خبر
نفت   گاز  

چین نفت و گاز خود را به روی شرکت‌های خارجی و خصوصی می‌گشاید

می متالز - چین در آستانه امضای توافق تجاری محدود با آمریکا، اعلام کرد که بخش تولید و اکتشاف نفت و گاز خود را به روی شرکت‌های خارجی و خصوصی می‌گشاید.وزارت منابع چین اعلام کرد شرکت‌های دارای حداقل ۳۰۰ ملیون یوآن (۴۳ میلیون دلار) دارایی می‌توانند برای این منظور مجوز درخواست کنند.

به گزارش می متالز، پیش از این تنها شرکت‌های دولتی واجد دریافت مجوز بودند. این تغییر رویکرد نشان‌دهنده تلاش چین برای توسعه تولید داخلی نفت و گاز و کاهش هزینه واردات انرژی است.

چین در چند سال گذشته تدابیری از جمله گشایش بخش مالی به روی مالکیت خارجی و ممنوعیت انتقال اجباری فناوری را اتخاذ کرده تا شکاف‌های تجاری با آمریکا را کمتر کند.نفت و گاز یکی از بخش‌هایی بود که در ژوئیه سال گذشته از فهرست محدودیت سرمایه‌گذاری خارجی حذف شد. اعلام جزئیات جدید سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی در بخش اکتشاف و تولید نفت و گاز کمک کرد ارزش سهام شماری از شرکت‌هایی که خدمات تولید و اکتشاف در چین دارند، صعود کند.درحالی‌که سه شرکت دولتی بزرگ چین در واکنش به درخواست شی‌جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین برای تقویت امنیت انرژی کشور، میزان هزینه خود برای بالا بردن تولید را افزایش داده‌اند اما واردات نفت خام چین همچنان رکوردشکنی می‌کند. واردات گاز چین هم در راستای تغییر الگوی مصرف از زغال‌سنگ به سوخت‌های پاک‌تر، رشد چشمگیری داشته است.براساس گزارش بلومبرگ، دنیس آیپ، مدیر تحقیقات شرکت «دایوا کیپتال مارکتس» در این باره گفت: کندی رشد تولید نفت و گاز در چین تا حدودی به‌دلیل ماهیت انحصارطلبانه بخش بالادستی است. دولت چین تمایل دارد که رقابت ایجاد کرده و نوآوری فناوری در بخش اکتشاف و تولید را تشوق کند و ما بر این باوریم که اقدام مذکور می‌تواند به پایین بردن هزینه‌های تولید بازیگران بالادستی در بلندمدت کمک کند.

کد خبر: 79815
تاریخ: 1398/10/22 - 19:50
منبع: دنیای اقتصاد

نفت و گاز  چین  توافق تجاری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مس اروپا در اندیشه نفوذ در بازار چین

می متالز - با توجه به تعطیلی اغلب صنایع در اروپا، تولید کنندگان مس در این قاره بدنبال صادر کردن تولیدات خود به چین هستند.
 

افزایش 64 درصدی صادرات فولاد کره به چین

می متالز - صادرات فولاد از کره جنوبی به چین در ماه ژوئن سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 64 درصد رشد داشته است.
 

افزایش قیمت فولاد ضد زنگ در چین

می متالز - قیمت فولاد ضد زنگ در بازار داخلی چین در هفته پایانی به روز شنبه 4 ژوئن با افزایش همراه بود.
 

رکورد چشمگیر بازار چین در یک جلسه معاملاتی

می متالز - بیشترین رشد روزانه بازار سهام چین در یک سال گذشته رقم خورد.
 

چین واردات آهن قراضه را ممنوع می کند

می متالز - چین از ابتدای سال 2021 واردات هر نوع زباله جامد از جمله آهن قراضه را ممنوع می کند.
 

رشد فروش نیسان در چین

می متالز - شرکت خودروسازی نیسان‌موتور روز جمعه اعلام کرده است که فروش این شرکت در چین، بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان با رشد ۵/ ۴ درصدی در ماه ژوئن نسبت به همین ماه در سال ۲۰۱۹ روبه‌رو شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما