خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  
قائم مقام بخش فولادسازی:

ذوب آهن برای اولین بار قادر به ساخت صفر تا ۱۰۰ ایستگاه ریخته گری شد

می متالز - قائم مقام بخش فولادسازی ذوب آهن گفت: این شرکت قادر است برای اولین بار ساخت صفر تا صد یک ایستگاه ریخته گری را به عهده بگیرد.

به گزارش می متالز، سیاووش خواجوی با بیان اینکه ذوب آهن قادر است برای اولین بار در کشور ساخت صفر تا صد یک ایستگاه ریخته گری را به عهده بگیرد، گفت: بیش از 70 درصد از قطعات بخش فولادسازی بومی سازی شده است. به نحوی که در حوزه مکانیک و انرژی بالای 80 درصد، در حوزه برق و اتوماسیون نزدیک به 40 درصد، در حوزه مواد مصرفی تکنولوژی و نسوز نزدیک به 85 درصد بومی سازی انجام شده است.

وی پروژه های تعویض مخروطی کنورتور شماره 2، بومی سازی دریچه های RHI، بازسازی و نوسازی ایستگاه های ریخته گری 3، 6 و 5 در سال جاری، بازسازی کامل کوره عملیات حرارتی فولادسازی، ساخت بک هوس LF1، نوسازی 4 دستگاه جرثقیل شمش بر، مشارکت در احداث پروژه V.D و پروژه های جانبی آن را در راستای بومی سازی نیازها و جلوگیری از خروج ارز ارزیابی و به دو نمونه شاخص و بارز بومی سازی های این بخش در حوزه تکنولوژی و تجهیزات اشاره کرد.

این مقام مسوول ادامه داد: کارکنان بخش فولادسازی "ذوب" در حوزه تکنولوژی موفق شدند بدون مشاور خارجی و آموزش، فولاد ریل تولید کنند. در این خصوص نیاز بود در زنجیره تولید فولاد شامل میکسر، گوگرد زدایی، کنورتور، LF  وVD ایستگاه های ریخته گری در فرایندها جهت حصول به نتیجه و تولید فولاد ریل تغییراتی داده شود.

خواجوی افزود: در حوزه تجهیزات نیز نیاز بود ریومپینگ ایستگاه ریخته گری 7 پس از 27 سال بهره برداری به روز شود که با تلاش 5 ساله کارکنان بخش فولادسازی بدون حضور شرکت های خارجی و با اتکاء به توانمندی داخل، تجهیزات مکانیک، انرژی، برق و اتوماسیون در کمترین زمان و هزینه نوسازی شدند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش ۴۳ درصدی فروش ذوب آهن اصفهان در ۴ ماهه ۹۹

می متالز - فروش شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) در ۴ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ با افزایش ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۴۷,۱۱۶,۰۹۵ میلیون ریال رسید.
 

افزایش ۴۳ درصدی فروش ذوب آهن اصفهان در ۴ ماهه ۹۹

می متالز - فروش شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) در ۴ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ با افزایش ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۴۷,۱۱۶,۰۹۵ میلیون ریال رسید.
 

تبریک مدیرعامل «ذوب» برای روز خبرنگار

می متالز - مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان در یادداشتی روز خبرنگار را تبریک گفت
 

ذوب آهن اصفهان در اوج دوران فعالیت‌های زیست محیطی

می متالز - به عنوان نخستین تولیدکننده فولاد در ایران در راستای خط مشی زیست محیطی و تعهد مدیریت عالی شرکت مبنی بر حفظ و صیانت از محیط زیست با صرف هزینه‌های بسیار هنگفت اقدام به تعریف و اجرای پروژه‌های زیست محیطی در قالب طرح‌های بازسازی، بهسازی و نوسازی در بخش‌های هوا، آب، پساب، پسماند و انرژی کرده است که این خود بیانگر اعتقاد راسخ مسئولان شرکت به مقوله حفاظت از محیط زیست است.
 

فروش ۲۵ هزار میلیارد ریالی "ذوب" در ۴ ماه

می متالز - فروش ۴ ماهه نخست شرکت در بورس کالا به ۲۵ هزار میلیارد ریال رسید.
 امروز در فرابورس رقم خورد؛

تغییر مالکیت ۲.۶ میلیارد اوراق بهادار مالی

می متالز - شاخص کل در فرابورس ایران، امروز با رشد ۵۳۵ واحدی، به رقم ۲۰ هزار و ۸۱۸ واحد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما