خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  
قائم مقام بخش فولادسازی:

ذوب آهن برای اولین بار قادر به ساخت صفر تا ۱۰۰ ایستگاه ریخته گری شد

می متالز - قائم مقام بخش فولادسازی ذوب آهن گفت: این شرکت قادر است برای اولین بار ساخت صفر تا صد یک ایستگاه ریخته گری را به عهده بگیرد.

به گزارش می متالز، سیاووش خواجوی با بیان اینکه ذوب آهن قادر است برای اولین بار در کشور ساخت صفر تا صد یک ایستگاه ریخته گری را به عهده بگیرد، گفت: بیش از 70 درصد از قطعات بخش فولادسازی بومی سازی شده است. به نحوی که در حوزه مکانیک و انرژی بالای 80 درصد، در حوزه برق و اتوماسیون نزدیک به 40 درصد، در حوزه مواد مصرفی تکنولوژی و نسوز نزدیک به 85 درصد بومی سازی انجام شده است.

وی پروژه های تعویض مخروطی کنورتور شماره 2، بومی سازی دریچه های RHI، بازسازی و نوسازی ایستگاه های ریخته گری 3، 6 و 5 در سال جاری، بازسازی کامل کوره عملیات حرارتی فولادسازی، ساخت بک هوس LF1، نوسازی 4 دستگاه جرثقیل شمش بر، مشارکت در احداث پروژه V.D و پروژه های جانبی آن را در راستای بومی سازی نیازها و جلوگیری از خروج ارز ارزیابی و به دو نمونه شاخص و بارز بومی سازی های این بخش در حوزه تکنولوژی و تجهیزات اشاره کرد.

این مقام مسوول ادامه داد: کارکنان بخش فولادسازی "ذوب" در حوزه تکنولوژی موفق شدند بدون مشاور خارجی و آموزش، فولاد ریل تولید کنند. در این خصوص نیاز بود در زنجیره تولید فولاد شامل میکسر، گوگرد زدایی، کنورتور، LF  وVD ایستگاه های ریخته گری در فرایندها جهت حصول به نتیجه و تولید فولاد ریل تغییراتی داده شود.

خواجوی افزود: در حوزه تجهیزات نیز نیاز بود ریومپینگ ایستگاه ریخته گری 7 پس از 27 سال بهره برداری به روز شود که با تلاش 5 ساله کارکنان بخش فولادسازی بدون حضور شرکت های خارجی و با اتکاء به توانمندی داخل، تجهیزات مکانیک، انرژی، برق و اتوماسیون در کمترین زمان و هزینه نوسازی شدند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سود هر سهم تاصیکو ۲ برابر خواهد شد

می متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین از راه اندازی اولین شتاب دهنده بخش معدن با همکاری و مشارکت شرکتهای دانش بنیان تا پایان سال خبر داد.
 واکنش به تحریم‌های جدید

فولادی‌ها ضد تحریم شدند

می متالز - فولادی‌ها روز جمعه با تحریمی مواجه شدند که از مردادماه سال‌جاری آن را تجربه کرده بودند. نیمه اول سال‌جاری بود که امریکا در سلسله تحریم‌های خود، صنعت فولاد ایران را تحریم کرد، حال در اقدام جدید اسم شرکت‌ها به لیست تحریم اضافه شده است.
 در راستای تحقق استراتژی "ساخت داخل" انجام می شود

اقدامات مبارکه، گل گهر و ذوب آهن در بومی سازی

می متالز - شرکت های بزرگ فولادساز به تازگی با تعریف سرفصل های بومی سازی قطعات و تجهیزات، برنامه ها و اقدامات خود در این حوزه را اعلام کردند. در این گزارش بخش هایی از اقدامات انجام شده در این حوزه، در سه شرکت مبارکه، گل گهر و ذوب آهن منعکس شده است.
 

فهرست ۲۷ سهم پرحجم دو ساعت اول با گذر از کانال تاریخی۴۰۰ هزار تایی

می متالز - با گذشت کمتر از دو ساعت از آغاز معاملات امروز بازار سهام که شاخص با جهش ۱۰ هزار و ۹۶۳ واحدی به کانال تاریخی ۴۱۰ هزار تایی وارد شد، ۲۷ شرکت دارای بیشترین حجم معاملات شدند.
 

حضور شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

می متالز - دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد بومی سازی، توسعه تکنولوژی و افزایش توان تأمین پایدار با حضور ۱۳۰ شرکت فعال در این حوزه، ۲۳ الی ۲۶ دی ۹۸ در برج میلاد تهران برگزار شد.
 

کمک رسانی شستا و ذوب آهن اصفهان به مناطق سیل زده

می متالز - همزمان با ارسال کاروان کمک‌های اهدایی شستا به هموطنان سیل‌زده در سیستان وبلوچستان، بسیج شستا امدادرسانی و توزیع اقلام مورد نیاز در میان سیل زدگان را آغاز کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما