خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  
استاندار خراسان جنوبی خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه مشترک بین استانداری خراسان جنوبی و ایمیدرو

می متالز - استاندار خراسان جنوبی از انعقاد تفاهمنامه مشترک با سازمان ایمیدرو برای اجرای پروژه‌های اکتشافی و زیربنایی در حوزه معادن استان خبر داد.

به گزارش می متالز، محمدصادق معتمدیان شنبه شب در جلسه جمع بندی مصوبات سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی یکی از مهمترین قطب‌های معدنی کشور است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۴۰ نوع ماده معدنی فلزی و غیرفلزی در استان شناسایی شده است، بیان کرد: همچنین در حال حاضر ۷۵ درصد ذخایر زغال سنگ کشور مربوط به خراسان جنوبی است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب دولت در سال‌های گذشته توجه ویژه ایمیدرو به خراسان جنوبی بوده است، عنوان داشت: در این راستا برای کمک به توسعه خراسان جنوبی اقدامات مهمی توسط سازمان ایمیدرو انجام شده است.

معتمدیان از اجرای ۸۵ هزار کیلومتر عملیات ژئوفیزیک هوایی در استان توسط سازمان ایمیدرو خبر داد و گفت: همچنین در واگذاری معادن و سرمایه گذاری نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

وی، سرمایه گذاری در طرح فولاد قاین و کارخانه طلای هیرد را یکی دیگر از اقدامات سازمان ایمیدرو در استان عنوان کرد و افزود: قرار بود کارخانه طلای هیرد در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد که تلاش می‌شود در سال آینده وارد فاز تولید شود.

استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: اجرای این پروژه نشان از توجه جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ایمیدرو به خراسان جنوبی است.

معتمدیان با اشاره به تهیه سند توسعه صنعت و معدن در ۱۲ استان کشور از جمله خراسان جنوبی، بیان داشت: در راستای تکمیل این سند جمع بندی‌هایی در این سفر انجام شد تا شاهد توسعه معادن خراسان جنوبی باشیم.

وی ادامه داد: تکمیل اکتشافات معدنی، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و تأمین زیرساخت‌های معادن بخشی از مصوبات سفر رئیس سازمان ایمیدرو به استان است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارگران در سومین روز تجمع؛

«هپکو» اسباب معامله و رد دیون دولت شده است

می متالز - حدود ۳۰۰ نفر از کارگران شرکت هپکو در سومین روز از اعتراضات صنفی خود، دوشنبه/۱۳ مرداد در محوطه شرکت و زیرپل شهید بختیاری تجمع کردند.
 در دومین روز اعتراض صنفی مطرح شد؛

کارگران هپکو را تنها گذاشته‌اند/ کسی نمی‌داند چه بلایی بر سرمان می‌آید

می متالز - حدود 200 نفر از کارگران شرکت هپکو، برای دومین روز متوالی، یکشنبه/12 مرداد در محوطه شرکت و زیر پل شهید بختیاری تجمع کردند.
 پیام رئیس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت روز خبرنگار

فعالان رسانه، پیام آوران "امید و توسعه"

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو در پیامی، فرا رسیدن 17 مرداد "روز خبرنگار" را به اهالی رسانه تبریک گفت.
 

مطالعات معدنی در هفت هزار کیلومتر مربع از کهگیلویه و بویراحمد در دست اجراست

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفت هزار کیلومتر مربع از پهنه های معدنی استان پتانسیل یابی می شود و مطالعات تکمیلی آن ها در دست اجراست که این میزان حدود ۵۰ درصد وسعت استان است.
 قائم مقام ایمیدرو در مجمع عمومی عادی سالانه فولاد مبارکه اعلام کرد؛

تصویب اختصاص 100 میلیارد تومان برای احیا و فعال سازی معادن کوچک/ افتتاح طرح الکترود گرافیتی و فولاد سفیددشت؛ طی امسال

می متالز - قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت فولاد مبارکه، 100 میلیارد تومان برای احیا و فعال سازی معادن کوچک تصویب شد.
 

حفاظت از معدن اسفراین در انتظار استقرار تیم حفاظتی ایمیدرو

می متالز - معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) مکلف شد تا پایان تیر ماه امسال، شرکت حفاظتی را در معدن سرب و روی منطقه آلبلاغ شهرستان اسفراین مستقر کند اما هنوز این امر محقق نشده است و در این زمینه، انجام مناقصه در دست پیگیری است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما