خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  
استاندار خراسان جنوبی خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه مشترک بین استانداری خراسان جنوبی و ایمیدرو

می متالز - استاندار خراسان جنوبی از انعقاد تفاهمنامه مشترک با سازمان ایمیدرو برای اجرای پروژه‌های اکتشافی و زیربنایی در حوزه معادن استان خبر داد.

به گزارش می متالز، محمدصادق معتمدیان شنبه شب در جلسه جمع بندی مصوبات سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی یکی از مهمترین قطب‌های معدنی کشور است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۴۰ نوع ماده معدنی فلزی و غیرفلزی در استان شناسایی شده است، بیان کرد: همچنین در حال حاضر ۷۵ درصد ذخایر زغال سنگ کشور مربوط به خراسان جنوبی است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب دولت در سال‌های گذشته توجه ویژه ایمیدرو به خراسان جنوبی بوده است، عنوان داشت: در این راستا برای کمک به توسعه خراسان جنوبی اقدامات مهمی توسط سازمان ایمیدرو انجام شده است.

معتمدیان از اجرای ۸۵ هزار کیلومتر عملیات ژئوفیزیک هوایی در استان توسط سازمان ایمیدرو خبر داد و گفت: همچنین در واگذاری معادن و سرمایه گذاری نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

وی، سرمایه گذاری در طرح فولاد قاین و کارخانه طلای هیرد را یکی دیگر از اقدامات سازمان ایمیدرو در استان عنوان کرد و افزود: قرار بود کارخانه طلای هیرد در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد که تلاش می‌شود در سال آینده وارد فاز تولید شود.

استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: اجرای این پروژه نشان از توجه جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ایمیدرو به خراسان جنوبی است.

معتمدیان با اشاره به تهیه سند توسعه صنعت و معدن در ۱۲ استان کشور از جمله خراسان جنوبی، بیان داشت: در راستای تکمیل این سند جمع بندی‌هایی در این سفر انجام شد تا شاهد توسعه معادن خراسان جنوبی باشیم.

وی ادامه داد: تکمیل اکتشافات معدنی، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و تأمین زیرساخت‌های معادن بخشی از مصوبات سفر رئیس سازمان ایمیدرو به استان است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو:

1200 معدن در کشور شناسایی شده است

می متالز - معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در مراسم افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه تخصصی معادن و صنایع غیرآهنی از شناسایی 1200 معدن در کشور خبر داد.
 رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی:

بخشنامه‌های دولتی همانند زنجیری به پای تولیدکنندگان است

می متالز - رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی گفت: بخشنامه های دولتی بلای جان رونق تولید در کشور شده و همانند زنجیری به پای تولید کنندگان است.
 

۸۵ هزار کیلومتر مربع مطالعات ژئوفیزیک هوایی در خراسان جنوبی انجام شد

می متالز - استاندار خراسان جنوبی گفت: بیش از ۸۵ هزار کیلومتر مربع مطالعات ژئوفیزیک هوایی توسط ایمیدرو در استان امسال به پایان رسید و مراحل بعدی نیز در دستور کار این سازمان است.
 معاون وزیر صمت مطرح کرد:

۴۰۰ میلیارد تومان؛ سهم خراسان جنوبی برای اجرای پروژه‌های زیربنایی معدن

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های زیربنایی در حوزه معادن خراسان جنوبی اختصاص یافته است.
 

شناسایی ۴۰ نوع ماده معدنی فلزی و غیرفلزی در خراسان‌جنوبی

می متالز - استاندار خراسان‌جنوبی از شناسایی بیش از 40 نوع ماده معدنی فلزی و غیرفلزی در استان خبر داد و گفت: در دولت تدبیر و امید شرکت ایمیدرو در زمینه‌های مختلف و در جهت توسعه استان اقدامات مهمی انجام داده است.
 

ظرفیت طلایی خراسان جنوبی بر مدار اجرا

می متالز - استاندار خراسان جنوبی گفت: شرکت ایمیدرو در زمینه‌های مختلف و در راستای کمک به توسعه خراسان جنوبی اقدامات مهمی داشته و پیگیری پروژه‌های معدنی نشان از توجه به این بخش دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما