خبر
خودرو   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

افزایش ۳ درصدی ترانزیت خودرو در بندر لنگه

می متالز - مدیر بندرلنگه از ترانزیت بیش از ۱۰۸ هزار دستگاه خودرو از طریق این بندر با رشد ۳ درصدی طی دوره زمانی ۹ ماه سال‌جاری خبر داد.

به گزارش می متالز، قاسم عسکری‌نسب اظهار کرد: از ماه فروردین تا آغاز دی سال‌جاری، ۵ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۶۲۵ تن انواع کالا در بندر لنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شد که از این رقم، یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۱۸۲ تن با رشد ۴ درصدی مربوط به کالاهای غیرنفتی است و ۳ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۴۴۳ تن نیز فرآورده‌های نفتی جابه‌جا شد. وی با اشاره به صادرات ۶۲۴ هزار و ۹۸۲ تن کالای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان گفت: از این میزان، حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بندرلنگه ۲۱۹ هزار و ۶۳۶ تن است. مدیر بندرلنگه اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی به ۲۲۴ هزار و ۷۸۴ تن رسید که نشانگر رشد ۳ درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته است. وی از جابه‌جایی ۱۰۸ هزار و ۵۶۶ دستگاه خودرو ترانزیتی طی ۹ ماه سال‌جاری خبر داد و میزان رشد این بخش از فعالیت‌های بندری را ۳ درصد اعلام کرد. عسکری‌نسب در ادامه حجم صادرات فرآورده‌های نفتی در بنادر غرب هرمزگان را ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۹۶ تن دانست و گفت: در این مدت، یک میلیون و ۸۴۱ هزار و ۷۴۰ تن، به‌صورت رویه کابوتاژ (کران بری) جابه‌جا شد که رشد ۱۳ درصدی داشته است.

کد خبر: 79819
تاریخ: 1398/10/22 - 19:53
منبع: دنیای اقتصاد

بندرلنگه  ترانزیت خودرو  قاسم عسکری‌نسب 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بندرشيوء پارسيان به پايانه صادراتي تبديل مي شود

می متالز - مدير اداره بنادر و دريانوردي بندرلنگه گفت: با توجه به نزديكي بندر شيوء به كشورهاي حاشيه ‌نشين خليج‌ فارس از جمله قطر اين بندر مي ‌تواند به كانون فعال صادراتي و پايانه‌ هاي مواد معدني در غرب استان هرمزگان تبديل شود.
 

هدف گمرک تسهیل فضای تجارت برای بازرگانان است

می متالز - سیاست وهدف اصلی گمرک تسهیل فضای تجارت برای تاجران و بازرگانانی که به فکر آبروی نظام و خود هستند، می‌باشد.
 

افتتاح مرکز پلیس گمرک در بنادر و دریانوردی بندرلنگه

می متالز - طی مراسمی با حضور فرمانده کل نیروی انتظامی استان هرمزگان و فرماندار بندرلنگه مرکز پلیس گمرک در بنادر و دریانوردی بندرلنگه افتتاح شد.
 

جابه‌جایی ۲/۸ میلیون تن کالا در بنادر غرب هرمزگان

می متالز - ۵۵ هزار دستگاه خودرو از بندرلنگه ترانزیت شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما