خبر
زغال سنگ   بورس و سهام  
لزوم بازبینی سهامداران این شرکت جدی شد؛

رشد معنادار سودآوری "کشرق"

می متالز - افزایش نرخ‌ها و مقادیر فروش انواع زغال‌سنگ کک شو کیفی به عنوان اصلی‌ترین محصول شرکت در ۹ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از اصلی‌ترین دلایل پوشش مناسب و رشد قابل توجه درآمد‌های این شرکت کوچک در این مدت بوده است.

به گزارش می متالز، پس از آنکه شرکت شمال شرق شاهرود در ۶ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ سودی ۴۶۱ریالی را روانه کدال کرد، گزارش ۹ماهه حسابرسی نشده شرکت با اعلام سودی ۱.۰۲۰ریالی به ازای هر سهم عملکردی مناسب را در سه ماهه سوم، عملکردی مطلوب را به ثبت رسانید.

افزایش نرخ‌ها و مقادیر فروش انواع زغال‌سنگ کک شو کیفی به عنوان اصلی‌ترین محصول شرکت در ۹ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از اصلی‌ترین دلایل پوشش مناسب و رشد قابل توجه درآمد‌های این شرکت کوچک در این مدت بوده است.

این شرکت موفق شده با ثبت فروشی ۳۵۰میلیارد ریالی در ۹ماهه نخست سال مالی۱۳۹۸، بیش از ۲۸۰درصد افزایش فروش را نسبت به فروش ۹۲میلیارد ریالی مدت مشابه سال۱۳۹۷ را به ثبت رسانده که این موضوع با تحقق سود خالصی ۸۵میلیارد ریالی همراه بوده و به نظر می‌رسد با ادامه این روند در سال جاری شرکت در انتهای سال خواهد توانست زیان‌انباشته ابتدای دوره خود را پوشش داده و به سود انباشته برسد.

اما از همه جالب‌تر قیمت ۴۶.۶۴۶ ریالی قیمت سهام این شرکت با تحقق تنها ۱.۰۲۰ریال در ۹ماهه نخست سال بوده که بار دیگر لزوم بازبینی جدی سهامداران این شرکت را در اتخاذ تصمیمات معقول و منطقی را به ذهن متواتر می‌سازد.

کد خبر: 79750
تاریخ: 1398/10/22 - 17:55
منبع: بورس نیوز

شمال شرق شاهرود  کشرق  زغال‌سنگ کک شو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نسبت به دوره گذشته به ثبت رسید؛

افزایش چشمگیر در سود هر سهم "کشرق"

می متالز - شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۲۰ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که زیان هر سهم ۲۷۹ ریال اعلام شده بود، از افزایش چشمگیری برخوردار بود.
 

تشریح دلایل رشد ۳۱۳ درصدی «کشرق»

می متالز - مدیرعامل «کشرق» گفت: تمامی معادن تعطیل و نیمه تعطیل مجموعه صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود، در سال جاری فعال شده و هر دوره، وضعیت تولید نسبت به دوره قبل افزایش داشته و این شرایط در گزارش های منتشرشده شرکت هم مشهود است.
 

افتتاح کارخانه فرآوری زغال‌سنگ طبس

می متالز - کارخانه فرآوری زغال‌سنگ طبس با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در سال به بهره‌برداری رسید.
 

افت فروش در مردادماه «کشرق»

می متالز - شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در گزارش فعالیت یک ماهه خود از افت فروش خبر داد و اعلام کرده است که فروش محصولات از ۳۱هزار و ۹۶۹تن انواع زغال سنگ به ۹هزار و ۴۱۸تن رسیده است.
 دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران:

مازاد زغال‎سنگ در بورس انرژی عرضه شود/ ایران بیش از حد به منابع گاز و مشتقات آن تکیه دارد

می متالز - دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران با اشاره به خبری مبنی بر توسعه ظرفیت‌های صنعت زغال‌سنگ با کمک بازار سرمایه گفت: مقرر شده در مرحله اول، تولیدکنندگان زغال‌سنگ حرارتی ترغیب به عرضه محصولات خود در بورس شوند و در مرحله دوم، مازاد زغال‌سنگ کک شو در بورس عرضه شود.
 عملکرد این شرکت صنعتی و معدنی در اردیبهشت ماه بررسی شد؛

نوسانی عجیب در نرخ فروش زغال‌سنگ/ ثبت ۴۰درصدی بازه قیمت‌های این شرکت

می متالز - جمع درآمد عملیاتی شرکت در اردیبهشت ماه به ۳۷ میلیارد و ۳۱۲میلیون ریال رسیده و جمع درآمد عملیاتی تجمیعی شرکت در دوماهه اول سال، به ۵۰ میلیارد و ۲۹۵ میلیون ریال رسیده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما