی شود تا مخاطبان طرح با آن آشنایی کامل داشته باشند که برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران دراین راستا موثر است.

متن کامل «مطلب اختصاصی وزیر صمت» را در ویژه نامه رسمی دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران بخوانید...

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گزارش تصویری از یازدهمین نمایشگاه بین المللی سیمان، بتن، تکنولوژی های ساخت و ماشین آلات پیشرفته (2)

می متالز - یازدهمین نمایشگاه بین المللی سیمان، بتن، تکنولوژی های ساخت و ماشین آلات پیشرفته(ایران سمنتکس) از تاریخ ۲۴ تا ۲۷ دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد.
 همراه با شماره دوم «مس‌آباد» ضمیمه کودک و نوجوان؛

شماره تازه مجله «عصر مس» منتشر شد

می متالز - شماره تازه مجله «عصر مس» با صفحاتی ویژه به یاد سپهبد شهید «حاج‌ قاسم سلیمانی» و صفحاتی درخصوص سرمایه‌ گذاری و توسعه، با سردبیری «مجتبی احمدی» منتشر شد. همراه با انتشار این شماره، دومین شماره نشریه «مس‌ آباد» با سردبیری «لیلا ملت‌ دوست» نیز منتشر شد.
 

راهکار وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ساخت قطعات در داخل که رشد تولید و کاهش قیمت خودرو را به دنبال خواهد داشت در دستور کار قرار دارد و در یکی، دو ماه گذشته تولید خودرو افزایش یافته و تلاش می‌شود این روند ادامه یابد و در نتیجه بر بازار خودرو تاثیر بگذارد.
 اخبار خودرویی هفته بررسی شد

وعده افت قیمت، رشد تولید

می متالز - در هفته جاری برخی از مسوولان خودرویی و همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت در اظهارنظر‌های جداگانه‌ای بر خوب بودن حال صنعت خودرو تاکید کردند و اینکه روند تولید پس از مدت‌ها صعودی شده است. بعد از این اظهارات، توقع بر این بود که تاثیر این اخبار خوب لااقل در بازار مشاهده شود حال اینکه این موضوع تا به امروز تنها در حد یک خبر باقی مانده است.
 یادداشت وزیر صنعت، معدن و تجارت

خودکفایی در زنجیره فولاد، تعبیر عملی جمله "ما می توانیم"

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در یادداشتی به مناسبت برگزاری دومین جشنواره ملی صنعت فولاد خودکفایی در زنجیره صنعت فولاد را مصداق بارز تعبیر جمله ما می توانیم دانست.
 رحمانی:

خودروسازها از بهمن تا امروز افزایش قیمتی نداشتند

می متالز - وزیر صمت گفت: از بهمن تا امروز خودروسازها افزایش قیمتی از طرف کارخانه نداشته اند و نوسانات بازار بوده که بیشتر از برخی اتفاقات نشات گرفته و با افزایش تولید این مشکل برطرف می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما